گوناگون

رکورد بنچمارک AnTuTu شکسته شد؛

شرکت کوالکام تراشه مورد انتظار اسنپدراگون 835 را به‌طور رسمی در نمایشگاه CES معرفی کرد.

با رسمی شدن مشخصات SD835، انتظارات بعدی مربوط به اسمارت‌فون‌های مجهز به این تراشه قدرتمند و بررسی عملی آن خواهد بود. حال، به نظر می‌رسد با انتشار تصویری از بنچمارک AnTuTu مربوط به شیائومی Mi 6، به‌زودی با اولین پرچمدار مجهز به اسنپدراگون 835 آشنا خواهیم شد.

پیش از این، دو گوشی سامسونگ Galaxy S8 و شیائومی Mi 6 به‌عنوان اولین اسمارت‌فون‌های مجهز به تراشه جدید شرکت کوالکام مطرح شده بودند. ظاهراً شیائومی با سبقت از غول کره‌ای، در حال آماده‌سازی اولین سوار اژدهای بزرگ است. خبرها از معرفی شیائومی Mi 6 با ظاهری مشابه Mi Note 2 در روز 6 فوریه (هجدهم بهمن) و عرضه آن در ماه مارس (اسفندماه) می‌گویند.

امروز نیز کاربری در وبسایت چینی Weibo با انتشار تصویری از بنچمارک نرم‌افزار AnTuTu ادعا کرده که این نتیجه را از نمونه اولیه Mi 6 به دست آورده است. تا به امروز اطلاعات بسیاری از مشخصات اسمارت‌فون‌ها پیش از معرفی رسمی، در این وب سایت به اشتراک گذاشته شده است.

این بررسی و بنچمارک از سوی AnTuTu نبوده و صرفاً توسط یک کاربر منتشر شده است، اما در صورت صحت آن، می‌توان شیائومی Mi 6 را با اینکه هنوز معرفی نشده، پادشاه انتوتو دانست. امتیاز 210,329 ثبت شده برای این گوشی با پشت سر گذاشتن صدرنشین جدول انتوتو، یعنی iPhone 7 Plus با تراشه A10 اپل و امتیاز 183,106، نوید یک اسمارت‌فون پرچمدار جذاب و صدالبته یک چیپست قدرتمند را می‌دهد.

همچنین بیشترین امتیاز در بنچمارک انتوتو برای آخرین تراشه پرچمدار شرکت کوالکام مربوط به اسنپدراگون 821 در گوشی OnePlus 3T و با امتیاز 163,578 می‌باشد که با در نظر گرفتن عدد 210 هزاری ثبت‌شده برای اسنپدراگون 835 و تفاوت بسیار بین این دو، می‌توان به افزایش قدرت پردازشی و پیشرفت این چیپست نسبت به نسل پیشین امیدوار بود. ذکر این نکته که در سال گذشته اسنپدراگون 821 پیشتاز بی‌چون‌ و چرای دنیای اسمارت‌فون‌ها بوده است، می‌تواند به درک هر چه بیشتر این تفاوت بنچمارک و افزایش قدرت فوق‌العاده اسنپدراگون 835 نسبت به چیپست‌های قدرتمند سال گذشته کمک کند. در کنار افزایش توان پردازشی، کوالکام قول کاهش مصرف باتری در SD835 نسبت به تراشه‌های قبلی را داده است.

با وجود موارد ذکر شده، نتایج بنچمارک گویای تمام جوانب یک اسمارت‌فون نبوده و باید منتظر معرفی رسمی و بررسی‌های تخصصی شیائومی Mi 6 باشیم.

آیا یک ماه بعد شاهد قدرتمندترین اسمارت‌فون جهان خواهیم بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *