رونمایی از سرور ذخیره سازی فوق نازک Supermicro

سرور سریع نیاز دارید؟

شرکت Supermicro سرور جدید ۱U یا تک یونیت را به بازار ارایه داده که با درایو های SSD سامسونگ تا ضرفیت ۵۷۶ ترابایت با Throughput 20Gbps و ۱۰ ملیون IOPS پر شده است.

الی برای مقایسه, یک سرور با دیسک های ۱۵۰۰۰ دور SAS توان خروجی ۱۷۲ الی ۲۱۰ IOPS را دارا میباشد!

اگرچه دستگاه های دیگری در بازار مانند EMC DSSD D5 توان تولید ۱۰ میلیون IOPS را دارند, اما آن دستگاه ۵ یونیت میباشد و تولیدش متوقف شده است. سرور از فرم فاکتور (form-factor) مدل NF1 (NGSFF سابق) سامسونگ استفاده میکند که خیلی شبیه فرم فاکتور درایو های M2 میباشد و  دارای ۲ ردیف چیپ فلش NAND برای بیشینه ظرفیت است. سامسونگ در حال حاظر از درایو های ۸ ترابایت و ۱۶ ترابایت خود رونمایی کرده است.

این محصول جدید سوپرمیکرو میکرو مدل  SSG-1029P-NMR36L دارای ۳۶ اسلات ۱۸ ترابایت NF1 در بدنه تک یونیت است که حداکثر ظرفیت پشتیبانی را از مدل اعلام شده ژانویه ۲۸۸ ترابایت به دو برابر این مقدار میرساند. سرور همچنین دارای ۲ پردازنده ۲۸ هسته اینتل  SP بوده و تا ۳ ترابایت حافظه رم را با ۲۴ اسلات DIMM و ۲ کارت شبکه ۱۶ کانال PCIe دارا است.

درایو های NF1 همه از جلو سرور نصب شده و از تعویض داغ (hot-plug) طبق پروتوکل شبکه های پر ظرفیت و سریع NVMe پشتیبانی میکنند که این قابلیت تعویض داغ بهینه سازی شده درایو های NF1 به معنی قدرت بیشتر پردازشی برای IO درایو با سریعترین CPU و رم میباشد.

چارلز لیانگ مدیرعامل سوپرمیکرو در یک بیانیه میگوید: “در سوپرمیکرو, ما به طور دایم برای مشترکین دسترسی زودتر از موعود به جدیدترین و بهترین های تکنولوژی را ممکن میکنیم” وی همچنین اعلام کرد: “سرور های ذخیره سازی NF1 تو یونیت ما نسل جدید تکنولوژی تمام فلش را با بالاترین طرفیت ذخیره سازی و بهترین توان IOPS با بهینه ترین مصرف انرژی را داراست که برای مشترکین دارای نیاز به ذخیره سازی داده های حجیم مانند Big Data, رانندگی هوشمند , AI و نرم افزار های HPC یک امتیاز لحظه ای رقابتی ایجاد میکند.”

طراحی NF1 سوپرمیکرو دارای طراحی “خط کشی” اینتل میباشد, اما کوچک تر!

درایو های NF1 طراجی “خط کشی” معرفی شده در سال گذشته از جانب اینتل را دارا میباشند. طبق اعلام اینتل درایو های خط کشی امکان پشتیبانی از ۱ پتابایت فضا را در یک یونیت با ۳۲ اسلات خواهند داشت. دقیقا مشابه نمونه سوپرمیکرو, اما سامسونگ اعلام کرده که دیسک های خط کشی آن از نمونه مشابه اینتل بسیار کوتاه تر بوده و در سرور فضای کمتری اشغال میکند که هود میتواند دلیل استقبال مشتریان از محصول سامسونگ نسبت به اینتل باشد.

سرور SSG-1029P-NMR36L ارایه شده و شرکت سوپرمیکرو با آن اپلیکیشن های نیازمند به قدرت ذخیره سازی مانند MySQL و مرکز داده های Cassandra مانند و زیرساخت های Hyperconverged و طراجی نرم افزار های scale-out را هدف قرار داده است.

 

منبع: https://www.networkworld.com/article/3305594/supermicro-unveils-an-insanely-fast-insanely-thin-storage-server.html

نوشته های مرتبط

تانوما

۲۸

بهمن
گوناگون

همه چیز درباره تانوما: قیمت و آموزش ثبت‌نام اینترنت فیبرنوری مخابرات با سرعت ۱۰۰Mbps

تانوما

شبکه فیبر نوری منازل، به‌تازگی با حضور معاون اول رئیس جمهور کشورمان یعنی آقای اسحاق جهانگیری معرفی شده است. مخابرات، این سرویس را در حال‌حاضر به صورت محدود در برخی از مناطق کشورمان ارائه می‌دهد و آن‌را “تانوما” – تار نوری مخابرات ایران- نامیده است. اما تانوما چیست و چه جزئیاتی را پیرامون این طرح باید بدانید؟

[…]

۲۷

بهمن
سرور و Mainframe

چرا سرورهای HP پیشنهاد مناسبی هستند؟

چرا سرور های Hp ؟

سرورهای HP پرفروش‌ترین سرورهای جهان هستند. در داخل هر کدام از این سرورها، قطعات اصلی مثل رم DDR4، حافظه و منابع تغذیه وجود دارد. این قطعات برای بهترین کارایی در واحدهای کاری مختلف و با قابلیت اطمینان بالا طراحی شده‌اند.

[…]