گیگابایت اولین SSD‌های خانواده UD Pro را معرفی کرد

گیگابایت اولین SSD‌های خانواده UD Pro را معرفی کرد

آساپردازش: بر خلاف افزایش درخواست برای خرید و استفاده از SSD توسط کاربران، چهار شرکت بزرگ در ساخت مادربرد‌ها تقریبا به صورت کامل از این بازار دور ماندند. یکی از این شرکت‌ها Gigabyte است که حالا خانواده UD Pro را معرفی کرده است.

به گزارش آساپردازش، گیگابایت حالا تصمیم گرفته تا شانس خود را در بازار SSD آزمایش کند. آنها دو مدل از SSD از خانواده UD Pro را به تازگی معرفی کردند که در واقع بیشتر با هدف استفاده در بازی‌ها ساخته شده است. در بازار عادی از SSD بیشتر در همین منظور استفاده می‌شود که در چند مدت گذشته شاهد رشد خوبی در آن بودیم. Gigabyte برای ساخت UD Pro از کنترلر Phison PS310 S10 و همچنین چیپ Toshiba BICS3 3D NAND استفاده کرده است. این ترکیب سال گذشته اولین بار توسط Phison معرفی و استفاده شده بود.

خط تولید UD Pro در حال حاضر فقط شامل دو مدل ۲۵۶ و ۵۱۲ گیگابایتی است و همچنین این درایو‌ها از رابط کاربری SATA 6Gb/s استفاده می‌کنند. از نظر عملکرد این خانواده از SSD نکته جدید و خاصی را نسبت به محصولات شرکت‌های دیگر ارائه نمی‌کند. مشخصات کامل SSD‌های خانواده UD Pro به شرح زیر است:

در حالی که گیگابایت هنوز به صورت رسمی در وب‌سایت خود قیمت این محصولات را مشخص نکرده است اما به نظر می‌رسد که مدل ۲۵۶ گیگابایتی با قیمت ۶۹ دلار و مدل ۵۱۲ گیگابایتی با قیمت ۱۲۰ دلار به بازار عرضه شوند. بدین ترتیب قیمت هر گیگابایت از این محصول به چیزی حدود ۰.۲۳ دلار به ازای هر گیگابایت می‌رسد که چیزی مشابه با Crucial MX500 است. همچنین گیگابایت تایید کرد که در آینده مدل‌های M.2 و PCIe نیز منتشر خواهند شد.

نوشته های مرتبط

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

۲۲

تیر
شبکه ، ارتباطات و انتقال اطلاعات

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

(ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا)

در این مقاله سعی می کنیم که توجه خود را از مسایل متفرقه به موضوع اصلی(یعنی همان شبکه های کامپیوتری) معطوف کنیم.هیچ طبقه بندی پذیرفته شده ای که در بر گیرنده تمام انواع شبکه های کامپیوتری باشد وجود ندارد.امروزه دو تکنولوژی انتقال بیش از همه گسترش یافته و فراگیر هستند : […]

۲۱

تیر
سرور و Mainframe

آشنایی با سرور HP نسل جدید HP – G10

آشنایی با سرور HP نسل جدید HP – G10

بسیاری از سازمان ها به دنبال یک سرور HP بسیار کارآمدی هستند که به راحتی بتوانند برای پایگاه داده ، استوریج و برنامه های گرافیکی حجیم مورد استفاده قرار دهند. […]