گوناگون

شرکت Sypantics از سنسور اثر انگشت اپتیکال گلکسی S8 رونمایی کرد

همان طور که میدانید سامسونگ احتمالا در پرچمدار بعدی خود دکمه ی فیزیکی HOME را حذف خواهد کرد.

تا پیش از این در همه ی گلکسی های سامسونگ سنسور اثر انگشت با دکمه ی HOME یکپارچه شده بود بنابراین با حذف دکمه ی HOME ، سامسونگ میبایست چاره ای برای مکان قرار گیری سنسور اثر انگشت بیاندیشد. اولین چیزی که در این مورد به ذهن میرسد استفاده از سنسور اثر انگشت در زیر صفحه نمایش است. مانند چیزی که در فبلت می میکس شیائومی دیده ایم. حال کمپانی Sypantics که از مهم ترین سازندگان سنسور های اثر انگشت به شمار میرود سنسور اثر انگشت اپتیکال خود را رونمایی کرده است و بر اساس شایعات، این سنسور در گلکسی S8 سامسونگ استفاده خواهد شد. همکاری سامسونگ و Sypantic به مدت ها پیش باز میگردد بنابراین از آنجا که میدانیم سنسور اثر انگشت گلکسی S8  احتمالا در زیر صفحه نمایش قرار بگیرد، طبیعی است سنسور اپتیکال Synaptics با نام Natural ID FS9100 همان سنسور جایگزین سنسور های سنتی دکمه ی HOME در پرچمدار بعدی سامسونگ باشد.
سنسور FS9100 میتواند در زیر شیشه ی 1 میلی متری قرار بگیرد که شامل شیشه های قوس دار 2.5D نیز میشود و با این حال به خوبی اثر انگشت کاربر را شناسایی کند. Synaptics مدعی است که سنسور جدیدش با انگشت های خیس و مرطوب نیز مشکلی ندارد بنابراین این سنسور میتواند در گوشی های مقاوم در برابر آب بسیار کاربردی باشد. سنسور های فعلی بسیار به انگشت خیس حساس هستند و اینگونه مواقع نمیتوانند عملکرد دقیقی از خود نشان دهند. همچنین این سنسور علاوه بر ضد آب بودن، بر خلاف سنسور گلکسی های پیشین، ضد خش نیز است و مقاومت بسیار بیشتری دارد. سنسور جدید کمپانی Synaptics شامل دستاورد های مهمی در فناوری اسکنر های اپتیکال ( نوری ) میشود بنابراین از این حیث گلکسی اس 8 دچار پیشرفت های زیادی خواهد شد.

.

synapticsopticalfingerprintsensor

.

در بخش مصرف انرژی نیز سنسور FS9100 مصرف بسیار کمی دارد و بسیار باریک نیز ساخته شده است. بر اساس شایعات، سامسونگ از فناوری صفحه نمایش گلکسی نوت 7 در گلکسی اس 8 استفاده خواهد کرد که شامل صفحه نمایش باریکی میشد بنابراین سامسونگ میتواند با استفاده از این سنسور، شیشه ی صفحه نمایش گلکسی اس 8 را بسیار باریک بسازد. البته کمپانی Synaptics هنگام معرفی سنسور اپتیکال خود حرفی در مورد اینکه این سنسور در گلکسی اس 8 قرار خواهد گرفت بیان نکرده است اما صحبت ها و توضیحات بسیار نزدیک به شایعات پیرامون گلکسی اس 8 بوده است. مدیر عامل شرکت Synaptics : ” این نوآوری میتواند باعث حذف دکمه های هوم شود و باعث بهبود طراحی گوشی های هوشمند شود.” همچنین در مورد گلکسی اس 8 گفته میشود که این پرچمدار دارای طراحی پر زرق و برقی خواهد بود و دکمه های پاور و ولوم این دستگاه نیز لمسی خواهند بود و با حذف دکمه ی هوم، نسبت به نمایشگر به بدنه بسیار بالا خواهد بود. تحلیلگر IDC نیز در این مورد گفته : ” حذف دکمه های فیزیکی قدم ضروری بعدی برای گوشی های هوشمند تمام صفحه خواهد بود.”
با این حال کمپانی Synaptics گفته است که تولید انبوه سنسور اپتیکال جدید این کمپانی از سه ماهه ی دوم سال 2017 آغاز خواهد شد که این میتواند استفاده از این سنسور در گلکسی اس 8 را دچار ابهاماتی کند چرا که گلکسی اس 8 احتمالا زمانی زودتر معرفی شود هر چند شایعات جدید حاکی از این دارند که معرفی گلکسی اس 8 به ماه آوریل تعویق افتاده است که احتمالا تا آن زمان سنسور های مورد نیاز سامسونگ برای گلکسی اس 8 توسط Synaptics آماده خواهد شد. البته نباید فراموش کرد که بر اساس گزارشات سامسونگ در حال طراحی اسکنر های خود است بنابراین ممکن است غول کره ای نیاز چندانی به سنسور های Synaptics نداشته باشد. از سوی دیگر گفته شده که این سنسور ها در گوشی های میان رده ی سامسونگ استفاده خواهد شد بنابراین با وجود این تناقضات، زمان همه چیز را روشن خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *