پردازنده

معرفی و بررسی کارت گرافیک های S7150 و S7150 X2 را از AMD FirePro

شرکت  AMD دو کارت گرافیک  S7150 و S7150 X2  را از سری کارت های گرافیک FirePro  تولید می کند. این GPUها به عنوان یک راهکار بر مبنای سخت افزار ، برای استفاده در محیط های مجازی سازی و استفاده از راه دور ایستگاه های کاری برای بازی های کلاود، محاسبات  و زیر ساخت دسکتاپ مجازی قرار می گیرد. سری FirePro برای بالا بردن کارایی گرافیک در محیط مجازی سازی شده از چند کاربر پشتیبانی می کند.

کارت گرافیک های S7150  و  S7150 X2 نسبت به بقیه کلاس های کارت گرافیک در ورک استیشنها بیشتر نقش ایفا می کنند، هر چند که فایرپرو S-Series می تواند در کلاسی متفاوت در نوع خود قرار گیرد همچنان که AMD گفته است که این GPUها اولین راهکار بر مبنای سخت افزار برای مجازی سازی می باشند.

سری S از AMD FirePro تمام منابع پردازشی هر کارت گرافیک را تک تک به ورک استیشن های مجازی ارائه می دهد(تا 16 کاربر به ازای هر GPU) که توسط تکنولوژی Multiuser GPU صورت می گیرد. یک نوآوری بر مبنای (SR-IOV) و  PCI-e که برای سازگاری ، قابلیت پیش بینی و امن بودن کارایی از یک راهکار مبتنی بر سخت افزار برای چند کاربر در ورک استیشن های مجازی شده طراحی شده است.

.

AMD FIREPRO S SERIES BLOCK DIAGRAM w 450 معرفی و بررسی کارت گرافیک های S7150 و S7150 X2 را از AMD FirePro

.

در سری FirePro S7100 معماری (Graphics Core Next (GCN به کار برده شده است و روی کاغذ آنها می توانند تجربه کارایی بالایی را برای محیط های مجازی مخصوصآ CAD و برنامه های 3D رقم می زند.

برای ادمین های آی تی برای یک کارایی مشخص در ذهن ، اضافه کردن GPUها به سرور و تقسیم کردن کاربرها بطور مساوی ، کارایی گرافیک مربوطه را افزایش خواهد داد.(واگذار کردن 16 کاربر به یک GPU به تآثیر گذاری 16 کاربر به دو GPU نخواهد بود).

از خصوصیات AMD FirePro S7150 می توان به دارا بودن 2048 واحد سایه زنی با 8 گیگابایت حافظه ECC GDDR5  و پهنای باند 256 بیتی اشاره کرد. S7150 X2 مانند دیگر انواع X2 از شرکت  AMD  به صورت  dual-GPU و دارای دو برابر واحد سایه زنی و دو برابر VRAM نسبت به S7150 می باشد. به هر حال ،  TDP کارت های dual-GPU کمتر از دو کارت می باشد و قیمت آن تنها 1600 دلار بیشتر از S7150 می باشد. سری X2 به صورت Passive خنک می شود اما S7150 می تواند به صورت Passive یا  Active خنک شود.

منبع : tomsitpro

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *