چگونگی نصب DHCP ROLE در ویندوز سرور 2016

در دو آموزش اول از این سری درباره چگونگی کارکرد DHCP صحبت شد.

در این آموزش قصد داریم که نحوه نصب Role یا نقش مربوط به Dynamic Host Configuration Protocol را در Windows Server 2016 آموزش دهیم.

نصب DHCP ROLE در ویندوز سرور 2016

جهت نصب ابتدا به ویندوز سرور 2016 خود لاگین نمایید. با باز شدن داشبورد Server Manager بر روی Add roles and features کلیک نمایید.

.

 

.

پس از مطالعه Before You Begin بر روی Next کلیک کنید. در قسمت Installation Type حالت Role-based or features-based installation را انتخاب نمایید. در بخش Server Selection  سرور را مشخص نمایید. اکنون در بخش Server Roles باید نقش DHCP Server را اضافه کنید. DHCP Server را از لیست پیدا و آن را فعال نمایید.

پنجره برای تایید نصب Features های مرتبط با DHCP Server باز می شود. بر روی دکمه Add Features کلیک کنید.

.

.

دوباره بر روی Next کلیک کنید.

.

.

مرحله Select features را بدون هیچ تغییری رها کنید.

در قسمت DHCP Server درباره این نقش توضیحات مختصری بیان شده است. همچنین در این صفحه قید شده است که برای نصب نقش DHCP لازم است بر روی Server شما حداقل یک آدرس آی پی Static تعریف شده باشد.

اگر IP استاتیک را به سیستم اختصاص نداده اید قبل از اینکه بر روی Next کلیک کنید این کار را انجام دهید.

در مرحله Confirmation خلاصه ای از لیست تغییراتی که قرار است اجرا شود ارائه می گردد.

.

.

اگر مایل باشید می توانید از تنظیماتی که تا اینجا انتخاب کرده اید برای استفاده از عملیات Automation در آینده Export تهیه نمایید. اینکار از طریق گزینه Export Configuration Settings امکان پذیر است.

با کلیک بر روی Next فرآیند نصب دی اچ سی پی آغاز می گردد. در پایان بایستی با پیغام تصویر زیر مواجه شوید.

.

.

همان طور که مشاهده می کنید پیغام Configuration required. Installation succeeded on Main نمایش داده می شود که به معنی نصب موفقیت آمیز نقش DHCP است. اما Configuration Required به ما می گوید که برای استفاده از دی اچ سی پی به تنظیمات دیگری نیز احتیاج داریم.

بر روی Complete DHCP configuration کلیک کنید. در پنجره DHCP Post-install configuration wizard توضیح داده شده است که برای مدیریت آسان تر دی اچ سی پی دو گروه DHCP Administrators و DHCP Users مورد نیاز است. بر روی Commit کلیک کنید.

.

.

Security Groups مورد نظر ساخته می شود.

.

.

تا اینجا توانستیم با موفقیت DHCP ROLE  را بر روی ویندوز سرور 2016 نصب کنیم.

نوشته های مرتبط

سرور HPE DL380 Gen10 Plus

04

اردیبهشت
سرور و Mainframe

سرور HPE DL380 Gen10 Plus

سرور HPE DL380 Gen10 Plus

سرور های HPE پرفروش‌ ترین مدل سرور در ایران و کل دنیا هستند، و باز هم HPE جدیدترین سرور خود را با نام HPE DL380 Gen10 PLUS میباشد را معرفی و به بازار دنیا روانه کرد تا بالاترین جایگاه را در میان دیتاسنتر ها کسب نماید .

در سرورهای نسل 10 با داشتن ویژگی‌ها و تکنولوژی‌های به‌روز و جدید در زمینه سخت افزار و نرم افزار، قادر به ارایه کارایی، توسعه پذیری و امنیت در سطح بسیار بالا است و در پردازش‌های سنگین و دیتاسنتر، HPC ، مجازی سازی ، گرافیک و رندرینگ در سطح حرفه‌ای ، شبیه سازی و مدل سازی ، کاربرد دارد. […]

iLO Amplifier Pack

11

بهمن
نرم افزار و سیستم عامل

نرم افزار HPE iLO Amplifier Pack چیست؟

نرم افزار iLO Amplifier Pack یک ابزار مدیریت به روزرسانی است که کاربران سرور اچ پی HPE SERVER GEN8/9/10 را قادر می سازد تا سریعتر به روزرسانی خود را انجام داده و سیستم عامل و بروزرسانی های درایور را به صورت خودکار انجام دهند. […]

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

10

بهمن
شبکه ، ارتباطات و انتقال اطلاعات

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

(ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا)

در این مقاله سعی می کنیم که توجه خود را از مسایل متفرقه به موضوع اصلی(یعنی همان شبکه های کامپیوتری) معطوف کنیم.هیچ طبقه بندی پذیرفته شده ای که در بر گیرنده تمام انواع شبکه های کامپیوتری باشد وجود ندارد.امروزه دو تکنولوژی انتقال بیش از همه گسترش یافته و فراگیر هستند : […]