گوناگون

مایکروسافت در Redstone 3، بروزرسانی های مرورگر اج را از ویندوز 10 جدا خواهد کرد

یکی از اهداف جدی مایکروسافت، رقابت رو در رو با کروم بوک های گوگل و سیستم عامل کروم ، توسط Windows 10 Cloud است

که امروز این سیستم عامل و احتمالا لپ تاپ های مجهز به آن از سوی مایکروسافت رونمایی خواهند شد. نسخه ی جدید ویندوز 10 با قابلیت تمرکز بر روی قابلیت های آموزشی طراحی شده تا از آن در فضاهای آموزشی استفاده شود و این نسخه فقط اپلیکیشن هایی که از ویندوز استور دریافت شده باشند را اجرا میکند. اما ویندوز 10 مایکروسافت برای حضور در این رقابت یک مشکل جدی و بزرگ دارد. گوگل، سیستم عامل کروم را مرتبا و به طور یکپارچه بروزرسانی میکند اما مایکروسافت اج، مرورگر ویندوز 10 فقط در بیلد های جدید این سیستم عامل، بروزرسانی میشود و ویژگی های جدید دریافت میکند و مشکلاتی از آن رفع میشود. مایکروسافت دو بار در سال بیلد رسمی جدید برای ویندوز 10 منتشر میکند بنابراین از این حیث، عملکرد رقیب بسیار بهتر است.
اما بر اساس گزارش منابع داخلی کمپانی، مایکروسافت این معظل را در بروزرسانی بزرگ بعدی ویندوز 10 که در ماه سپتامبر با عنوان Redstone 3 منتشر میشود حل خواهد کرد و سرانجام کاربران میتوانند مرورگر اج را جدا از ویندوز و از طریق ویندوز استور بروزرسانی کنند بنابراین مایکروسافت میتواند بسیار منظم تر این مرورگر را بروزرسانی کند و آن را توسعه دهد و ویژگی های جدیدی به آن اضافه کند. البته جدا شدن اج و ویندوز 10 در این قسمت به این معنا نیست که کاربران بتوانند به سادگی این مرورگر را از سیستم عامل خود حذف کنند. مطمئنا مایکروسافت جلوی این کار را خواهد گرفت چرا که ردموندی ها به شدت مصرند که کاربران ویندوز 10 از اج برای وبگردی استفاده کنند. اج در بروزرسانی های بزرگ ویندوز 10 پیشرفت خوبی داشته است. این مرورگر در نسخه ی انیورسری پشتیبانی از افزونه ها را دریافت کرد و اکنون در نسخه ی Creators قابلیت های دیگری مانند امکان خواندن کتاب های الکترونیکی و مدیریت تب ها را شامل شده است.
جدا کردن بروزرسانی های مرورگر اج از بروزرسانی های سیستمی ویندوز 10، در کمترین حالت باعث میشود مایکروسافت بتواند این مرورگر را سریع تر توسعه دهد تا زودتر برای رقابت نزدیک تر با مرورگرهای مطرح بازار از جمله کروم و موزیلا فایرفاکس آماده شود. چرا که گوگل با سرعت بالایی کروم را بروزرسانی میکند و موزیلا نیز فایرفاکس را اخیرا با تغییرات بسیار خوبی همراه کرده است. بنابراین مایکروسافت در صورتی که خواهان رقابت جدی است، باید کاری بیشتر از پیشنهاد های مکرر به کاربران ویندوز 10 برای استفاده از اج انجام دهد و به صدای کاربران و نیازهای آنها بیشتر گوش دهد. مایکروسافت 10 می ( 20 اردیبهشت ) کنفرانس توسعه دهندگان خود موسوم به Build 2017 را برگزار خواهد کرد و به احتمال زیاد در این کنفرانس به برخی از ویژگی ها و تغییرات مهمی که در Redstone 3 خواهیم دید اشاره خواهد شد. ممکن است در مورد این خبر نیز در کنفرانس مذکور صحبت هایی عنوان شود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *