Snapshot گرفتن از Resource Pool

این قابلیت از vSphere 5.1 به بعد به دنیای مجازی سازی وارد شد و ادمین ها را قادر می ساخت تا بتوانند هنگام پیاده سازی تغییرات اساسی بر روی بستر خود، ساختار Resource Pool ها را ذخیره کنند تا در صورت نیاز بتوانند آنها را باز گردانند.

این قابلیت بیشتر زمانی رخ می دهد که در داخل کلاستر مجازی سازی خود چند عدد Resource Pool زیر هم و یا به عبارت دیگر یک Resource Pool Tree داشته باشیم. در نظر داشته باشید همانطور که بیان شد این قابلیت از vSphere 5.1 وارد دنیای مجازی شد و تنها از طریق Web Client قابل پیاده سازی می باشد.

این قابلیت محدودیت هایی نیز با خود همراه دارد که به شرح زیر می باشند:

  • DRS باید روشن باشد بر روی کلاستری که می خواهیم Snapshot را برگردانیم، در غیر اینصورت دکمه Restore کردن خاموش خواهد بود.
  • در داخل کلاستر دیگر Resouce Pool ای وجود نداشته باشد.
  • از همان vCenter ای که Snapshot گرفته ایم در همان vCenter باید باز گردانیم.

برای پیاده سازی این تکنولوژی مراحل زیر را طبق تصاویر دنبال کنید:

ابتدا در Web Client بر روی دکمه vCenter کلیک کنید.

.

.

سپس بر روی گزینه Host & Cluster کلیک کنید و بر روی کلاستر مورد نظر خود کلیک نمایید.از قسمت Manage وارد تب Setting شوید.

.

.

DRS را خاموش کنید. گزینه زیر را به شما نمایش خواهد داد که از شما می پرسد آیا می خواهید Resource Pool های فعلی خود را ذخیره کنید (Snapshot بگیرید) گزینه YES را بزنید تا از این عمل اطمینان حاصل کنیم.

هنگامی که این گزینه را می زنید از شما می پرسد فایل را کجا ذخیره کند؟

.

.

حال در شکل های زیر نحوه Restore کردن Resource Pool ها را بررسی خواهیم کرد. در نظر داشته باشید برای Restore کردن Resource Pool ها ابتدا باید DRS را روشن کنیم. حالا بر روی کلاستر دکمه سمت راست را بزنید، از قسمت All vCenter Actions گزینه Restore Resource Pool Tree را انتخاب کنید.

.

.

در این قسمت از شما خواهد خواست که جای فایل مورد نظر را به آن معرفی کنید، که در این مثال من فایل را بر روی درایو C خودم قرار داده بودم.

.

منبع

نوشته های مرتبط

تکنولوژی NVMe چیست؟

27

مرداد
گوناگون

تکنولوژی NVMe چیست؟

تکنولوژی NVMe (Non-Volatile Memory Express) در واقع یک رابط کاربری برای مدیریت دستگاه‌های ذخیره سازی است که برای اتصال دستگاه‌های SSD از آن در اینترپرایز و کامپیوترهای خانگی استفاده می‌شود. این رابط از باس PCIe برای اتصال بهره می‌برد. […]

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

22

تیر
شبکه ، ارتباطات و انتقال اطلاعات

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

(ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا)

در این مقاله سعی می کنیم که توجه خود را از مسایل متفرقه به موضوع اصلی(یعنی همان شبکه های کامپیوتری) معطوف کنیم.هیچ طبقه بندی پذیرفته شده ای که در بر گیرنده تمام انواع شبکه های کامپیوتری باشد وجود ندارد.امروزه دو تکنولوژی انتقال بیش از همه گسترش یافته و فراگیر هستند : […]