پردازنده

AMD سرانجام بعد از یک دهه Intel را در درآمد فروش ماهانه شکست داد

Home 2 slide2 element 1 1 AMD سرانجام بعد از یک دهه Intel را در درآمد فروش ماهانه شکست داد

 

 

AMD پس از گذشت نزدیک به 10 سال تعقیب کمپانی Intel و قرارگرفتن در جایگاه دوم بازار پردازنده‌ها سرانجام موفق شده است تا با استفاده از محصولات جدید Threadripper گوی سبقت را از اینتل برباید. وب سایت Mindfactory.de به عنوان بزرگترین فروشگاه آنلاین قطعات کامپیوتری کشور آلمان به تازگی اعلام کرده است که پردازنده‌های سری Ryzen و Threadripper طی چند هفته گذشته محصولات همرده خود از کمپانی اینتل را در فروش ماهانه کنار زده‌اند.

.

AMD Ryzen Threadripper Lineup AMD سرانجام بعد از یک دهه Intel را در درآمد فروش ماهانه شکست داد

.

قطعا معرفی معماری ZEN و مطابق با آن پردازنده‌های سری Ryzen به نقطه عطفی برای کمپانی AMD تبدیل شده است. این مسئله به خوبی ثابت می‌کند که پردازنده‌های سری Core i اینتل بی‌رقیب نیستند و AMD قادر به ارائه محصولاتی با عملکرد مشابه و حتی بهتر می‌باشد. طبق آخرین گزارش‌های منتشر شده، پردازنده قدرتمند Ryzen Threadripper 1950X به دلیل کارایی فوق‌العاده خود در بخش پردازش‌های چند رشته‌ای یا به اصطلاح Multi-Thread، مورد توجه تعداد زیادی از کاربران قرار گرفته است.

.

AMD Surpass Intel In Monthly Revenue Sales AMD سرانجام بعد از یک دهه Intel را در درآمد فروش ماهانه شکست داد

.

پردازنده‌های تازه وارد Threadripper در کنار فراهم کردن پتانسیل پردازشی بسیار زیاد نسبت به محصولات رده بالای اینتل از قیمت بهتری نیز برخوردار هستند. AMD پس از عرضه پردازنده‌های 1950X و 1920X در ماه گذشته، سومین و کوچکترین عضو خانواده Ryzen Threadripper را نیز چندی پیش با نام Threadripper 1900X معرفی کرد. این پردازنده 8 هسته‌ای از تمام ویژگی‌های اختصاصی محصولات Threadripper بهره می‌برد و با در نظر گرفتن قیمت 550 دلاری آن، گزینه‌ای ایده‌آل برای سیستم‌های متوسط با نیاز پردازشی بالا خواهد بود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *