گوگل از نسل دوم تراشه‌های تانسور فلو رونمایی کرد

همان‌گونه که اطلاع دارید، رقابت سختی میان گوگل، مایکروسافت و آمازون در جریان است.

هر یک از این شرکت‌ها به دنبال آن هستند تا در زمینه سرویس‌های رایانش ابری و همچنین بهره‌گیری بهتر از الگوریتم‌های یادگیری ماشینی پیشگام باشند. در همین ارتباط گوگل در جریان برگزاری رویداد توسعه‌دهندگان I/O، از نسل دوم تراشه‌های TPU خود رونمایی کرد.
گوگل در جریان برگزاری این مراسم از نسل دوم تراشه‌های یادگیری ماشینی خود (TPU) سرنام Tensor Processing Units رونمایی کرد. هدف از تولید این تراشه‌ها سرعت بخشیدن به فرآیند یادگیری ماشینی بوده است. تراشه‌های فوق در مقایسه با پردازنده‌های مرکزی و پردازنده‌های گرافیکی از ظرفیت و قابلیت‌های بیشتری بهره برده و همچنین نسبت به نسل اول در بسیاری از زمینه‌ها بهبود پیدا کرده‌اند.

گوگل در جریان برگزاری این مراسم اعلام کرد کارایی هر یک از تراشه‌های نسل دوم تا 180 ترافلاپ خواهد بود. همچنین در زمینه سرعت عملکردی به مراتب بهتر از نسل قبل را ارائه خواهند کرد. نسل اول این تراشه‌ها در سرویس گوگل فوتوز و همچنین سامانه‌های تشخیص صوتی این شرکت مورد استفاده قرار گرفت. اما به گفته گوگل تراشه‌های جدید در مقایسه با نسل قدیمی چیزی در حدود دو برابر سریع‌تر هستند.

گوگل گفته است نسل دوم تراشه‌ها این توانایی را در اختیار توسعه‌دهندگان قرار می‌دهند تا به منظور آموزش مدل‌های یادگیری ماشینی به شکل قدرتمندتری از آن‌ها استفاده کنند. در نتیجه توسعه‌دهندگان در ارتباط با مبحث آموزش که یکی از مهم‌ترین بخش‌های مرتبط با مدل‌های یادگیری ماشینی است مشکل خاصی نخواهند داشت. گوگل در جریان برگزاری این کنفرانس اعلام کرد، بزرگ‌ترین مدل ترجمه ارائه شده از سوی این شرکت یک روز کامل روی 32 واحد از بهترین پردازنده‌های گرافیکی جهان اجرا شد، در حالی که با یک هشتم توان تراشه‌های TPU این کار تنها ظرف چند ساعت انجام می‌شود.

منبع

نوشته های مرتبط

سرور HPE DL380 Gen10 Plus

04

اردیبهشت
سرور و Mainframe

سرور HPE DL380 Gen10 Plus

سرور HPE DL380 Gen10 Plus

سرور های HPE پرفروش‌ ترین مدل سرور در ایران و کل دنیا هستند، و باز هم HPE جدیدترین سرور خود را با نام HPE DL380 Gen10 PLUS میباشد را معرفی و به بازار دنیا روانه کرد تا بالاترین جایگاه را در میان دیتاسنتر ها کسب نماید .

در سرورهای نسل 10 با داشتن ویژگی‌ها و تکنولوژی‌های به‌روز و جدید در زمینه سخت افزار و نرم افزار، قادر به ارایه کارایی، توسعه پذیری و امنیت در سطح بسیار بالا است و در پردازش‌های سنگین و دیتاسنتر، HPC ، مجازی سازی ، گرافیک و رندرینگ در سطح حرفه‌ای ، شبیه سازی و مدل سازی ، کاربرد دارد. […]

iLO Amplifier Pack

11

بهمن
نرم افزار و سیستم عامل

نرم افزار HPE iLO Amplifier Pack چیست؟

نرم افزار iLO Amplifier Pack یک ابزار مدیریت به روزرسانی است که کاربران سرور اچ پی HPE SERVER GEN8/9/10 را قادر می سازد تا سریعتر به روزرسانی خود را انجام داده و سیستم عامل و بروزرسانی های درایور را به صورت خودکار انجام دهند. […]

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

10

بهمن
شبکه ، ارتباطات و انتقال اطلاعات

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

(ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا)

در این مقاله سعی می کنیم که توجه خود را از مسایل متفرقه به موضوع اصلی(یعنی همان شبکه های کامپیوتری) معطوف کنیم.هیچ طبقه بندی پذیرفته شده ای که در بر گیرنده تمام انواع شبکه های کامپیوتری باشد وجود ندارد.امروزه دو تکنولوژی انتقال بیش از همه گسترش یافته و فراگیر هستند : […]