ذخیره ساز و ذخیره سازی

نگاهی به دستگاه‌های ذخیره‌سازی SSD کمپانی HPE

دستگاه‌های ذخیره‌سازی در سال‌های اخیر با پیشرفت تکنولوژی شاهد افزایش سرعت و البته کاهش میزان تاخیر بودند. کمپانی HPE به عنوان یکی از پیشران‌ها در زمینه تولید سرور و سخت‌افزارهای جانبی نیز دست به تولید انواع دستگاه‌های ذخیره سازی SSD با اتصال SATA و SAS و حتی مدل‌های مدرن NVMe زده است. این دستگاه‌ها برای انواع عملیات مختلف شخصی سازی شده‌اند. بدین ترتیب که مدل‌های متفاوت می‌توانند بنا به ویژگی‌های سخت‌افزاری برای استفاده در شرایطی خاص، عملکرد بسیار شگفت‌انگیزی ارائه کنند. استفاده از این دستگاه‌های ذخیره‌سازی در سرورهای نوین می‌تواند عملکرد خارق‌العاده‌ای را به همراه داشته باشند. در این مقاله به معرفی مدل‌های مختلف و کاربرد آنها در عملیات‌های متفاوت خواهیم پرداخت.


دستگاه‌های ذخیره‌سازی
SATA که برای عملیات خواندن اطلاعات بهینه‌سازی شدند

آیا نیاز دارید تا عملکرد هارد درایو‌های 10K خود را در فعالیت‌هایی مختلف که به خواندن اطلاعات حساس هستند، افزایش دهید؟ دستگاه‌های ذخیره‌سازی SATA SSD کمپانی HPE می‌تواند سرعتی بیشتر از 450 برابر، 30 برابر زمان تاخیر کمتر و 1.5 برابر مصرف انرژی بهتر را نسبت به هارد درایو‌های 10K ارائه کند. این افزایش عملکرد و بهبود در مصرف انرژی با قیمتی یکسان در دسترس قرار خواهد گرفت. این درایو‌های SSD برای استفاده در کارکرد هایی که به خواندن اطلاعات حساس هستند طراحی شده که از میان آنها می‌توان به vSAN و پایگاه‌های داده بدون استفاده از SQL اشاره کرد. همچنین این درایوها قابلیت استفاده در تحلیل‌های فنی، تولید و ارائه محتوا، هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی را دارند. درایو‌های SSD طراحی و تولید شده توسط کمپانی HPE بیش از 3.35 میلیون ساعت مورد تحلیل و بررسی قرار گرفتند. این بررسی‌ها در بخش‌های مختلفی مانند عملکرد بهینه، قابلیت اعتماد، خطاسنجی و … انجام شده است. میان‌افزار این درایو‌ها اجازه دسترسی غیرمجاز به داده‌های شما را نخواهد داد. همچنین کاربر می‌تواند میزان عمر درایو SSD را با استفاده از ابزار HPE Smart WearGauge در بخش مدیریت مشاهده کند.

دستگاه‌های ذخیره‌سازی SSD SAS که برای عملیات نوشتن اطلاعات بهینه سازی  شدند

آیا نیاز دارید تا عملکرد دستگاه‌های ذخیره‌سازی خود را در بخش نوشتن اطلاعات افزایش دهید؟ دستگاه‌های ذخیره‌سازی HPE SAS SSD حساس به نوشتن اطلاعات که با نام اختصاری WI نیز شناخته می‌شوند، می‌توانند بهترین عملکرد را ارائه کرده و همچنین ماندگاری بسیار بالایی دارند. این دستگاه‌ها برای کاربرد‌هایی که نیاز به IOPS بسیار بالا در هنگام نوشتن اطلاعات دارند، ساخته شده است. دستگاه‌های ذخیره‌سازی HPE 12Gb SAS در رده بندی محصولات اینترپرایز قرار می‌گیرند، قدرت بسیار خوبی در نوشتن اطلاعات دارند. تکنولوژی SAS هنوز به عنوان یکی از اینترفیس‌های محبوب در انواع عملیات‌ دیتاسنتر‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. دیتاسنترهایی که در واقع تمامی شبانه روز در دسترس هستند. دستگاه‌های ذخیره‌سازی HPE SSD SAS بیش از سه میلیون ساعت مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته‌اند و تیم سازنده از عملکرد مناسب آنها در استفاده‌های مختلف کاملا مطمئن هستند. میان‌افزار طراحی شده توسط HPE می‌تواند از دسترسی غیرمجاز به اطلاعات شما جلوگیری کند.

