نرم افزار و سیستم عامل

شرکت مایکروسافت برای Windows 10 زمان آپدیت Redstone 3 را منتشر کرد

شرکت مایکروسافت قصد دارد که هر شش ماه یکبار دو آپدیت مهم را برای Windows 10 ارائه دهد.

مایکروسافت پیش از این اعلام کرده بود که برای پشتیبانی از Windows 10 استراتژی جدیدی با نام “ویندوز به عنوان یک سرویس” را در دستور کار خود قرار داده است. این کمپانی همچنین امروز اعلام کرد که در هر سال میلادی دو به‌روز رسانی بزرگ و مهم را برای ویندوز 10 منتشر خواهد کرد تا در بازه‌های مشخص زمانی، علاوه بر قابلیت‌های جدید، سیستم امنیتی به‌روزی را هم در اختیار کاربران خود قرار دهد. این کمپانی همچنین به تازگی زمان انتشار به‌روز رسانی Redstone 3 از ویندوز 10 را هم اعلام کرده است.

براساس اطلاعاتی که به تازگی از سوی مایکروسافت منتشر شده است این کمپانی قصد دارد در هر شش ماه دو به‌روز رسانی بزرگ و اساسی را برای Windows 10 منتشر کند. مایکروسافت همچنین اعلام کرده است که پشتیبانی از هرکدام از این نسخه‌ها 18 ماه به طول خواهد انجامید تا کاربران فرصت کافی برای نصب و استفاده از هرکدام از آن‌ها را داشته باشند.
به این ترتیب مایکروسافت قصد دارد در ماه‌های مارس و سپتامبر هر سال میلادی دو به‌روز رسانی بزرگ همچون Creators Update را در دسترس کاربران خود قرار دهد. با توجه به اینکه به‌روز رسانی Creators Update در ماه مارس گذشته نهایی شد و در ماه آوریل در دسترس کاربران قرار گرفت، مایکروسافت قصد دارد به‌روز رسانی بزرگ بعدی Windows 10، با نام Redstone 3 را در ماه سپتامبر منتشر نماید. به این ترتیب کاربران ویندوز 10 می‌توانند در فاصله زمانی 10 شهریور تا 10 مهر منتظر دریافت این به‌روز رسانی مهم باشند.
اگرچه مایکروسافت زمان دقیق این به‌روز رسانی را هنوز اعلام نکرده است اما به احتمال فراوان، Redstone 3 در ماه سپتامبر تنها در اختیار کاربران عضو برنامه Windows Insider قرار خواهد گرفت و دیگر کاربران از ماه اکتبر امکان دانلود و نصب آن بر روی سیستم‌های خود را خواهند داشت. براساس شماره گذاری نسخه‌های مختلف Windows 10 ار سوی مایکروسافت انتظار می‌رود این نسخه با شماره 1709 منتشر شود. چرا که به‌روز رسانی Creators Update نیز که در ماه مارس (ماه سوم میلادی) سال 2017 منتشر شد با شماره نسخه 1703 در دسترس کاربران قرار گرفت.
زمان بندی‌های صورت گرفته توسط مایکروسافت نشان می‌دهد که نسخه جدید منتشر شده از سوی مایکروسافت با عنوان Creators Update قرار است تا زمان انتشار به‌روز رسانی Redstone 5 از سوی مایکروسافت پشتیبانی شود. به این معنی که کاربران می‌توانند با خیال راحت تا ماه سپتامبر سال 2018 از این نسخه استفاده کنند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *