قطعات و تجهیزات سروری

گیگابایت اولین SSD‌های خانواده UD Pro را معرفی کرد

گیگابایت اولین SSD‌های خانواده UD Pro را معرفی کرد

آساپردازش: بر خلاف افزایش درخواست برای خرید و استفاده از SSD توسط کاربران، چهار شرکت بزرگ در ساخت مادربرد‌ها تقریبا به صورت کامل از این بازار دور ماندند. یکی از این شرکت‌ها Gigabyte است که حالا خانواده UD Pro را معرفی کرده است.

به گزارش آساپردازش، گیگابایت حالا تصمیم گرفته تا شانس خود را در بازار SSD آزمایش کند. آنها دو مدل از SSD از خانواده UD Pro را به تازگی معرفی کردند که در واقع بیشتر با هدف استفاده در بازی‌ها ساخته شده است. در بازار عادی از SSD بیشتر در همین منظور استفاده می‌شود که در چند مدت گذشته شاهد رشد خوبی در آن بودیم. Gigabyte برای ساخت UD Pro از کنترلر Phison PS310 S10 و همچنین چیپ Toshiba BICS3 3D NAND استفاده کرده است. این ترکیب سال گذشته اولین بار توسط Phison معرفی و استفاده شده بود.

خط تولید UD Pro در حال حاضر فقط شامل دو مدل 256 و 512 گیگابایتی است و همچنین این درایو‌ها از رابط کاربری SATA 6Gb/s استفاده می‌کنند. از نظر عملکرد این خانواده از SSD نکته جدید و خاصی را نسبت به محصولات شرکت‌های دیگر ارائه نمی‌کند. مشخصات کامل SSD‌های خانواده UD Pro به شرح زیر است:

1 گیگابایت اولین SSD‌های خانواده UD Pro را معرفی کرد

در حالی که گیگابایت هنوز به صورت رسمی در وب‌سایت خود قیمت این محصولات را مشخص نکرده است اما به نظر می‌رسد که مدل 256 گیگابایتی با قیمت 69 دلار و مدل 512 گیگابایتی با قیمت 120 دلار به بازار عرضه شوند. بدین ترتیب قیمت هر گیگابایت از این محصول به چیزی حدود 0.23 دلار به ازای هر گیگابایت می‌رسد که چیزی مشابه با Crucial MX500 است. همچنین گیگابایت تایید کرد که در آینده مدل‌های M.2 و PCIe نیز منتشر خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *