رقابت سخت بیل گیتس و جف بزوس برای رسیدن به مرز یک تریلیون دلار

همه بیل گیتس را می‌شناسند. حتی اگر کسی به اخبار دنیای فناوری علاقه‌ای نداشته باشد هم وی را می‌شناسد.

فردی که مؤسس یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های نرم‌افزاری دنیا است. گفته می‌شود او در حال تبدیل شدن به اولین تریلیونر دنیا است.
طبق گزارش‌های منتشر شده ارزش دارایی‌های بیل گیتس چیزی بالغ بر 87 میلیارد دلار است. چندین سال است که وی در صدر ثروتمندترین افراد دنیا قرار دارد و با سرعتی که پیش می‌رود احتمالا اولین نفری خواهد بود که لقب تریلیونر را به خود اختصاص خواهد داد.

ولی برای اولین بار، «جف بزوس»، مدیرعامل شرکت بزرگ آمازون موفق شد از مزر 80 میلیارد دلار عبور کند. مهم‌ترین دلیل این امر معاملات بازار بورس است. به نوشته بلومبرگ فاصله بین جف بزوس و بیل گیتس به کمترین میزان خود رسیده و رقابت سختی بین آن‌ها برای تبدیل شدن به اولین تریلیونر دنیا در جریان است.
ارزش دارایی‌های این دو نفر در حال حاضر سیر صعودی دارد و در این بین مدیرعامل آمازون عملکرد فوق‌العاده‌ای داشته است. دارایی‌های جف بزوس در طی 5 سال گذشته حدود 65 میلیارد دلار افزایش یافته است.

طبق گرارشی که توسط مؤسسه خیریه “اُکسفام” تهیه شده تا 25 سال آینده شاهد اولین تریلیونر دنیا خواهیم بود. نرخ رشد دارایی‌های ثروتمندترین طبقه جامعه از سال 2009 تا به امروز تقریبا برابر با 11 درصد در هر سال بوده است. یکی از دلایلی که باعث می‌شود بیل گیتس نتواند زودترعنوان تریلیونر را از آن خود کند فعالیت‌های خیرخواهانه او است. وی مقدار زیادی از ثروت‌اش را به کارهای خیریه اختصاص داده است.
بیل گیتس تا به حال بیشتر از 30 میلیارد دلار به مؤسسه خیریه خود به‌نام “مؤسسه بیل و ملیندا گیتس” اهدا کرده و تا ماه ژانویه 2017، چیزی حدود 35 میلیارد دلار صرف مبارزه با مشکلات جهانی مانند فقر و بیماری کرده است.
طبق آخرین فهرستی که بلومبرگ از میلیاردرهای دنیا منتشر کرده، هم اکنون بیل گیتس با ثروتی بالغ بر 87.2 میلیارد دلار در مقام اول قرار دارد و بعد از او، آمانیکو اورتگا، تاجر اسپانیایی با 80 و جف بزوس با 79.6 میلیارد دلار در مکان‌های دوم و سوم قرار دارند.

منبع

نوشته های مرتبط

سرور HPE DL380 Gen10 Plus

04

اردیبهشت
سرور و Mainframe

سرور HPE DL380 Gen10 Plus

سرور HPE DL380 Gen10 Plus

سرور های HPE پرفروش‌ ترین مدل سرور در ایران و کل دنیا هستند، و باز هم HPE جدیدترین سرور خود را با نام HPE DL380 Gen10 PLUS میباشد را معرفی و به بازار دنیا روانه کرد تا بالاترین جایگاه را در میان دیتاسنتر ها کسب نماید .

در سرورهای نسل 10 با داشتن ویژگی‌ها و تکنولوژی‌های به‌روز و جدید در زمینه سخت افزار و نرم افزار، قادر به ارایه کارایی، توسعه پذیری و امنیت در سطح بسیار بالا است و در پردازش‌های سنگین و دیتاسنتر، HPC ، مجازی سازی ، گرافیک و رندرینگ در سطح حرفه‌ای ، شبیه سازی و مدل سازی ، کاربرد دارد. […]

iLO Amplifier Pack

11

بهمن
نرم افزار و سیستم عامل

نرم افزار HPE iLO Amplifier Pack چیست؟

نرم افزار iLO Amplifier Pack یک ابزار مدیریت به روزرسانی است که کاربران سرور اچ پی HPE SERVER GEN8/9/10 را قادر می سازد تا سریعتر به روزرسانی خود را انجام داده و سیستم عامل و بروزرسانی های درایور را به صورت خودکار انجام دهند. […]

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

10

بهمن
شبکه ، ارتباطات و انتقال اطلاعات

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

(ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا)

در این مقاله سعی می کنیم که توجه خود را از مسایل متفرقه به موضوع اصلی(یعنی همان شبکه های کامپیوتری) معطوف کنیم.هیچ طبقه بندی پذیرفته شده ای که در بر گیرنده تمام انواع شبکه های کامپیوتری باشد وجود ندارد.امروزه دو تکنولوژی انتقال بیش از همه گسترش یافته و فراگیر هستند : […]