چهار پردازنده جدید Ryzen توسط AMD معرفی شد

چهار پردازنده جدید Ryzen توسط AMD معرفی شد

آساپردازش: AMD به تازگی چهار پردازنده جدید Ryzen را از نسل ۲۰۰۰ معرفی کرده است. این پردازنده‌ها بر اساس تکنولوژی Zen+ ساخته شدند تا به عنوان محصولات میان و پایین رده مورد استفاده قرار بگیرند. این محصولات دارای توان مصرفی انرژی بسیار پایین هستند.

به گزارش آساپردازش، به صورت مشکوکی پردازنده‌های معرفی شده فقط شامل دو مدل از خانواده X است اما پردازنده‌های سری E به صورت کامل معرفی شدند. هر دو پردازنده ۲۵۰۰X و ۲۳۰۰X دارای چهار هسته پردازشی، هشت رشته و یا چهار رشته هستند. همچنین مدل‌های X به جای ۱۶ مگابایت حافظه کش از ۸ مگابایت حافظه کش استفاده می‌کنند. البته AMD مدعی شده که این پردازنده‌ها نسبت به نسل قبلی ۸ تا ۱۰ درصد قوی‌تر شدند. پردازنده‌های Ryzen 5 2600E و Ryzen 7 2700E اولین مدل‌های شش هسته‌ای با توان مصرفی ۴۵ وات است. این مدل‌ها با مصرف ۴۵ وات به صورت عمومی ۳۰۰ تا ۴۰۰ مگاهرتز کمتراز رقبایی با مصرف ۶۵ وات خواهند بود. این دو مدل نیز از تکنولوژی Precision Boost Overdrive پشتیبانی نمی‌کنند.

نوشته های مرتبط

تانوما

۲۸

بهمن
گوناگون

همه چیز درباره تانوما: قیمت و آموزش ثبت‌نام اینترنت فیبرنوری مخابرات با سرعت ۱۰۰Mbps

تانوما

شبکه فیبر نوری منازل، به‌تازگی با حضور معاون اول رئیس جمهور کشورمان یعنی آقای اسحاق جهانگیری معرفی شده است. مخابرات، این سرویس را در حال‌حاضر به صورت محدود در برخی از مناطق کشورمان ارائه می‌دهد و آن‌را “تانوما” – تار نوری مخابرات ایران- نامیده است. اما تانوما چیست و چه جزئیاتی را پیرامون این طرح باید بدانید؟

[…]

۲۷

بهمن
سرور و Mainframe

چرا سرورهای HP پیشنهاد مناسبی هستند؟

چرا سرور های Hp ؟

سرورهای HP پرفروش‌ترین سرورهای جهان هستند. در داخل هر کدام از این سرورها، قطعات اصلی مثل رم DDR4، حافظه و منابع تغذیه وجود دارد. این قطعات برای بهترین کارایی در واحدهای کاری مختلف و با قابلیت اطمینان بالا طراحی شده‌اند.

[…]