دستگاه‌های ذخیره‌سازی SSD SAS که برای عملیات خواندن و نوشتن بهینه سازی شدند

آیا نیاز دارید تا عملکرد دستگاه‌های ذخیره‌سازی خود را در بخش خواندن و نوشتن افزایش دهید؟ دستگاه‌های ذخیره‌سازی HPE SAS SSD برای استفاده ترکیبی که با نام اختصاری MU (Mixed Use) شناخته می‌شوند، عملکرد و پایداری بسیار خوبی برای عملیاتی دارد که نیاز به IOPS بالا در خواندن و نوشتن خواهند داشت. این دستگاه‌های ذخیره‌سازی اطلاعات با سرعت کامل انتقال داده باعث می‌شوند که پهنای باند دستگاه‌های ورودی و خروجی فضای مناسبی برای کارکرد داشته باشند. این مقدار نسبت به درایو‌های SATA 6Gb تقریبا دو برابر است. دستگاه‌های ذخیره‌سازی مذکور بهترین عملکرد خود را در وظایفی که نیاز به ترکیب متعادل از خواندن و نوشتن اطلاعات دارند نمایش خواهند داد. بنا به فضای عملکرد بهتر دستگاه‌های ورودی و خروجی، سرعت بسیار بهتری را به نمایش خواهند گذاشت. به خصوص این افزایش سرعت نسبت به دستگاه‌های ذخیره‌سازی SATA SSD قابل ملاحظه است. دستگاه‌های ذخیره‌سازی HPE SAS SSD MU بهترین عملکرد خود را در تحلیل داده‌های بسیار بزرگ، پردازش‌های بسیار سنگین و شبیه‌سازی نمایش می‌‌دهد.

دستگاه‌های ذخیره‌سازی SSD SAS که برای عملیات خواندن بهینه سازی شدند

آیا نیاز دارید تا عملکرد دستگاه‌های ذخیره‌سازی خود را در برنامه‌هایی که نیاز به خواندن سریع اطلاعات دارند، افزایش دهید؟ دستگاه‌های ذخیره‌سازی HPE SAS SSD برای عملیات خواندن بهینه سازی شدند که با نام اختصاری RI (Read Intensive) شناخته می‌شوند، با قیمت بسیار خوبی در رده اینترپرایز در دسترس هستند. این دستگاه‌های ذخیره‌سازی برای عملیات‌هایی که نیاز به IOPS بسیار بالا در بخش خواندن اطلاعات دارند مورد استفاده قرار می‌گیرند. دستگاه‌های ذخیره‌سازی HPE SAD SSD RI 12Gb از تمامی قدرت خود برای انتقال اطلاعات استفاده کرده و بدین ترتیب فضای بیشتری در بخش پهنای باند دستگاه‌های ورودی و خروجی در دسترس خواهد بود. این مقدار نسبت به دستگاه‌های SATA 6Gb تقریبا دو برابر افزایش یافته است. دستگاه‌های ذخیره‌سازی مذکور برای استفاده در عملیات‌های مورد استفاده قرار می‌گیرند که نه تنها به سرعت خواندن بسیار بالا نیاز دارند بلکه میزان زمان تاخیر بسیار پایین نیز در آنها مطرح است. این دستگاه‌های ذخیره‌سازی بهترین عملکرد خود را در بخش‌هایی مثل کش کردن اطلاعات، فضای مجازی و سرورهای مبتنی بر وب ارائه می‌کنند.

دستگاه‌های ذخیره‌‌سازی NVMe با عملکرد بسیار بالا و زمان تاخیر بسیار کم

آیا نیاز دارید تا عملکرد دستگاه‌های ذخیره‌سازی خود را افزایش داده و زمان تاخیر را کمتر کنید؟ دستگاه‌های ذخیره‌سازی HPE NVMe که برای این نوع درخواست‌ها طراحی شدند با نام اختصاری WI (Write Intensive) شناخته می‌شوند. این دستگاه‌ها به نوعی نسل جدیدی از درایو‌های SSD هستند که سرعت و قدرت بسیار بالاتری را نسبت به همتای قدیمی‌تر خود ارائه می‌کنند. این دستگاه‌های ذخیره‌سازی ترکیبی از بالاترین عملکرد، پایین‌ترین زمان تاخیر و ماندگاری بسیار زیاد را به کاربر ارائه می‌کند. دستگاه‌های ذخیره‌سازی NVMe WI شامل محصولاتی مثل P4800X و P5800X هستند. این دستگاه‌ها با استفاده از تکنولوژی 3D XPoint ساخته شدند. تکنولوژی مذکور می‌تواند زمان تاخیر بسیار پایین در استفاده‌های مختلف را پدید آورد. کش کردن بسیار سریع اطلاعات در دستگاه‌های ذخیره‌سازی باعث می‌شوند که نیازی به بازخوانی اطلاعات به صورت مکرر وجود نداشته باشد. درایو‌های NVMe طراحی و تولید شده توسط کمپانی HPE بیش از 3.35 میلیون ساعت مورد تحلیل و بررسی قرار گرفتند. این بررسی‌ها در بخش‌های مختلفی مانند عملکرد بهینه، قابلیت اعتماد، خطاسنجی و … انجام شده است. میان‌افزار این درایو‌ها اجازه دسترسی غیرمجاز به داده‌های شما را نخواهد داد.

