نحوه اجرا کردن System Restore بدون بوت شدن ویندوز

System Restore یکی از ابزارهای مفید و کاربردی ویندوز است که با استفاده از آن می‌توانید

کامپیوترتان را به تاریخی که ویندوز در آن به درستی و بدون مشکل کار می‌کرد، بازیابی کنید. مثلا اگر تنظیمات اساسی ویندوز شما به نحوی تغییر کند و سیستم شما به خوبی کار نکند، شما می‌توانید این مشکلات را به آسانی با استفاده از System Restore اصلاح کنید و ویندوز خود را به نقطه بازیابی (Restore Point) برگردانید؛ این نقاط را زمانی که سیستم درست و صحیح کار می‌کند، می‌توان تنظیم کرد.

معمولا System Restore از داخل محیط ویندوز اجرا می‌شود، اما اگر مشکل آنقدر شدید باشد که کامپیوتر بوت نشود و ویندوز بالا نیاید، راه‌حل چیست؟

خوشبختانه در این مواقع می‌توانید به آسانی به روش زیر کامپیوتر خود را در حالت Safe Mode بالا بیاوید و System Restore را اجرا کنید:

1-کلید پاور کامپیوتر را فشار دهید.

2-بعد از فشار دادن کلید پاور، کلید F8 را پی‌درپی فشار دهید تا منویی روی صفحه ظاهر شود.

3-گزینه Safe Mode with Command Prompt را از منو انتخاب کنید. با این کار کامپیوتر شما در حالت Safe mode بوت می‌شود و خط فرمانی شبیه به داس (Dos) نشان داده خواهد شد.

4-عبارت “rstrui.exe” را در خط فرمان تایپ کنید و کلید اینتر را بزنید. با این کار System Restore اجرا می‌شود.

اگر ویندوز سیستم شما 8.1 یا 10 است، کلید F8 به صورت پیش فرض برای بوت در حالت Safe Mode غیرفعال است، اما به راحتی می‌توانید این حالت را فعال کنید.

برای فعال کردن کلید F8 در ویندوز 8.1 مراحل زیر را باید انجام دهید:

  • کلید ترکیبی Windows+X را فشار دهید تا منوی Power User Tasks Menu باز شود.
  • روی گزینه Command Prompt کلید کنید.
  • عبارت “bcdedit / set {default} bootmenupolicy” را در خط فرمان تایپ کنید و کلید اینتر را بزنید.

اگر عبارت بالا را درست وارد کرده باشید باید پیغام”the operation completed successfully” را ببینید، اگر دیده نشد قسمت سوم را دوباره انجام دهید تا زمانی که پیغام را ببینید.

  • کامپیوتر را ری‌استارت کنید.

فعال کردن کلید F8 در ویندوز 10:

  • کلید ترکیبی Windows+s را فشار دهید تا سرچ ویندوز فعال شود.
  • عبارت CMD را تایپ کنید، در قسمت نتایج روی ایکن “Command Prompt” راست کلیک کنید و به صورت Run as administrator اجرا کنید.
  • عبارت ” bcdedit / set {default} bootmenupolicy” را تایپ کنید و اینتر را بزنید.

اگر عبارت بالا را درست وارد کرده باشید باید پیغام “the operation completed successfully” را ببینید. اگر دیده نشد قسمت سوم را دوباره انجام دهید تا زمانی که پیغام را ببینید.

  • در انتها پنجره “Command Prompt” را ببندید.

بعد از فعال کردن کلید F8 فرایند بوت شدن در حالت Safe Mode with Command Prompt و اجرای System Restore، ویندوز 8.1 و 10 مانند ویندوز 7 می‌شود و به ترتیبی که گفته شد، انجام می‌شود.

منبع

نوشته های مرتبط

سرور HPE DL380 Gen10 Plus

04

اردیبهشت
سرور و Mainframe

سرور HPE DL380 Gen10 Plus

سرور HPE DL380 Gen10 Plus

سرور های HPE پرفروش‌ ترین مدل سرور در ایران و کل دنیا هستند، و باز هم HPE جدیدترین سرور خود را با نام HPE DL380 Gen10 PLUS میباشد را معرفی و به بازار دنیا روانه کرد تا بالاترین جایگاه را در میان دیتاسنتر ها کسب نماید .

در سرورهای نسل 10 با داشتن ویژگی‌ها و تکنولوژی‌های به‌روز و جدید در زمینه سخت افزار و نرم افزار، قادر به ارایه کارایی، توسعه پذیری و امنیت در سطح بسیار بالا است و در پردازش‌های سنگین و دیتاسنتر، HPC ، مجازی سازی ، گرافیک و رندرینگ در سطح حرفه‌ای ، شبیه سازی و مدل سازی ، کاربرد دارد. […]

iLO Amplifier Pack

11

بهمن
نرم افزار و سیستم عامل

نرم افزار HPE iLO Amplifier Pack چیست؟

نرم افزار iLO Amplifier Pack یک ابزار مدیریت به روزرسانی است که کاربران سرور اچ پی HPE SERVER GEN8/9/10 را قادر می سازد تا سریعتر به روزرسانی خود را انجام داده و سیستم عامل و بروزرسانی های درایور را به صورت خودکار انجام دهند. […]

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

10

بهمن
شبکه ، ارتباطات و انتقال اطلاعات

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

(ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا)

در این مقاله سعی می کنیم که توجه خود را از مسایل متفرقه به موضوع اصلی(یعنی همان شبکه های کامپیوتری) معطوف کنیم.هیچ طبقه بندی پذیرفته شده ای که در بر گیرنده تمام انواع شبکه های کامپیوتری باشد وجود ندارد.امروزه دو تکنولوژی انتقال بیش از همه گسترش یافته و فراگیر هستند : […]