گزارش مالی سه ماهه سوم اینتل منتشر شد، رکورد شکنی در سوددهی بخش دیتاسنتر و سرور

گزارش مالی سه ماهه سوم اینتل منتشر شد، رکورد شکنی در سوددهی بخش دیتاسنتر و سرور

آساپردازش: امروز گزارش مالی سه ماهه سوم اینتل منتشر شد. بر اساس گزارش منتشر شده توسط این شرکت، میزان درآمد به بالاترین حد در طول تاریخ اینتل رسیده و عدد ۱۹.۲ میلیارد دلار را نمایش می‌دهد. این مقدار نسبت به بازه زمانی مشابه سال گذشته ۱۹ درصد افزایش پیدا کرده است.

به گزارش آساپردازش، تمامی بخش‌ها در گزارش مالی سه ماه سوم اینتل سودده بودند. قسمت Client Computing Group (CCG)، بخش دیتاسنتر و سرور (DCG)، بخش اینترنت اشیا (IOTG) و گروه حافظه‌های Non-Volatile و مسائل مربوط به حافظه (NSG) همه شامل سوددهی بودند. به صورت کلی بخش دیتاسنتر شرکت اینتل شاهد رشد ۲۲ درصدی بوده است که باعث شده بخش DCG شاهد رشد ۲۶ درصدی نسبت به سال گذشته باشد. همچنین محصولات شرکت اینتل که برای کامپیوتر‌های خانگی عرضه می‌شوند رشد ۱۶ درصدی داشتند تا همچنان شاهد فرمانروایی اینتل در این بخش و محصولات مربوط به صنعت بازی باشیم.

Bob Swan به عنوان مدیر مالی شرکت اینتل در مورد این گزارش مالی موفق گفت:« درخواست برای خرید محصولات ما بسیار بیشتر از چیزی بود که انتظار داشتیم. این درخواست در زمینه کامپیوتر‌های خانگی و دیتاسنتر فوق‌العاده بالا بود. این مقدار نسبت پی‌بینی انجام شده در ماه ژانویه گذشته ۶ میلیارد دلار افزایش پیدا کرده است. ما بسیار خوشحالیم که در بازار رقابتی فعلی، کاربران همچنان خرید محصولات اینتل را در برنامه خود قرار می‌دهند. در سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۸ ما قصد داریم تا تقاضای فوق العاده زیاد بازار از محصولات مختلف اینتل را تامین کنیم. انتظار داریم تا سال ۲۰۱۸ به صورت کلی یک سال ثبت رکورد برای اینتل باشد. ما قصد داریم تا در بازاری که بیش از ۳۰۰ میلیارد دلار ارزش دارد  سهم مهمی داشته باشیم.»

همانطور که اشاره شد، بخش دیتاسنتر شاهد رشد ۲۲ درصدی بوده. این بخش رکورد خوب خود را به خاطر تقاضای بیار زیاد در بخش ابری (Cloud) و سرویس‌های مشابه ثبت کرده است. شرکت‌ها سعی می‌کنند تا سخت افزار خود را بار کاری بسیار زیاد مثل هوش مصنوعی هماهنگ کنند.

نوشته های مرتبط

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

۲۲

تیر
شبکه ، ارتباطات و انتقال اطلاعات

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

(ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا)

در این مقاله سعی می کنیم که توجه خود را از مسایل متفرقه به موضوع اصلی(یعنی همان شبکه های کامپیوتری) معطوف کنیم.هیچ طبقه بندی پذیرفته شده ای که در بر گیرنده تمام انواع شبکه های کامپیوتری باشد وجود ندارد.امروزه دو تکنولوژی انتقال بیش از همه گسترش یافته و فراگیر هستند : […]

۲۱

تیر
سرور و Mainframe

آشنایی با سرور HP نسل جدید HP – G10

آشنایی با سرور HP نسل جدید HP – G10

بسیاری از سازمان ها به دنبال یک سرور HP بسیار کارآمدی هستند که به راحتی بتوانند برای پایگاه داده ، استوریج و برنامه های گرافیکی حجیم مورد استفاده قرار دهند. […]