پردازنده

چیپست Z370 اینتل و تغییر نام به Z390 !

چیپست Z370 اینتل و تغییر نام به Z390 !

آساپردازش: اگر به یاد داشته باشید اینتل قرار بود که چیپست رده بالای جدیدی به نام Z390 را به بازار عرضه کند اما حالا شایعات عجیبی در این مورد منتشر شده و به نظر می‌رسد که آنها قصد دارند صرفا با تغییر نام Z370 به Z390 آن را روانه بازار کنند.

به گزارش آساپردازش، اقدام اخیر این شرکت در حذف دیاگرام متعلق به چیپست Z390 از درگاه اینترنتی نیز مزید بر علت بود. از اطلاعات منتشر شده مشخص است که در حال حاضر Z370 به صورت کامل قابلیت پشتیبانی از پردازنده‌های هشت هسته‌ای خانواده Coffee Lake را دارد و اینتل در این زمینه نیازی به تغییر نمی‌بیند. بدین ترتیب آنها صرفا فقط تغییر نام از Z370 به Z390 را در برنامه خود گنجانده‌اند و شاهد ساخت و معرفی چیپستی جدید نخواهیم بود. احتمالات زیادی برای عدم عرضه این چیپست جدید وجود دارد اما منابع مختلف فشار کاری شدید در خط تولید 14 نانومتری و البته مشکلات اقتصادی احتمالی را دلیل این تصمیم عجیب می‌دانند.

نگرانی‌های زیادی در مورد قابلیت‌های در نظر گرفته شده برای Z390 که حالا می‌دانیم به احتمال زیاد صرفا یک تغییر نام خواهد بود، وجود دارد. سازندگان مادربرد برای رفع کمبود‌ها شاید به استفاده از کنترلر‌های جانبی دست بزنند تا مشکلات را برطرف کنند. این خبر هنوز به صورت رسمی توسط اینتل مورد تایید قرار نگرفته اما شواهد نشان می‌دهند که اخبار منتشر شده فاصله چندان زیادی با حقیقت ندارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *