در نمایشگاه CES 2017 ، معماری گرافیکی AMD Vega معرفی شد

کمپانی AMD علاوه بر معرفی معماری RYZEN و پردازنده های مرتبط با آن، سری هم به معماری کارت گرافیک های آینده خود موسوم به Vega زده است.

تصاویری از سیلیکون های Vega منتشر شده و همچنین اسلاید هایی که در آنها برخی از ویژگی های این معماری توضیح داده شده است نیز در اختیار رسانه و کاربران قرار گرفت. CES 2017 با دستاوردهایی بیشتر از سال گذشته همراه بود؛ تصاویری که از این سیلیکون منتشر شده است حاکی از استفاده از پشته های HBM2 است. به همین علت ابعاد (Die) سیلیکون حتی از سیلیکون پرچمدار انویدیا موسوم به GP102 نیز بزرگتر است اما باز از GP100 کوچکتر است. هر پشته دارای 8 گیگابایت حافظه HBM2 است و در مجموع 16 گیگابایت حافظه HBM2 بر روی آن قرار گرفته است. همانطور که می دانید، در حالت استفاده از حافظه های HBM، تراشه های حافظه بر روی سیلیکون قرار گرفته و به صورت یکپارچه در می آیند.

.

.

این سیلیکون در ابعاد حدودی 520-540 mm2 است. معماری وگا به طور همزمان می تواند 3 کاربرد متفاوت اعم از Gaming، پردازش های Workstation و Compute شامل یادگیری عمیق و Natural Data Processing را انجام دهد. هر چند که برای هر یک نیازمند درایورهای خاص خواهد بود.

طراحی معماری پردازش خصوصا در بخش استفاده از حافظه اختصاصی، کش و پهنای باند در Vega تغییرات شگرفی را تجربه کرده است. هر سیلیکون ظرفیت پذیرش 8 استک HBM2 را دارا است و پهنای باند حافظه به 2 برابر رسیده است. یک بلوک جدید موسوم به HBCC در تراشه به کار گرفته شده است. وظیفه این بلوک کنترل حافظه هایی از قبیل NV RAM، DRAM و حتی حافظه های تحت شبکه است. تراشه HBCC می تواند در ظرفیت 512 ترابایت به تولید آدرس های مجازی بپردازد.

نوشته های مرتبط

سرور HPE DL380 Gen10 Plus

04

اردیبهشت
سرور و Mainframe

سرور HPE DL380 Gen10 Plus

سرور HPE DL380 Gen10 Plus

سرور های HPE پرفروش‌ ترین مدل سرور در ایران و کل دنیا هستند، و باز هم HPE جدیدترین سرور خود را با نام HPE DL380 Gen10 PLUS میباشد را معرفی و به بازار دنیا روانه کرد تا بالاترین جایگاه را در میان دیتاسنتر ها کسب نماید .

در سرورهای نسل 10 با داشتن ویژگی‌ها و تکنولوژی‌های به‌روز و جدید در زمینه سخت افزار و نرم افزار، قادر به ارایه کارایی، توسعه پذیری و امنیت در سطح بسیار بالا است و در پردازش‌های سنگین و دیتاسنتر، HPC ، مجازی سازی ، گرافیک و رندرینگ در سطح حرفه‌ای ، شبیه سازی و مدل سازی ، کاربرد دارد. […]

iLO Amplifier Pack

11

بهمن
نرم افزار و سیستم عامل

نرم افزار HPE iLO Amplifier Pack چیست؟

نرم افزار iLO Amplifier Pack یک ابزار مدیریت به روزرسانی است که کاربران سرور اچ پی HPE SERVER GEN8/9/10 را قادر می سازد تا سریعتر به روزرسانی خود را انجام داده و سیستم عامل و بروزرسانی های درایور را به صورت خودکار انجام دهند. […]

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

10

بهمن
شبکه ، ارتباطات و انتقال اطلاعات

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

(ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا)

در این مقاله سعی می کنیم که توجه خود را از مسایل متفرقه به موضوع اصلی(یعنی همان شبکه های کامپیوتری) معطوف کنیم.هیچ طبقه بندی پذیرفته شده ای که در بر گیرنده تمام انواع شبکه های کامپیوتری باشد وجود ندارد.امروزه دو تکنولوژی انتقال بیش از همه گسترش یافته و فراگیر هستند : […]