رقیب جدید اسنپ و تپ‌سی رسما آغاز به کار کرد

کارپینو: اپلیکیشن رسمی سازمان تاکسیرانی

در چند ماه اخیر ماجرای اپلیکیشن‌ها و سیستم‌های سفارش آنلاین تاکسی در تهران حسابی پرسروصدا و با کش و قوزهای فراوانی مواجه بوده است. در تازه‌ترین اتفاق این حوزه، سازمان تاکسی‌رانی تهران اپلیکیشن رسمی و مجوزدار خود را به راه انداخت.

کارپینو مسافر، اپلیکیشن رسمی سفارش تاکسی آنلاین سازمان تاکسیرانی و شهرداری تهران است که از اسفندماه گذشته فعالیت خود را به صورت آزمایشی آغاز کرده و از اولین روزهای سال جدید به طور رسمی و گسترده فعالیت می‌کند.

مازیار حسینی، معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران با اعلام خبر فوق، گزارش داد این اپلیکیشن فعالیت خود را با 2500 راننده تاکسی آغاز کرده و 12 هزار و 500 نفر هم در نوبت آموزش قرار دارند.

در حالی که اپلیکیشن‌های اسنپ و تپ‌سی هم‌اکنون در تهران فعالیت می‌کنند اما مازیار حسینی اعتقاد دارد «کارپینو» اولین سامانه اینترنتی برای درخواست تاکسی‌های رسمی در شهر تهران است و از طریق این اپلیکیشن می‌توان درخواست سفر مسافران را به رانندگان، جهت تخصیص تاکسی ارسال کرد.

حسینی هدف سازمان تاکسیرانی و شهرداری تهران از راه‌اندازی کارپینو را چنین بیان می‌کند: «یکی از اهداف ما تغییر ساز و کار حرفه قدیمی و با اهمیتی چون تاکسیرانی با بهره‌مندی از فناوری است چرا که معتقدیم استفاده از فناوری‌های نوین می‌تواند ما را در زمینه مدیریت ترافیک و افزایش کارایی کمک کند. این اپلیکیشن‌ها واسطه‌ای بین مسافر و رانندگان هستند که به دلیل سهولت دسترسی می‌توانند تقاضای سفر را کاهش دهند و با افزایش درآمد رانندگان زمینه رضایت هر دو طرف موضوع را فراهم کردند.»

اکنون باید دید با ورود کارپینو به حوزه سفارش آنلاین تاکسی؛ وضعیت اسنپ و تپ‌سی چگونه خواهد بود. البته، رقابتی شدن این بازار هم به نفع مسافران و هم به نفع رانندگان تاکسی است و احتمالا در آینده باید شاهد شکست قیمت‌ها و افزایش کیفیت سرویس‌ها و همین‌طور طرح‌ها و امتیازهای تشویقی از سوی این سیستم‌ها باشیم.

نوشته های مرتبط

سرور HPE DL380 Gen10 Plus

04

اردیبهشت
سرور و Mainframe

سرور HPE DL380 Gen10 Plus

سرور HPE DL380 Gen10 Plus

سرور های HPE پرفروش‌ ترین مدل سرور در ایران و کل دنیا هستند، و باز هم HPE جدیدترین سرور خود را با نام HPE DL380 Gen10 PLUS میباشد را معرفی و به بازار دنیا روانه کرد تا بالاترین جایگاه را در میان دیتاسنتر ها کسب نماید .

در سرورهای نسل 10 با داشتن ویژگی‌ها و تکنولوژی‌های به‌روز و جدید در زمینه سخت افزار و نرم افزار، قادر به ارایه کارایی، توسعه پذیری و امنیت در سطح بسیار بالا است و در پردازش‌های سنگین و دیتاسنتر، HPC ، مجازی سازی ، گرافیک و رندرینگ در سطح حرفه‌ای ، شبیه سازی و مدل سازی ، کاربرد دارد. […]

iLO Amplifier Pack

11

بهمن
نرم افزار و سیستم عامل

نرم افزار HPE iLO Amplifier Pack چیست؟

نرم افزار iLO Amplifier Pack یک ابزار مدیریت به روزرسانی است که کاربران سرور اچ پی HPE SERVER GEN8/9/10 را قادر می سازد تا سریعتر به روزرسانی خود را انجام داده و سیستم عامل و بروزرسانی های درایور را به صورت خودکار انجام دهند. […]

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

10

بهمن
شبکه ، ارتباطات و انتقال اطلاعات

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

(ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا)

در این مقاله سعی می کنیم که توجه خود را از مسایل متفرقه به موضوع اصلی(یعنی همان شبکه های کامپیوتری) معطوف کنیم.هیچ طبقه بندی پذیرفته شده ای که در بر گیرنده تمام انواع شبکه های کامپیوتری باشد وجود ندارد.امروزه دو تکنولوژی انتقال بیش از همه گسترش یافته و فراگیر هستند : […]