پردازنده

گزارش مالی سه ماهه سوم اینتل منتشر شد، رکورد شکنی در سوددهی بخش دیتاسنتر و سرور

گزارش مالی سه ماهه سوم اینتل منتشر شد، رکورد شکنی در سوددهی بخش دیتاسنتر و سرور

آساپردازش: امروز گزارش مالی سه ماهه سوم اینتل منتشر شد. بر اساس گزارش منتشر شده توسط این شرکت، میزان درآمد به بالاترین حد در طول تاریخ اینتل رسیده و عدد 19.2 میلیارد دلار را نمایش می‌دهد. این مقدار نسبت به بازه زمانی مشابه سال گذشته 19 درصد افزایش پیدا کرده است.

به گزارش آساپردازش، تمامی بخش‌ها در گزارش مالی سه ماه سوم اینتل سودده بودند. قسمت Client Computing Group (CCG)، بخش دیتاسنتر و سرور (DCG)، بخش اینترنت اشیا (IOTG) و گروه حافظه‌های Non-Volatile و مسائل مربوط به حافظه (NSG) همه شامل سوددهی بودند. به صورت کلی بخش دیتاسنتر شرکت اینتل شاهد رشد 22 درصدی بوده است که باعث شده بخش DCG شاهد رشد 26 درصدی نسبت به سال گذشته باشد. همچنین محصولات شرکت اینتل که برای کامپیوتر‌های خانگی عرضه می‌شوند رشد 16 درصدی داشتند تا همچنان شاهد فرمانروایی اینتل در این بخش و محصولات مربوط به صنعت بازی باشیم.

ChESxDEKbuo7dsc6 گزارش مالی سه ماهه سوم اینتل منتشر شد، رکورد شکنی در سوددهی بخش دیتاسنتر و سرور

Bob Swan به عنوان مدیر مالی شرکت اینتل در مورد این گزارش مالی موفق گفت:« درخواست برای خرید محصولات ما بسیار بیشتر از چیزی بود که انتظار داشتیم. این درخواست در زمینه کامپیوتر‌های خانگی و دیتاسنتر فوق‌العاده بالا بود. این مقدار نسبت پی‌بینی انجام شده در ماه ژانویه گذشته 6 میلیارد دلار افزایش پیدا کرده است. ما بسیار خوشحالیم که در بازار رقابتی فعلی، کاربران همچنان خرید محصولات اینتل را در برنامه خود قرار می‌دهند. در سه ماهه پایانی سال 2018 ما قصد داریم تا تقاضای فوق العاده زیاد بازار از محصولات مختلف اینتل را تامین کنیم. انتظار داریم تا سال 2018 به صورت کلی یک سال ثبت رکورد برای اینتل باشد. ما قصد داریم تا در بازاری که بیش از 300 میلیارد دلار ارزش دارد  سهم مهمی داشته باشیم.»

همانطور که اشاره شد، بخش دیتاسنتر شاهد رشد 22 درصدی بوده. این بخش رکورد خوب خود را به خاطر تقاضای بیار زیاد در بخش ابری (Cloud) و سرویس‌های مشابه ثبت کرده است. شرکت‌ها سعی می‌کنند تا سخت افزار خود را بار کاری بسیار زیاد مثل هوش مصنوعی هماهنگ کنند.

G4dbXAR00XdXuvUQ گزارش مالی سه ماهه سوم اینتل منتشر شد، رکورد شکنی در سوددهی بخش دیتاسنتر و سرور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.