قطعات و تجهیزات سروری

بررسی باتری HPE Smart Storage Battery

falnicblog hpe smart storage battery 1 بررسی باتری HPE Smart Storage Battery

کاربرد باتری HPE Smart Storage Battery

باتری HPE Smart Storage Battery از سرورهای نسل 9 به بعد در سبد محصولات اچ پی قرار گرفته است. این قطعه، کار برق‌رسانی به تمام کنترلرهای Smart Array که از کش FBWC) Flash Back Write Cache) استفاده می‌کنند، به عهده دارد. باتری HPE Smart Storage Battery علاوه بر کنترلرها، می‌تواند منبع برق بکاپ برای HPE VNDIMM ها نیز باشد. برای پشتیبانی از چندین دیوایس، تنها یک باتری برای هر سرور لازم است.

در کنترلرها، با وجود باتری HPE Smart Storage Battery اگر برق قطع شود، برق کش تامین شده و دیتای آن روی فلش ذخیره می‌شود تا اطلاعات و دیتا با قطع برق از بین نرود. می‌دانیم که وقتی برای Smart Array ها کش وجود دارد، از Write Back Cache استفاده می‌شود.

در NVDIMM ها با قطع برق، محتوای DRAM به Non-Volatile NAND flash منتقل می‌شود.

HPE Smart Storage Battery در پرولیانت سرورهای ML و DL و SL می‌تواند چند دیوایس مجزا را در سیستم پشتیبانی کند. در سرورهای قبل‌تر از نسل 9، برای هر کنترلر از باتری‌های Supercap جداگانه استفاده می‌شد ولی اکنون HPE Smart Storage Battery جایگزین آنها شده است که در کنترلرهای Performance RAID استفاده می‌شوند.

مقایسه باتری HPE Smart Storage Battery و  Supercap ها

راهکار HPE Smart Storage Battery که از FBWC پشتیبانی می‌کند، و در مقایسه با Supercap های مجزا، مزایای بسیاری دارد مثلا برق بیشتری برای بکاپ فراهم می‌کند. یعنی هر باتری 96 واتی HPE Storage Battery می‌تواند برق کافی برای بکاپگیری را حتی برای کش‌های بزرگ 4 گیگی در کنترلرها تامین کند. بکاپگیری از کش 4 گیگی در ماژول فلش، یک دقیقه زمان می‌برد. این زمان نزدیک به حداکثر زمانی است که Supercap های هر کنترلر در سیستم‌های نسل 8 داشتند.

پس ظرفیت باتری HPE Smart Storage Battery از باتری‌های قدیمی‌تر بیشتر است زیرا کش‌های قدیمی حدکثر 2 گیگابایت بودند اما حالا ظرفیت کش‌ها به 4 گیگابایت رسیده است پس باتری باید ظرفیت لازم برای کپی کردن اطلاعات روی فلش را داشته باشد.

برای پشتیبانی از چندین دیوایس، تنها یک باتری Smart Storage برای هر سرور لازم است.

چند نکته درباره باتری Smart Storage

وضعیت این باتری را می‌توان در iLO مانیتور کرد: سریال نامبر، Status، Spare Part، وات و فریمور باتری.

این قطعه تا 50 درجه سانتی گراد می‌تواند کار کند اما هر چه در دمای بالاتری نگه داشته شود، طول عمر کمتری خواهد داشت.

باتری HPE Storage Battery در واقع یک باتری Lithium-ion و Low-Halogen است.

انواع باتری HPE Smart Storage Battery

باتری HPE Smart Storage Battery در دو نوع قابل تهیه است:

12 واتی: باتری 12 واتی می‌تواند تا 3 دیوایس مجزا را در سیستم پشتیبانی کند و مخصوص پرولیانت سرورهای BladeSystem و پرولیانت سرور Apollo XL230k Gen10 است.

96 واتی: باتری 96 واتی می‌تواند تا 24 دیوایس مجزا را در سیستم پشتیبانی کند و مخصوص پرولیانت سرورهای ML و DL و SL است.

در تصویر، انواع باتری HPE Smart Storage Battery، پارت نامبرهای آن و سرورهایی که از این باتری پشتیبانی می‌کنند را می‌بینید.

 

منبع: HPE.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *