ذخیره ساز و ذخیره سازی

رونمایی از سرور ذخیره سازی فوق نازک Supermicro

supermicro nf1 new server 1 رونمایی از سرور ذخیره سازی فوق نازک Supermicro

سرور سریع نیاز دارید؟

شرکت Supermicro سرور جدید 1U یا تک یونیت را به بازار ارایه داده که با درایو های SSD سامسونگ تا ضرفیت 576 ترابایت با Throughput 20Gbps و 10 ملیون IOPS پر شده است.

الی برای مقایسه, یک سرور با دیسک های 15000 دور SAS توان خروجی 172 الی 210 IOPS را دارا میباشد!

اگرچه دستگاه های دیگری در بازار مانند EMC DSSD D5 توان تولید 10 میلیون IOPS را دارند, اما آن دستگاه 5 یونیت میباشد و تولیدش متوقف شده است. سرور از فرم فاکتور (form-factor) مدل NF1 (NGSFF سابق) سامسونگ استفاده میکند که خیلی شبیه فرم فاکتور درایو های M2 میباشد و  دارای 2 ردیف چیپ فلش NAND برای بیشینه ظرفیت است. سامسونگ در حال حاظر از درایو های 8 ترابایت و 16 ترابایت خود رونمایی کرده است.

این محصول جدید سوپرمیکرو میکرو مدل  SSG-1029P-NMR36L دارای 36 اسلات 18 ترابایت NF1 در بدنه تک یونیت است که حداکثر ظرفیت پشتیبانی را از مدل اعلام شده ژانویه 288 ترابایت به دو برابر این مقدار میرساند. سرور همچنین دارای 2 پردازنده 28 هسته اینتل  SP بوده و تا 3 ترابایت حافظه رم را با 24 اسلات DIMM و 2 کارت شبکه 16 کانال PCIe دارا است.

درایو های NF1 همه از جلو سرور نصب شده و از تعویض داغ (hot-plug) طبق پروتوکل شبکه های پر ظرفیت و سریع NVMe پشتیبانی میکنند که این قابلیت تعویض داغ بهینه سازی شده درایو های NF1 به معنی قدرت بیشتر پردازشی برای IO درایو با سریعترین CPU و رم میباشد.

چارلز لیانگ مدیرعامل سوپرمیکرو در یک بیانیه میگوید: “در سوپرمیکرو, ما به طور دایم برای مشترکین دسترسی زودتر از موعود به جدیدترین و بهترین های تکنولوژی را ممکن میکنیم” وی همچنین اعلام کرد: “سرور های ذخیره سازی NF1 تو یونیت ما نسل جدید تکنولوژی تمام فلش را با بالاترین طرفیت ذخیره سازی و بهترین توان IOPS با بهینه ترین مصرف انرژی را داراست که برای مشترکین دارای نیاز به ذخیره سازی داده های حجیم مانند Big Data, رانندگی هوشمند , AI و نرم افزار های HPC یک امتیاز لحظه ای رقابتی ایجاد میکند.”

طراحی NF1 سوپرمیکرو دارای طراحی “خط کشی” اینتل میباشد, اما کوچک تر!

درایو های NF1 طراجی “خط کشی” معرفی شده در سال گذشته از جانب اینتل را دارا میباشند. طبق اعلام اینتل درایو های خط کشی امکان پشتیبانی از 1 پتابایت فضا را در یک یونیت با 32 اسلات خواهند داشت. دقیقا مشابه نمونه سوپرمیکرو, اما سامسونگ اعلام کرده که دیسک های خط کشی آن از نمونه مشابه اینتل بسیار کوتاه تر بوده و در سرور فضای کمتری اشغال میکند که هود میتواند دلیل استقبال مشتریان از محصول سامسونگ نسبت به اینتل باشد.

سرور SSG-1029P-NMR36L ارایه شده و شرکت سوپرمیکرو با آن اپلیکیشن های نیازمند به قدرت ذخیره سازی مانند MySQL و مرکز داده های Cassandra مانند و زیرساخت های Hyperconverged و طراجی نرم افزار های scale-out را هدف قرار داده است.

 

منبع: https://www.networkworld.com/article/3305594/supermicro-unveils-an-insanely-fast-insanely-thin-storage-server.html

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *