پردازنده

با APUهای سری AMD Raven Ridge ریزمعماری های Zen و Vega را با هم داشته باشید

به نظر می رسد AMD در APUهای موسوم به Raven Ridge آخرین ریزمعماری های خود را کنار هم قرار دهد. طبق جدول OpenCL لو رفته، AMD هسته های پردازشی مبتنی بر ریزمعماری Zen را در کنار پردازنده گرافیکی مجتمع مبتنی بر ریزمعماری Vega قرار داده است.

.

IHALciN7KAeh7RKo با APUهای سری AMD Raven Ridge ریزمعماری های Zen و Vega را با هم داشته باشید

.

طبق اطلاعات موجود، APUهای Raven Ridge حداکثر به 12 واحد پردازش گرافیکی (موسوم به NGCU) با برخورداری از در مجموع 768 پردازنده جریانی مجهز مجهز هستند. AMD در APUهای آتی خود درست از همان فناوری موسوم به Infinity Fabric برای پیوند دادن اجزای تراشه بهره گرفته است.

قطعه سیلیکونی Raven Ridge که نیرو بخش تمامی APUهای این سری خواهد بود، داری 4 هسته پردازشی با قابلیت SMT است که باعث می شود در سمت سیستم عامل به عنوان پردازنده 8 هسته ای با آن رفتار شود. همچنین این تراشه به 8 مگابایت حافظه کش سطح سوم، پردازنده گرافیکی مجتمع با 768 پردازنده جریانی مبتنی بر ریزمعماری Vega، کنترلر حافظه DDR4  دو کاناله و همان پل جنوبی مجتمع موجود در Summit Ridge با پشتیبانی از دو درگاه SATA III با پهنای باند 6 گیگابیت بر ثانیه و تعدادی درگاه USB 3.0 مجهز است.

AMD در نظر دارد اولین APUهای مبتنی بر Raven Ridge را تحت سری Ryzen 7 و Ryzen 5 برای استفاده در لپ تاپ ها عرضه کند. مدل های دسکتاپ بعدتر عرضه خواهند شد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.