رم سرور HP

معرفی و بررسی حافظه رم سرور اچ پی HPE 128GB Intel Optane 2666 835804-B21

سرور HP

HPE 128GB Intel Optane 2666 835804-B21

حافظه رم سرور HP محصول شرکت اچ پی با پارت نامبر ۸۳۵۸۰۴-B21 و ظرفیت ۱۲۸ گیگابایت و با فرکانس کاری ۲۶۶۶MT/s می باشد که برای استفاده بر روی سرورهای کسب و کارهای متوسط و سرورهای با بار کاری بالا طراحی شده است.

این حافطه رم اچ پی که داری فناوری Intel Optane DC Persistent Memory  می باشد می تواند انتقال داده های شما را در مقیاس بالا در امنیت کامل گارانتی کند که این امر سبب شده است تا در زمینه ی ساخت ماشین های مجازی ، محبوب گردد.

HPE Persistent Memory یا حافظه رم پایدار اچ پی برای کاربران سازمانی که با مدیریت داده های ساختاری یا کار های تحلیلی دست و پنجه نرم می کنند ایده آل است. با استفاده از فناوری ذخیره سازی سنتی که همیشه قادر به سازگاری با حجم کاری طاقت فرسا امروز نیستند ، کاربران به دنبال راه حل هایی هستند که دسترسی سریع تر به داده های خود را فراهم می کند تا بتوانند تصمیمات شغلی سریع تری بگیرند و به نتایج تجاری در زمان واقعی دست یابند.

این بدان معناست که تنگناهای محدود کننده جریان اطلاعات باید حذف شوند تا کاربران بتوانند با سرعت بیشتری به داده ها دسترسی پیدا کنند.

 

رم سرور HP
رم سرور HP

HPE persistent Memory حول برنامه های کاربردی صنعتی و بار کاری زیاد طراحی شده است تا بتواند ماندگاری ذخیره سازی را برای تکمیل اکوسیستم سخت افزاری و نرم افزاری ارائه دهد و یک راه حل جامع پایداری حافظه برای مشاغل کاربران فراهم کند. HPE Persistent Memory برای سرورهای HPE Gen10 طراحی شده است که دارای پردازنده های نسل دوم Intel Xeon است.

فرم فاکتور این حافظه از نوع NVDIMM با تکنولوژی ۳D Xpoint می باشد که نوعی حافظه دسترسی تصادفی برای سرور HP است. حافظه غیر فرار حافظه ای است که حتی در صورت قطع برق ، محتویات خود را حفظ می کند ، به عنوان مثال قطع ناگهانی برق، خرابی سیستم یا خاموش شدن سیستم تاثثیری بر داده های داخل حافظه ندارند.

حافظه های غیر فرار یا non-volatile ممکن است در حین کار عادی از حافظه فرار استفاده کنند و در صورت قطع برق ، با استفاده از منبع تغذیه پشتیبان از داخل ، محتویات را در حافظه غیر فرار قرار دهند. حافظه فرار سریع تر از غیر فرار است و به صورت بایت ، آدرس دهی می شود. اما ، وجود حافظه دوم برای دستیابی به پایداری در نوسانات (و منبع تغذیه پشتیبان گیری) هزینه این محصول را در مقایسه با حافظه فرار افزایش می دهد.همچنین این حافظه ، با حافظه های RDIMM و LRDIMM سازگاری دارد.

با استفاده از نرم افزار اینتل که حالا جزئی از optane به حساب می آید بنا بر استفاده کاربر از برنامه ها ، برنامه های پرکاربرد در حافظه ی optane قرار خواهند گرفت که در زمان واکشی برنامه از طرف پردازنده ، فرآیند fetch کردن با سرعت بسیار بالایی صورت پذیرد.

برای این سری از حافظه ها می توان دو رویکرد متفاوت در نظر گرفت :

 1. منعطف در به کار گیری در محیط های dense با سرعت بالا
 2. یک فاکتور که می تواند باعث کاهش پیچیدگی ها در مراکز داده شود

حافظه رم HP Intel Optane  برای سرور HP از دسته Gen10 ها با پردازنده های نسل دوم Intel Xeon  طراحی شده است که توسط سرورهای زیر پشتیبانی می گردد :

 • پرولیانت DL360 G10
 • پرولیانت DL380 G10
 • پرولیانت DL560 G10
 • پرولیانت DL580 G10
 • Synergy SY480 G10
 • Synergy SY660 G10

سیستم عامل هایی که از این حافظه پشتیبانی می کنند شامل موارد زیر است :

 • Microsoft Windows Server 2012 R2 (HPE driver)
 • Microsoft Windows Server 2016 (HPE driver)
 • Microsoft Windows Server 2019
 • Red Hat Enterprise Linux 7.6
 • SUSE Linux Enterprise Server 12 SP4
 • SUSE Linux Enterprise Server 15
 • VMware 6.7 U1

نوشته های مرتبط

سرور HPE DL380 Gen10 Plus

04

اردیبهشت
سرور و Mainframe

سرور HPE DL380 Gen10 Plus

سرور HPE DL380 Gen10 Plus

سرور های HPE پرفروش‌ ترین مدل سرور در ایران و کل دنیا هستند، و باز هم HPE جدیدترین سرور خود را با نام HPE DL380 Gen10 PLUS میباشد را معرفی و به بازار دنیا روانه کرد تا بالاترین جایگاه را در میان دیتاسنتر ها کسب نماید .

در سرورهای نسل 10 با داشتن ویژگی‌ها و تکنولوژی‌های به‌روز و جدید در زمینه سخت افزار و نرم افزار، قادر به ارایه کارایی، توسعه پذیری و امنیت در سطح بسیار بالا است و در پردازش‌های سنگین و دیتاسنتر، HPC ، مجازی سازی ، گرافیک و رندرینگ در سطح حرفه‌ای ، شبیه سازی و مدل سازی ، کاربرد دارد. […]

iLO Amplifier Pack

11

بهمن
نرم افزار و سیستم عامل

نرم افزار HPE iLO Amplifier Pack چیست؟

نرم افزار iLO Amplifier Pack یک ابزار مدیریت به روزرسانی است که کاربران سرور اچ پی HPE SERVER GEN8/9/10 را قادر می سازد تا سریعتر به روزرسانی خود را انجام داده و سیستم عامل و بروزرسانی های درایور را به صورت خودکار انجام دهند. […]

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

10

بهمن
شبکه ، ارتباطات و انتقال اطلاعات

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

(ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا)

در این مقاله سعی می کنیم که توجه خود را از مسایل متفرقه به موضوع اصلی(یعنی همان شبکه های کامپیوتری) معطوف کنیم.هیچ طبقه بندی پذیرفته شده ای که در بر گیرنده تمام انواع شبکه های کامپیوتری باشد وجود ندارد.امروزه دو تکنولوژی انتقال بیش از همه گسترش یافته و فراگیر هستند : […]