گزارش مالی سه ماهه سوم اینتل منتشر شد، رکورد شکنی در سوددهی بخش دیتاسنتر و سرور

گزارش مالی سه ماهه سوم اینتل منتشر شد، رکورد شکنی در سوددهی بخش دیتاسنتر و سرور

آساپردازش: امروز گزارش مالی سه ماهه سوم اینتل منتشر شد. بر اساس گزارش منتشر شده توسط این شرکت، میزان درآمد به بالاترین حد در طول تاریخ اینتل رسیده و عدد 19.2 میلیارد دلار را نمایش می‌دهد. این مقدار نسبت به بازه زمانی مشابه سال گذشته 19 درصد افزایش پیدا کرده است.

به گزارش آساپردازش، تمامی بخش‌ها در گزارش مالی سه ماه سوم اینتل سودده بودند. قسمت Client Computing Group (CCG)، بخش دیتاسنتر و سرور (DCG)، بخش اینترنت اشیا (IOTG) و گروه حافظه‌های Non-Volatile و مسائل مربوط به حافظه (NSG) همه شامل سوددهی بودند. به صورت کلی بخش دیتاسنتر شرکت اینتل شاهد رشد 22 درصدی بوده است که باعث شده بخش DCG شاهد رشد 26 درصدی نسبت به سال گذشته باشد. همچنین محصولات شرکت اینتل که برای کامپیوتر‌های خانگی عرضه می‌شوند رشد 16 درصدی داشتند تا همچنان شاهد فرمانروایی اینتل در این بخش و محصولات مربوط به صنعت بازی باشیم.

Bob Swan به عنوان مدیر مالی شرکت اینتل در مورد این گزارش مالی موفق گفت:« درخواست برای خرید محصولات ما بسیار بیشتر از چیزی بود که انتظار داشتیم. این درخواست در زمینه کامپیوتر‌های خانگی و دیتاسنتر فوق‌العاده بالا بود. این مقدار نسبت پی‌بینی انجام شده در ماه ژانویه گذشته 6 میلیارد دلار افزایش پیدا کرده است. ما بسیار خوشحالیم که در بازار رقابتی فعلی، کاربران همچنان خرید محصولات اینتل را در برنامه خود قرار می‌دهند. در سه ماهه پایانی سال 2018 ما قصد داریم تا تقاضای فوق العاده زیاد بازار از محصولات مختلف اینتل را تامین کنیم. انتظار داریم تا سال 2018 به صورت کلی یک سال ثبت رکورد برای اینتل باشد. ما قصد داریم تا در بازاری که بیش از 300 میلیارد دلار ارزش دارد  سهم مهمی داشته باشیم.»

همانطور که اشاره شد، بخش دیتاسنتر شاهد رشد 22 درصدی بوده. این بخش رکورد خوب خود را به خاطر تقاضای بیار زیاد در بخش ابری (Cloud) و سرویس‌های مشابه ثبت کرده است. شرکت‌ها سعی می‌کنند تا سخت افزار خود را بار کاری بسیار زیاد مثل هوش مصنوعی هماهنگ کنند.

نوشته های مرتبط

سرور HPE DL380 Gen10 Plus

04

اردیبهشت
سرور و Mainframe

سرور HPE DL380 Gen10 Plus

سرور HPE DL380 Gen10 Plus

سرور های HPE پرفروش‌ ترین مدل سرور در ایران و کل دنیا هستند، و باز هم HPE جدیدترین سرور خود را با نام HPE DL380 Gen10 PLUS میباشد را معرفی و به بازار دنیا روانه کرد تا بالاترین جایگاه را در میان دیتاسنتر ها کسب نماید .

در سرورهای نسل 10 با داشتن ویژگی‌ها و تکنولوژی‌های به‌روز و جدید در زمینه سخت افزار و نرم افزار، قادر به ارایه کارایی، توسعه پذیری و امنیت در سطح بسیار بالا است و در پردازش‌های سنگین و دیتاسنتر، HPC ، مجازی سازی ، گرافیک و رندرینگ در سطح حرفه‌ای ، شبیه سازی و مدل سازی ، کاربرد دارد. […]

iLO Amplifier Pack

11

بهمن
نرم افزار و سیستم عامل

نرم افزار HPE iLO Amplifier Pack چیست؟

نرم افزار iLO Amplifier Pack یک ابزار مدیریت به روزرسانی است که کاربران سرور اچ پی HPE SERVER GEN8/9/10 را قادر می سازد تا سریعتر به روزرسانی خود را انجام داده و سیستم عامل و بروزرسانی های درایور را به صورت خودکار انجام دهند. […]

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

10

بهمن
شبکه ، ارتباطات و انتقال اطلاعات

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

(ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا)

در این مقاله سعی می کنیم که توجه خود را از مسایل متفرقه به موضوع اصلی(یعنی همان شبکه های کامپیوتری) معطوف کنیم.هیچ طبقه بندی پذیرفته شده ای که در بر گیرنده تمام انواع شبکه های کامپیوتری باشد وجود ندارد.امروزه دو تکنولوژی انتقال بیش از همه گسترش یافته و فراگیر هستند : […]