پردازنده

گزارش مالی AMD منتشر شد، بهترین سه ماه در هفت سال گذشته!

گزارش مالی AMD منتشر شد، بهترین سه ماه در هفت سال گذشته!

آساپردازش: به تازگی گزارش مالی شرکت AMD در سه ماهه دوم سال جاری میلادی منتشر شد و نتیجه آن تقریبا همه را حیرت زده کرده است. آنها بهترین سه ماه مالی در هفت سال گذشته را تجربه کردند. AMD سه ماه ابتدایی سال را طبق گزارش قبلی با سوددهی آغاز کرده اما این موفقیت به نظر ادامه دار بود و حالا یک ساله شدن معماری Zen برای آنها بسیار خوش یمن بوده است.

به گزارش آساپردازش، بر اساس گزارش مالی ارائه شده توسط AMD آنها در فصل دوم 2018 نزدیک به 1.76 میلیارد دلار درآمد داشتند. این میزان بالاترین حد درآمد در چند سال اخیر برای آنها بود. در مقایسه با فصل دوم سال 2017، میزان درآمد بیش از 53 درصد افزایش داشته و در حالت کلی نیز درآمد 7 درصد بهتر شده. بدین ترتیب AMD از یک شرکت که سال گذشته در همین زمان ضررده بود، تبدیل به یک شرکت سودده شده است. پیشرفت در گزارش مالی AMD به شدت وابسته به افزایش درخواست برای خرید محصولات این شرکت مثل پردازنده‌های Ryzen و EPYC بوده است. همچنین شاهد افزایش رشد تولید و فروش کارت‌های گرافیکی نیز بودیم. در حال حاضر درخواست برای خرید پردازنده‌های AMD در بازار بسیار بالاست.

اگر در گزارش مالی AMD دقت بیشتری کنیم، واحد پردازنده و گرافیک این شرکت توانسته درآمد معادل 1.09 میلیارد دلار داشته باشد. این میزان رشد 64 درصدی نسبت به سال گذشته را نشان می‌دهد.

به گفته AMD افزایش درآمد بسیار مدیون محصولات خانواده Ryzen است. شروع مناسب آنها در فصل اول 2018 باعث شد تا شاهد موفقیت غیر قابل انکار در فصل دوم باشیم. البته بخش گرافیک AMD چندان حال و اوضاع مناسبی ندارد و نسبت به فصل گذشته کمی شاهد افت بوده است. در بخش Enterprise که شاهد حضور پردازنده‌های سرور EPYC هستیم نیز AMD بازهم نتایج امیدوار کننده‌ای را به دست آورده. در حالی که به نظر می‌رسید با نسل اول این پردازنده‌های AMD نیاز به اثبات خود در بازار دارد اما میبینیم که هر روز اخبار خوبی از این بازار منتشر می‌شود. AMD همراه با EPYC هر روز سهم بیشتری از بازار را به خود اختصاص می‌دهد.

در نهایت می‌توان گفت که گزارش مالی AMD نشان داد آنها عملکرد فوق‌العاده خوبی را در بازار داشتند. در حالی که پردازنده‌های Ryzen تاثیر زیادی در موفقیت آنها در بازار داشتند اما پول و سود اصلی آنها در واقع در بازار سرور و دیتاسنتر است که AMD محصولی مثل EPYC را در آن دارد. نسل جدید پردازنده‌های EPYC در حال آماده سازی برای عرضه در سال 2019 است. در حال حاضر پیش‌بینی این شرکت از درآمد فصل سوم سال 2018 چیزی بالغ بر 1.7 میلیارد دلار است که بسیار به نتایج فصل دوم نزدیک است. باید دید که آیا آنها می‌توانند رکورد جدیدی را در فصل آینده ثبت کنند یا اتفاقات دیگری رخ خواهد داد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.