دستگاه‌های ذخیره‌سازی NVMe که برای عملیات خواندن و نوشتن بهینه سازی شدند

آیا نیاز دارید تا عملکرد دستگاه‌های ذخیره ‌سازی خود را در بخش استفاده ترکیبی خواندن و نوشتن اطلاعات افزایش دهید؟ دستگاه‌های ذخیره‌سازی HPE NVMe که برای این نوع درخواست ساخته شدند با نام اختصاری MU (Mixed Use) شناخته می‌شوند. دستگاه‌های ذخیره‌سازی HPE NVMe MU برای عملیات‌هایی ساخته شدند که به تعادل مناسبی از قدرت خواندن و نوشتن اطلاعات نیاز دارند. همچنین ماندگاری اطلاعات نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. این دستگاه‌های ذخیره‌سازی به صورت مستقیم از طریق خطوط ارتباطی PCIe با برنامه‌های متقاضی ارتباط برقرار خواهند کرد. بدین ترتیب پهنای باند دستگاه‌های ورودی و خروجی آزاد مانده و همچنین میزان زمان تاخیرکاهش پیدا می‌کند. دستگاه‌های ذخیره‌سازی HPE NVMe MU عملکرد بسیار بالایی را ارائه کرده، زمان تاخیر بسیار کمی داشته و نسبت به همتایان SAS و SATA خود بسیار سریع‌تر است. با استفاده از پهنای باند بسیار بالای خطوط ارتباطی PCIe نسل سوم و نسل چهارم این دستگاه‌ ذخیره سازی می‌تواند در تحلیل داده‌های بسیار بزرگ، عملیات‌های پردازشی سنگین و شبیه سازی مورد استفاده قرار گیرد. درایو‌های NVMe طراحی و تولید شده توسط کمپانی HPE بیش از 3.35 میلیون ساعت مورد تحلیل و بررسی قرار گرفتند. این بررسی‌ها در بخش‌های مختلفی مانند عملکرد بهینه، قابلیت اعتماد، خطاسنجی و … انجام شده است. میان‌افزار این درایو‌ها اجازه دسترسی غیرمجاز به داده‌های شما را نخواهد داد.

دستگاه‌های ذخیره‌سازی NVMe که برای عملیات خواندن بهینه سازی شدند

آیا نیاز دارید تا عملکرد دستگاه‌های ذخیره‌سازی خود را در برنامه‌های حساس به خواندن اطلاعات افزایش دهید؟ دستگاه‌های ذخیره‌سازی HPE NVMe که برای این نوع خواسته ساخته شدند با نام اختصاری RI (Read Intensive) شناخته می‌شوند. این نوع دستگاه‌های ذخیره‌سازی بهترین عملکرد خود را در برنامه‌هایی که نیاز بالا به IOPS در خواندن اطلاعات و زمان تاخیر بسیار کم دارند، نمایش می‌دهد. دستگاه‌های ذخیره‌سازی HPE NVMe RI با برنامه‌های مد نظر از طریق خطوط PCIe ارتباط برقرار می‌کند. بدین ترتیب پهنای باند دستگاه‌های ورودی و خروجی افزایش پیدا کرده و میزان زمان تاخیر نیز کاهش پیدا می‌کند. دستگا‌ه‌های ذخیره‌سازی HPE NVMe RI می‌تواند عملکرد بسیار بالا در انتقال اطلاعات از دیگر دستگاه‌های ذخیره‌سازی را نسبت به SAS و SATA فراهم کند. مدل مذکور از پهنای باند بسیار بالای خطوط ارتباطی PCIe نسل سوم و چهارم استفاده می‌کند که برای کش کردن اطلاعات و وب سرور بسیار مناسب است. درایو‌های NVMe طراحی و تولید شده توسط کمپانی HPE بیش از 3.35 میلیون ساعت مورد تحلیل و بررسی قرار گرفتند. این بررسی‌ها در بخش‌های مختلفی مانند عملکرد بهینه، قابلیت اعتماد، خطاسنجی و … انجام شده است. میان‌افزار این درایو‌ها اجازه دسترسی غیرمجاز به داده‌های شما را نخواهد داد.

هماهنگونه که اشاره شد کمپانی HPE در کنار ارائه سرورهای بسیار قدرتمند، توجه زیادی به دستگاه‌های ذخیره‌سازی و تکنولوژی ساخت آنها دارد. دستگاه‌های ذخیره‌سازی SSD از نوع SAS و NVMe بنا به ساختار خود می‌توانند سرعت بسیار بالایی را در اختیار کاربر قرار دهد. همچنین این دستگاه‌ها از زمان تاخیر بسیار پایینی بهره می‌برند که باعث افزایش سرعت عملکرد خواهد شد. هر کدام از خانواده‌های معرفی شده که برای عملکرد خاص طراحی شدند می‌توانند بهترین کارکرد را در میان محصولات مشابه ارائه کنند. اگر از سرورهای HPE استفاده می‌کنید و می‌خواهید عملکرد سرور خود را افزایش دهید می‌توانید از دستگاه‌های ذخیره‌سازی NVMe بهره ببرید. کمپانی HPE برای اطمینان از عملکرد مناسب این دستگاه‌های ذخیره‌سازی، هر کدام از مدل‌های ساخته شده را میلیون‌ها ساعت در شرایط سخت تحت بررسی قرار می‌دهد تا از بروز هرگونه‌ مشکل برای کاربران جلوگیری کند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023