مرکز داده ها و اطلاعات حافظه SSD سامسونگ، به میزان زیادی به عنوان رسانه های ذخیره سازی داده ها در برنامه ها و بخش های محاسبات،

ارتباطات و چند رسانه ایی مورد استفاده قرار می گیرد.بیشتر SSD های مورد استفاده در حافظه NAND به عنوان رسانه ذخیره سازی عمل می کندکه قادر به حفظ داده ها بدون احتیاج به ذخیره برق و نیروی خارجی است .معمولا یک حافظه SSD شامل دو بخش اصلی است:بخش ذخیره سازی اطلاعات( مانند یک تراشه حافظه NAND ) و یک بخش کنترل کننده برای بخش ذخیره سازی(مانند یک بخش کنترلی USB در یک حافظه فلش USB)است که به عنوان یک رابط بین SSD و سیستم ها می باشد عمل می کند .مدیریت کنترل SSD به هر دو بخش هاست( همچون USB) , و خود دستگاه مربوط است.که شامل نقشه برداری،مسدود کردن داده های اشتباه و بد،ذخیره اطلاعات نوشته و یا خوانده شده و چک کردن خطاها و تصحیح (ECC) است. کنترل کننده ساخته شده در ROM شامل سیستم عامل مورد نیاز برای کنترل درایو است.یک SSD به عنوان مثال از سیستم جاسازی شده تشکیل شده است و نیاز به سیستم عامل با زمان واقعی RTOS برای انجام عملیات دارد.

.

مزیت اصلی استفاده از حافظه های SSD

.

مزیت اصلی استفاده از حافظه های SSD سامسونگ عدم استفاده از قطعات متحرک در آن است.در نتیجه به شدت در کوتاه شدن زمان راه اندازی و خاموش و روشن شدن سیستم موثر است. هارد های SSD در مقایسه با هارد های دیسکی و قدیمیHDD  قابلیت های برتر و بیشتری دارند. پیشرفت در فن آوری تکنولوژی حافظه های نیمه رسانا باعث گسترش استفاده از حافظه های SSD ایی که دارای ظرفیت برابری با هارد های HDD  دارند شده است و می تواند به عنوان جایگزین مستقیم مورد استفاده قرار گیرد.همچنین اثبات شده است که حافظه SSD از نظر مصرف برق بسیار مقرون به صرفه است و برای تعمییر و نگهداری هزینه بسیاری پایین تری نیاز دارد.در دنیا سامسونگ با پیشقدم بودن در تکنولوژی حافظه نیمه رسانا، مجموعه ایی از SSD ها را برای قرارگیری در طیف وسیعی از دستگاها در سرتاسر هر بخش صنعتی، ارائه داده است.

.

Samsung SSD PM1633، مدلی ۲٫۵ اینچی با ظرفیت بسیار زیاد

.

Samsung SSD PM1633 درایوی ۲٫۵ اینچی با سرعتی بسیار بالا. ظرفیت آن ۴۸۰ یا ۹۶۰ گیگابایت و همین‌طور ۱٫۹۲ یا ۳٫۸۴ ترابایت است. سامسونگ مدعی است که این درایو در حالت خواندن و نوشتن تصادفی به ترتیب حداکثر اعمال ورودی و خروجی ۱۶۰ هزار و ۱۸۰ هزار عدد را پشتیبانی می‌کند. سرعت خواندن و نوشتن ترتیبی آن حداکثر ۱۱۰۰ و ۱۰۰۰ مگابایت بر ثانیه است.

.

ssd_samsung
Samsung SSD PM1633

.