Snapshot گرفتن از Resource Pool

این قابلیت از vSphere 5.1 به بعد به دنیای مجازی سازی وارد شد و ادمین ها را قادر می ساخت تا بتوانند هنگام پیاده سازی تغییرات اساسی بر روی بستر خود، ساختار Resource Pool ها را ذخیره کنند تا در صورت نیاز بتوانند آنها را باز گردانند.

این قابلیت بیشتر زمانی رخ می دهد که در داخل کلاستر مجازی سازی خود چند عدد Resource Pool زیر هم و یا به عبارت دیگر یک Resource Pool Tree داشته باشیم. در نظر داشته باشید همانطور که بیان شد این قابلیت از vSphere 5.1 وارد دنیای مجازی شد و تنها از طریق Web Client قابل پیاده سازی می باشد.

این قابلیت محدودیت هایی نیز با خود همراه دارد که به شرح زیر می باشند:

  • DRS باید روشن باشد بر روی کلاستری که می خواهیم Snapshot را برگردانیم، در غیر اینصورت دکمه Restore کردن خاموش خواهد بود.
  • در داخل کلاستر دیگر Resouce Pool ای وجود نداشته باشد.
  • از همان vCenter ای که Snapshot گرفته ایم در همان vCenter باید باز گردانیم.

برای پیاده سازی این تکنولوژی مراحل زیر را طبق تصاویر دنبال کنید:

ابتدا در Web Client بر روی دکمه vCenter کلیک کنید.

.

.

سپس بر روی گزینه Host & Cluster کلیک کنید و بر روی کلاستر مورد نظر خود کلیک نمایید.از قسمت Manage وارد تب Setting شوید.

.

.

DRS را خاموش کنید. گزینه زیر را به شما نمایش خواهد داد که از شما می پرسد آیا می خواهید Resource Pool های فعلی خود را ذخیره کنید (Snapshot بگیرید) گزینه YES را بزنید تا از این عمل اطمینان حاصل کنیم.

هنگامی که این گزینه را می زنید از شما می پرسد فایل را کجا ذخیره کند؟

.

.

حال در شکل های زیر نحوه Restore کردن Resource Pool ها را بررسی خواهیم کرد. در نظر داشته باشید برای Restore کردن Resource Pool ها ابتدا باید DRS را روشن کنیم. حالا بر روی کلاستر دکمه سمت راست را بزنید، از قسمت All vCenter Actions گزینه Restore Resource Pool Tree را انتخاب کنید.

.

.

در این قسمت از شما خواهد خواست که جای فایل مورد نظر را به آن معرفی کنید، که در این مثال من فایل را بر روی درایو C خودم قرار داده بودم.

.

منبع

نوشته های مرتبط

تانوما

۲۸

بهمن
گوناگون

همه چیز درباره تانوما: قیمت و آموزش ثبت‌نام اینترنت فیبرنوری مخابرات با سرعت ۱۰۰Mbps

تانوما

شبکه فیبر نوری منازل، به‌تازگی با حضور معاون اول رئیس جمهور کشورمان یعنی آقای اسحاق جهانگیری معرفی شده است. مخابرات، این سرویس را در حال‌حاضر به صورت محدود در برخی از مناطق کشورمان ارائه می‌دهد و آن‌را “تانوما” – تار نوری مخابرات ایران- نامیده است. اما تانوما چیست و چه جزئیاتی را پیرامون این طرح باید بدانید؟

[…]

۲۷

بهمن
سرور و Mainframe

چرا سرورهای HP پیشنهاد مناسبی هستند؟

چرا سرور های Hp ؟

سرورهای HP پرفروش‌ترین سرورهای جهان هستند. در داخل هر کدام از این سرورها، قطعات اصلی مثل رم DDR4، حافظه و منابع تغذیه وجود دارد. این قطعات برای بهترین کارایی در واحدهای کاری مختلف و با قابلیت اطمینان بالا طراحی شده‌اند.

[…]