گوناگون

اینتل در یک حرکت بسیار معنادار، فروم توسعه دهنده‌های اینتل را متوقف می‌کند

امروز صبح اینتل اعلام کرد که دیگر فروم توسعه دهنده‌های اینتل یا همان Intel Developers Forum را ادامه نمی‌دهد. 

این کنفرانس ۱۶ سال در تابستان برگزار شده بود ولی امسال دیگر آن را نخواهیم دید.

بیانیه می‌گوید:

اینتل تقویم مناسب‌های خودش را به روز کرده و تصمیم گرفته دیگر فروم توسعه دهنده‌ها را برگزار نکند. تشکر می‌کنیم که تقریبا ۲۰ سال با این کنفرانس همراه بودید. ما کماکان در سایت شرکت به آدرس intel.com منابع و اسناد بسیاری برای نرم افزار، ابزارهای توسعه، مهندسی و برنامه نویسی را حفظ کرده‌ایم. مثل همیشه مشتریان ما، همکاران ما و توسعه دهندگان خواهند توانست به ما درخواست دهند و پاسخ سوال های خود را دریافت کنند.

این فروم اصلی‌ترین مکانی بود که اینتل در آن محصولات جدید خود را معرفی می‌کرد. از سی پی یوها تا ابزارهای ذخیره سازی جدید و تجهیزات شبکه. پایان این فروم از این نظر بسیار مهم است که اینتل دیگر – حداقل فعلا – جایی متمرکز برای ارائه تکنولوژی‌های جدیدش ندارد. این مساله احتمالا مرتبط به برنامه تولید محصولات جدید در اینتل است که از سمت ارائه سالانه به سمت یک برنامه تحقیق و توسعه مبتنی بر ارائه مستمر محصول تغییر کرده است.

اما روی دیگر سکه در پاسخ اینتل به یک درخواست در مورد اطلاعات بیشتر نهفته است. اینتل گفته به سمت شرکتی مبتنی بر داده حرکت می کند و علاقمند است از یک شرکت مبتنی بر پی سی فاصله بگیرد. با افزایش محصولات اینترنت چیزها، شبکه‌های مخابراتی، ذخیره سازی داده و خودرو، اینتل در حال وارد شدن به فضایی است که دیگر فروم سالانه معرفی محصولات برایش کارایی کافی ندارد و این تغییری است مدتی قبل در شرکت آی بی ام هم شاهد آن بودیم و احتمالا به زودی در بسیاری دیگر شرکت ها نیز اتفاق خواهد افتاد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *