گوگل پلاس برای همیشه تعطیل می‌شود

گوگل پلاس برای همیشه تعطیل می‌شود

آساپردازش: اگر به یاد داشته باشید، گوگل پلاس پاسخ شرکت بزرگ گوگل به فیسبوک بود. روز گذشته مشخص شد که این پروژه جاه طلبانه بعد از مدت‌ها درگیری و عدم عملکرد مناسب در مقابل شبکه اجتماعی مقبول فیسبوک به کار خود پایان خواهد داد. یکی از مشکلاتی که باعث شد میخ آخر به تابوت این شبکه اجتماعی کوبیده شود، مشکلات امنیتی بود که اطلاعات بیش از ۵۰۰ هزار کاربر را فاش کرد.

به گزارش آساپردازش، گوگل در مورد مشکلات امنیتی که در ماه مارچ کشف شده بود به کاربران اطلاع رسانی نکرده بود چون آنها حس می‌کردند مشکلی برای اطلاعات کاربران به وجود نیامده است. قسمت امنیت و حفاظت از اطلاعات شرکت گوگل به این نتیجه رسیده بود که حمله مد نظر نیازی به اقدام قانونی ندارد. این تصمیم برای مدتی در پشت پرده نگه داری شد. این تصمیم متخصصان امنیتی را در سرتاسر جهان متعجب کرد چون قوانین مربوط به امنیت را در آمریکا و اروپا نقض می‌کرد. بیش از ۴۳۸ برنامه مرتبط با گوگل پلاس بودند که امکان داشت از طریق کد نویسی و رابط کاربری اطلاعات کاربران را فاش کرده باشند. گوگل در این زمینه مدعی شده که تولید کنندگان خارج از تیم آنها بر اساس شواهد به اطلاعات کاربری دسترسی نداشتند و مشکلات در همان ماه مارچ با به‌روزرسانی حل و فصل شده بود. گوگل قصد نداشت که پایان کار گوگل پلاس را تا پایان هفته جاری اعلام کند اما آنها تصمیم گرفتند تا هر چه زودتر تصمیم خود را رسمی کنند. این مسئله می‌تواند مشکلات زیادی را برای گوگل در کنگره آمریکا به وجود آورد. همانطور که قبلا شاهد بود مارک زاکربرگ مالک و مدیر فیسبوک قبلا به خاطر دسترسی به اطلاعات ۸۷ میلیون کاربر فیسبوک دو در کنگره مشغول شهادت دادن بود تا به مشکلات رسیدگی شود.

در ماه می گذشته نیز اتحادیه اروپا قوانین جدیدی را برای حفاظت از اطلاعات کاربران وضع کرد و بر اساس آن هر شرکتی فاش شدن اطلاعات کاربران را به هر دیلی باید حداکثر تا ۷۲ ساعت به صورت رسمی اعلام کند. البته مشکلات گوگل در ماه مارچ، قبل از وضع این قوانین رخ داده است. در ایالت کالیفرنیا آمریکا نیز قانون مشابهی وضع شده که در سال ۲۰۲۰ اجرایی می‌شود. بر اساس قانون وضع شده به ازای هر کاربری که اطلاعاتش فاش شده، شکایتی با میزان غرامت حداکثر ۷۵۰ دلاری در نظر گرفته شده است.

گوگل پلاس تقریبا هیچگاه در مقابل فیسبوک حرفی برای گفتن نداشت. به عنوان مثال کاربران این شبکه اجتماعی میزان درگیری بسیار پایینی دارند. ۹۰ درصد کاربران گوگل پلاس بعد از اتصال به این شبکه صرفا ۵ ثانیه در آن باقی می‌مانند! در کنار تعطیل شدن کامل پروژه گوگل پلاس، این شرکت تغییراتی را در زمینه سیاست‌های حفظ حریم خصوصی ایجاد خواهد کرد. اولین تغییر در این زمینه، محدود کردن تولید کنندگان در دسترسی به اطلاعات کاربر در جی‌میل و دستگاه‌های اندروید خواهد بود.

نوشته های مرتبط

تانوما

۲۸

بهمن
گوناگون

همه چیز درباره تانوما: قیمت و آموزش ثبت‌نام اینترنت فیبرنوری مخابرات با سرعت ۱۰۰Mbps

تانوما

شبکه فیبر نوری منازل، به‌تازگی با حضور معاون اول رئیس جمهور کشورمان یعنی آقای اسحاق جهانگیری معرفی شده است. مخابرات، این سرویس را در حال‌حاضر به صورت محدود در برخی از مناطق کشورمان ارائه می‌دهد و آن‌را “تانوما” – تار نوری مخابرات ایران- نامیده است. اما تانوما چیست و چه جزئیاتی را پیرامون این طرح باید بدانید؟

[…]

۲۷

بهمن
سرور و Mainframe

چرا سرورهای HP پیشنهاد مناسبی هستند؟

چرا سرور های Hp ؟

سرورهای HP پرفروش‌ترین سرورهای جهان هستند. در داخل هر کدام از این سرورها، قطعات اصلی مثل رم DDR4، حافظه و منابع تغذیه وجود دارد. این قطعات برای بهترین کارایی در واحدهای کاری مختلف و با قابلیت اطمینان بالا طراحی شده‌اند.

[…]