چیپست Z370 اینتل و تغییر نام به Z390 !

چیپست Z370 اینتل و تغییر نام به Z390 !

آساپردازش: اگر به یاد داشته باشید اینتل قرار بود که چیپست رده بالای جدیدی به نام Z390 را به بازار عرضه کند اما حالا شایعات عجیبی در این مورد منتشر شده و به نظر می‌رسد که آنها قصد دارند صرفا با تغییر نام Z370 به Z390 آن را روانه بازار کنند.

به گزارش آساپردازش، اقدام اخیر این شرکت در حذف دیاگرام متعلق به چیپست Z390 از درگاه اینترنتی نیز مزید بر علت بود. از اطلاعات منتشر شده مشخص است که در حال حاضر Z370 به صورت کامل قابلیت پشتیبانی از پردازنده‌های هشت هسته‌ای خانواده Coffee Lake را دارد و اینتل در این زمینه نیازی به تغییر نمی‌بیند. بدین ترتیب آنها صرفا فقط تغییر نام از Z370 به Z390 را در برنامه خود گنجانده‌اند و شاهد ساخت و معرفی چیپستی جدید نخواهیم بود. احتمالات زیادی برای عدم عرضه این چیپست جدید وجود دارد اما منابع مختلف فشار کاری شدید در خط تولید 14 نانومتری و البته مشکلات اقتصادی احتمالی را دلیل این تصمیم عجیب می‌دانند.

نگرانی‌های زیادی در مورد قابلیت‌های در نظر گرفته شده برای Z390 که حالا می‌دانیم به احتمال زیاد صرفا یک تغییر نام خواهد بود، وجود دارد. سازندگان مادربرد برای رفع کمبود‌ها شاید به استفاده از کنترلر‌های جانبی دست بزنند تا مشکلات را برطرف کنند. این خبر هنوز به صورت رسمی توسط اینتل مورد تایید قرار نگرفته اما شواهد نشان می‌دهند که اخبار منتشر شده فاصله چندان زیادی با حقیقت ندارند.

نوشته های مرتبط

تکنولوژی NVMe چیست؟

27

مرداد
گوناگون

تکنولوژی NVMe چیست؟

تکنولوژی NVMe (Non-Volatile Memory Express) در واقع یک رابط کاربری برای مدیریت دستگاه‌های ذخیره سازی است که برای اتصال دستگاه‌های SSD از آن در اینترپرایز و کامپیوترهای خانگی استفاده می‌شود. این رابط از باس PCIe برای اتصال بهره می‌برد. […]

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

22

تیر
شبکه ، ارتباطات و انتقال اطلاعات

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

(ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا)

در این مقاله سعی می کنیم که توجه خود را از مسایل متفرقه به موضوع اصلی(یعنی همان شبکه های کامپیوتری) معطوف کنیم.هیچ طبقه بندی پذیرفته شده ای که در بر گیرنده تمام انواع شبکه های کامپیوتری باشد وجود ندارد.امروزه دو تکنولوژی انتقال بیش از همه گسترش یافته و فراگیر هستند : […]