کاهش قیمت پردازنده‌های نسل اول Ryzen Threadripper

کاهش قیمت پردازنده‌های نسل اول Ryzen Threadripper

آساپردازش: کمی بعد از عرضه نسل دوم Ryzen Threadripper به بازار در ابتدای ماه میلادی جاری، شرکت AMD تصمیم بر آن گرفته تا در سکوت خبری قیمت‌های نسل اول Ryzen Threadripper را کاهش دهد.

به گزارش آساپردازش، پایه‌ای ترین مدل نسل اول پردازنده‌های Ryzen Threadripper مدل ۱۹۰۰X در حال حاضر با قیمتی حدود ۳۰۰ دلار به فروش خواهد رسید. بالاترین قیمت در این نسل نیز به پردازنده پرچم‌دار سابق با ۷۲۰ دلار تعلق گرفته است. البته این کاهش قیمت باید از دید دیگری نیز بررسی شود چون چیپ‌ست‌های AMD X399 و سوکت‌های TR4 به هیچ عنوان ارزان نیستند. اگر درخواست خرید این پردازنده‌های نسل قبلی به یک باره افزایش پیدا کند قطعا شاهد بالا رفتن قیمت مادربرد‌های مربوطه خواهیم بود.

حالا که نسل دوم این پردازنده‌ها به بازار عرضه شده، خریداران دیگر علاقه چندانی به تهیه نسل ابتدایی Ryzen Threadripper را ندارند و AMD تلاش می‌کند تا با کاهش قیمت اجناس باقی مانده خود را با قیمتی مناسب به فروش برساند. جدول قیمت‌های جدید پردازنده‌های AMD Ryzen Threadripper را می‌توانید در بخش زیر مشاهده کنید:

 

نوشته های مرتبط

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

۲۲

تیر
شبکه ، ارتباطات و انتقال اطلاعات

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

(ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا)

در این مقاله سعی می کنیم که توجه خود را از مسایل متفرقه به موضوع اصلی(یعنی همان شبکه های کامپیوتری) معطوف کنیم.هیچ طبقه بندی پذیرفته شده ای که در بر گیرنده تمام انواع شبکه های کامپیوتری باشد وجود ندارد.امروزه دو تکنولوژی انتقال بیش از همه گسترش یافته و فراگیر هستند : […]

۲۱

تیر
سرور و Mainframe

آشنایی با سرور HP نسل جدید HP – G10

آشنایی با سرور HP نسل جدید HP – G10

بسیاری از سازمان ها به دنبال یک سرور HP بسیار کارآمدی هستند که به راحتی بتوانند برای پایگاه داده ، استوریج و برنامه های گرافیکی حجیم مورد استفاده قرار دهند. […]