کاهش قیمت محصولات AMD و پردازنده‌های سری Ryzen

کاهش قیمت محصولات AMD و پردازنده‌های سری Ryzen

آساپردازش: اینتل به تازگی به صورت رسمی نهمین نسل از پردازنده‌های خود از سری Coffee Lake Refresh را معرفی کرد و به نظر اولین واکنش رقیب سنتی آنها، کاهش قیمت محصولات AMD و به خصوص پردازنده‌های سری Ryzen خواهد بود.

به گزارش آساپردازش، به نظر کاهش قیمت محصولات AMD در پردازنده‌های Ryzen چیزی بین ۵ تا ۱۰ درصد خواهد بود. لیست جدیدی از قیمت‌های پردازنده‌ها توسط Techspot عرضه شده که کاهش قیمت را مورد تایید قرار داده است. این کاهش قیمت به عنوان مثال برای پردازنده Ryzen 7 2700X در حدی بوده که قیمت به زیر ۳۰۰ دلار خواهد رسید که در نوع خود فوق العاده است. این کاهش قیمت صرفا توسط AMD نیست بلکه فروشگاه‌های خرده فروش نیز باید آنها را در قیمت‌های خود اعمال کنند.

در نتیجه کاهش قیمت، بازه قیمتی ۲۰۰ تا ۳۰۰ دلاری برای انتخاب پردازنده کمی شلوغ‌تر خواهد شد. ۲۷۰۰X با قیمت حدودی ۲۹۵ دلار به فروش می‌رسد که شامل هشت هسته و شانزده رشته خواهد بود. مدل معمولی این پردازنده (مدل ۲۷۰۰ فاقد X) نیز با قیمت بسیار خوب ۲۶۵ دلاری فروخته خواهد شد. در کنار آنها Ryzen 5 2600X که شامل شش هسته و دوازده رشته است با کاهش قیمت روبرو شده و حالا قیمتی معادل ۲۱۰ دلار دارد. در سمت مقابل شرکت اینتل که در بخش تولید پردازنده‌های خانگی و سرور با مشکلات زیادی روبرو شده در بازار ۲۰۰ الی ۳۰۰ دلاری فقط یم پردازنده از نسل نهم که به زودی عرضه می‌شود خواهد داشت. این پردازنده Core i5-9600K است که شامل شش هسته و شش رشته خواهد بود.

در بازار پردازنده‌های زیر ۲۰۰ دلار نیز AMD پردازنده‌ای مثل Ryzen 2600 را با قیمت ۱۶۰ دلار به فروش می‌رساند که شامل شش هسته و دوازده رشته است. این در حالی است که ارزان‌‌ترین پردازنده جدید اینتل i5-8400 است که با اختلافی زیاد در حدود ۲۲۰ دلار فروخته می‌شود. تنها پردازنده اینتل که با قیمت زیر ۲۰۰ دلار به فروش می‌رسد i3-8350K است که این مدل نیز قیمتی بیشتر از Ryzen 2600 دارد و به ارزش ۱۷۰ دلار عرضه می‌شود. گران بودن نسبی محصولات اینتل نسبت به AMD نکته‌ای جدید در بازار نیست اما اختلاف این دو شرکت در گذشته در قسمت عملکرد به شکلی بود که کاربران حتی با قیمت بیشتر خرید Intel را به صرفه‌تر می‌دانستند اما طی چند سال گذشته این اختلاف کمتر و کمتر شده. حالا نیز با افزایش شدید قیمت‌های نهایی شرکت اینتل به خاطر مشکلات به وجود آمده در خط تولید، AMD فرصت بسیار مناسبی دارد تا با ارائه محصولات با عملکرد مناسب و قیمت معقول، سهم بزرگی از بازار فروش پردازنده‌های خانگی، سرور و دیتاسنتر را به خود اختصاص دهد.

نوشته های مرتبط

تانوما

۲۸

بهمن
گوناگون

همه چیز درباره تانوما: قیمت و آموزش ثبت‌نام اینترنت فیبرنوری مخابرات با سرعت ۱۰۰Mbps

تانوما

شبکه فیبر نوری منازل، به‌تازگی با حضور معاون اول رئیس جمهور کشورمان یعنی آقای اسحاق جهانگیری معرفی شده است. مخابرات، این سرویس را در حال‌حاضر به صورت محدود در برخی از مناطق کشورمان ارائه می‌دهد و آن‌را “تانوما” – تار نوری مخابرات ایران- نامیده است. اما تانوما چیست و چه جزئیاتی را پیرامون این طرح باید بدانید؟

[…]

۲۷

بهمن
سرور و Mainframe

چرا سرورهای HP پیشنهاد مناسبی هستند؟

چرا سرور های Hp ؟

سرورهای HP پرفروش‌ترین سرورهای جهان هستند. در داخل هر کدام از این سرورها، قطعات اصلی مثل رم DDR4، حافظه و منابع تغذیه وجود دارد. این قطعات برای بهترین کارایی در واحدهای کاری مختلف و با قابلیت اطمینان بالا طراحی شده‌اند.

[…]