کمبود محصولات اینتل باعث افزایش فروش AMD خواهد شد

کمبود محصولات اینتل باعث افزایش فروش AMD خواهد شد

آساپردازش: کاهش تولید و کمبود محصولات اینتل در بازار باعث شده تا این شرکت عملا در بازار فلج شود. این کمبود باعث کاهش فروش پردازنده های نسل هشتم بسیار محبوب اینتل شده است. در سمت مقابل نیز فاکتور‌هایی باعث شدند تا شاهد افزایش فروش AMD در بازار پردازنده باشیم.

به گزارش آساپردازش، مشکلات به وجود آمده برای اینتل باعث شده تا کاربران به سمت خرید محصولات AMD سوق پیدا کنند. این مورد باعث شده تا فروش AMD در یک دهه گذشته حالتی بسیار رقابتی با اینتل پیدا کند. شرکت تحلیل Jefferies پیش بینی کرده که به خاطر وضعیت موجود، سهام AMD در فصل پایانی سال ۲۰۱۸ شاهد رشدی بی سابقه باشد. بدین ترتیب آنها پیش‌بینی کردند که سهام AMD که حالا با قیمتی معادل هر سهم ۳۰ دلار به فروش می‌رسد در پایان سال به قیمت ۳۶ دلار برسد.

شرکت‌های OEM در حال حاضر بسیار از دست اینتل به خاطر وضعیت به وجود آمده ناراضی هستند. بسیاری از شرکت‌ها به خاطر ایرادات به وجود آمده مجبور شدند تا برنامه‌های بلند مدت برای تولید و عرضه محصولات خود را که توسط اینتل پشتیبانی می‌شد را به تعویق بیاندازند.

موسسه تحلیل Fubon پیش‌بینی کرده که در سال آینده میلادی از هر سه محصول HPE حداقل یکی از آنها با استفاده از پردازنده AMD راه‌اندازی شود. آنها همچنین پیش‌بینی کردند که اینتل برای مدیریت مشکلات مجبور است تا محصولات کمتری را در سه ماه آینده به بازار عرضه کند و به همین خاطر فروش و درآمد خالص AMD به شکل قابل ملاحظه‌ای افزایش پیدا خواهد کرد. Mark Lipacis تحلیل‌گر بازار بورس نیز پیش‌بینی کرده که سهم AMD در بازار فروش پردازنده بیش از ۳۰ درصد در سال آینده افزایش پیدا خواهد کرد. با توجه به شرایط پیش آمده به نظر حالا بهترین فرصت برای AMD است تا بتواند جای پای خود را در بازار سرور و پردازنده‌های مخصوص به آن محکم کند. اینتل قبلا اعلام کرده بود که وضعیت موجود حداقل تا میانه سال میلادی آینده ادامه خواهد داشت. شاید خبر بدتر این باشد که اینتل هنوز در تولید پردازنده‌های ۱۰ نانومتری مشکل دارد اما AMD نه تنها پردازنده‌های ساخته شده با معماری ۱۰ نانومتری را به بازار عرضه کرده بلکه برنامه دارد تا قبل از سال ۲۰۲۰ پردازنده‌های ۷ نانومتری خود را نیز به بازار عرضه کند.

نوشته های مرتبط

تانوما

۲۸

بهمن
گوناگون

همه چیز درباره تانوما: قیمت و آموزش ثبت‌نام اینترنت فیبرنوری مخابرات با سرعت ۱۰۰Mbps

تانوما

شبکه فیبر نوری منازل، به‌تازگی با حضور معاون اول رئیس جمهور کشورمان یعنی آقای اسحاق جهانگیری معرفی شده است. مخابرات، این سرویس را در حال‌حاضر به صورت محدود در برخی از مناطق کشورمان ارائه می‌دهد و آن‌را “تانوما” – تار نوری مخابرات ایران- نامیده است. اما تانوما چیست و چه جزئیاتی را پیرامون این طرح باید بدانید؟

[…]

۲۷

بهمن
سرور و Mainframe

چرا سرورهای HP پیشنهاد مناسبی هستند؟

چرا سرور های Hp ؟

سرورهای HP پرفروش‌ترین سرورهای جهان هستند. در داخل هر کدام از این سرورها، قطعات اصلی مثل رم DDR4، حافظه و منابع تغذیه وجود دارد. این قطعات برای بهترین کارایی در واحدهای کاری مختلف و با قابلیت اطمینان بالا طراحی شده‌اند.

[…]