علوم داده, گوناگون

کارت‌های گرافیک سری SAPPHIRE NITRO+ RX 500؛ سرکش و مهارناپذیر

SAPPHIRE نیز کارت های Radeon RX 580 و RX 570 خود را برای علاقمندان معرفی کرد. این سازنده سری +NITRO را برای گیمرها تدارک دیده که در برگیرنده یک کارت مخصوص به نام NITRO+ Radeon RX 580 Limited Edition با برخورداری از پردازنده گرافیکی دست چین شده است. این کارت نه تنها در تعداد محدود تولید می شود، بلکه به شدت اورکلاک شده و دارای قابلیت های متمایز کننده بیشتری چون یک جفت فن اضافی مجهز به نورپردازی LED قابل نصب از سوی کاربر است.

کارت SAPPHIRE NITRO+ RX 580 در دو مدل 4 و 8 گیگابایتی، هر دو به صورت کارخانه ای اورکلاک شده اند و دارای فرکانس بوست هسته 1411 مگاهرتز است. مدل Limited Edition که در تعداد محدود عرضه می شود قدری بیشتر اورکلاک شده و تنها در مدل 8 گیگابایتی با فرکانس بوست 1450 مگاهرتز عرضه می شود.

راهکار خنک سازی Dual-X بکار رفته در کارت های NITRO+ RX 580 و 570 به طور کامل دگرگون شده است. در جدیدترینه نسخه آن SAPPHIRE بر روی دست یابی به محدوده توان فراتر از مشخصات مرجع و پیرو آن پتانسیل اورکلاکینگ بالاتر در کنار تولید آلودگی صوتی کمتر تمرکز کرده است. در مقایسه با نسخه پیشین هنگامی که دمای هدف همان 75 درجه سلیوس قرار گیرد، نسخه جدید راهکار خنک سازی Dual-X بکار رفته در کارت های سری SAPPHIRE NITRO+ RX 500 تا 12 dbA آن هم به رغم دست یابی به دمای پایین تر کم صدا تر است. چنین بهبود چشمگیری حاصل تغییرات ساختاری چون به کارگیری دو لوله ناقل حرارت مسی 8 میلی متری و دو لوله 6 میلی متری باز طراحی شده است. همچنین اختلاف سرعت فن های از 10 درصد به 3.2 درصد رسیده و حالا با دقت بسیار بیشتری کنترل می شود. از دیگر تغییرات قابل توجه می توان به سطح دفع حرارت گستره تر با بکارگیری 54 پره حرارت گیر و  خنک سازی قوی مدار تغذیه را بر شمرد.

کارت SAPPHIRE NITRO+ Radeon RX 580 Limited Edition نه تنها گل سر سبد کارت های سری +NITRO است، بلکه بهترین ظاهر را نیز دارد. با هدف امکان شخصی سازی و آینده نگری، SAPPHIRE یک جفت فن شفاف اضافی مجهز به نورپردازی آبی را در بسته بندی محصول گنجانده که از سوی کاربر به آسانی قابل تعویض است. همچنین کارت های NITRO+ RX 580 و 570 به نورپردازی NITRO Glow قابل شخصی سازی از طریق رابط نرم افزاری مجهز هستند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *