firmware

Firmware یا فریمور چیست؟

Firmware یا فریمور چیست؟

فریمور یا Firmware یک برنامه نرم افزاری یا مجموعه دستورالعمل هایی است که در یک دستگاه سخت افزاری برنامه ریزی شده است. فریمور دستورالعمل های لازم را برای برقراری ارتباط دستگاه با سخت افزار رایانه دیگر را فراهم میکند. اما چگونه می توان نرم افزار را روی سخت افزار برنامه ریزی کرد؟ سؤال خوبی بود. فریمور بطور معمول در flash ROM یک دستگاه سخت افزاری ذخیره می شود. در حالی که ROM “حافظه فقط خواندنی” است ، flash ROM را می توان پاک و بازنویسی کرد زیرا در واقع نوعی حافظه فلش است.

می توان از این نرم افزار به عنوان “نیمه دائمی” استفاده کرد ، زیرا همانطور باقی می ماند مگر اینکه توسط یک به روز رسان Firmware ، به روز گردد. برای اینکه بتوانند با یک سیستم عامل جدید کار کنند ، ممکن است نیاز به بروزرسانی فریمور دستگاه های خاص مانند هارد دیسک ها و کارت های گرافیکی داشته باشید. تولید کنندگان درایو سی دی و دی وی دی اغلب به روزرسانی های سیستم عامل را در دسترس قرار می دهند که به درایورها امکان خواندن رسانه سریعتر را می دهد. گاهی اوقات تولید کنندگان به روزرسانی های فریمور را منتشر می کنند که به سادگی باعث می شود دستگاه هایشان کارآمدتر عمل کنند.

firmware
firmware

معمولاً می توانید با رفتن به قسمت “پشتیبانی” یا “بارگیری” وب سایت سازنده ، بروزرسانی Firmware را پیدا کنید.اغلب بروزرسانی Firmware لازم نیست ، اما هنوز هم ایده خوبی به نظر می رسد. در هنگام بروزرسانی Firmware ، مطمئن شوید این فرایند را به انتها می رسانید در غیر اینصورت اکثر دستگاه ها ، قادر به کار مجدد نیستند.

حافظه های فریمور به چه صورت است؟

اکثر فریمور ها از حافظه هایی فقط خواندنی (ROM) استفاده می کنند. اما ممکن است برخی از آن ها مانند دوربین های دیجیتال نیازمند حافظه های اضافی برای ذخیره سازی باشد.

نوشته های مرتبط

سرور HPE DL380 Gen10 Plus

04

اردیبهشت
سرور و Mainframe

سرور HPE DL380 Gen10 Plus

سرور HPE DL380 Gen10 Plus

سرور های HPE پرفروش‌ ترین مدل سرور در ایران و کل دنیا هستند، و باز هم HPE جدیدترین سرور خود را با نام HPE DL380 Gen10 PLUS میباشد را معرفی و به بازار دنیا روانه کرد تا بالاترین جایگاه را در میان دیتاسنتر ها کسب نماید .

در سرورهای نسل 10 با داشتن ویژگی‌ها و تکنولوژی‌های به‌روز و جدید در زمینه سخت افزار و نرم افزار، قادر به ارایه کارایی، توسعه پذیری و امنیت در سطح بسیار بالا است و در پردازش‌های سنگین و دیتاسنتر، HPC ، مجازی سازی ، گرافیک و رندرینگ در سطح حرفه‌ای ، شبیه سازی و مدل سازی ، کاربرد دارد. […]

iLO Amplifier Pack

11

بهمن
نرم افزار و سیستم عامل

نرم افزار HPE iLO Amplifier Pack چیست؟

نرم افزار iLO Amplifier Pack یک ابزار مدیریت به روزرسانی است که کاربران سرور اچ پی HPE SERVER GEN8/9/10 را قادر می سازد تا سریعتر به روزرسانی خود را انجام داده و سیستم عامل و بروزرسانی های درایور را به صورت خودکار انجام دهند. […]

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

10

بهمن
شبکه ، ارتباطات و انتقال اطلاعات

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

(ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا)

در این مقاله سعی می کنیم که توجه خود را از مسایل متفرقه به موضوع اصلی(یعنی همان شبکه های کامپیوتری) معطوف کنیم.هیچ طبقه بندی پذیرفته شده ای که در بر گیرنده تمام انواع شبکه های کامپیوتری باشد وجود ندارد.امروزه دو تکنولوژی انتقال بیش از همه گسترش یافته و فراگیر هستند : […]