سرور و Mainframe

چرا HPE نگران شکست دادن شرکت Dell در زمینه سرورها نیست؟

1 y DiAF64tDlFPD1UbACMdw 1 چرا HPE نگران شکست دادن شرکت Dell در زمینه سرورها نیست؟

آساپردازش: با توجه با آمار، ارقام و تحلیل‌های ارائه شده توسط شرکت‌هایی مثل Gartner و IDC بسیاری از افراد شاید حس کنند که شرکت HPE در موقعیت خطرناکی قرار دارد. طبق تحلیل‌ها آنها نسبت به رقیب قدیمی خود در زمینه درآمد و سهم بازار ضعیف عمل کردند. این ضعف در بازار‌های سرور و دستگاه‌های ذخیره‌سازی به خوبی حس می‌شود.

به گزارش آساپردازش، بسیاری حس می‌کنند که سران HPE بدون شک از شرایط به وجود آمده نگران هستند. سهم HPE در سال گذشته از بازار سرور کاهش پیدا کرده اما در سمت مقابل Dell عملکرد بهتری داشته و سهم آن در بازار رشد کرده است. رشد سهم Dell از بازار روز به روز افزایش پیدا کرده و نشانی از متوقف شدن آن نیست. Dell از سال 2016 و خرید EMC هر روز بزرگ‌تر می‌شوند. گرچه در سمت مقابل HPE روز‌های خوشی را در چند سال گذشته سپری نکرده است.

گرچه HPE به نظر هنوز در طوفان به سر می‌برد، مدیرعامل آنها Antonio Neri به نظر کاملا به آینده شرکت اطمینان دارد. در آخرین گزارش مالی منتشر شده، شاهد رشد مالی HPE بودیم و به نظر آنها توانستند رضایت شرکای تجاری خود را کسب کنند. آنها حالا کم کم به سوی آرامشی نسبی پیش می‌روند تا حواشی چند سال اخیر را پشت سر بگذارند. بر اساس اطلاعات منتشر شده به نظر می‌رسد که HPE حتی کوچک‌ترین نگرانی نسبت به شرایط موجود ندارد. Neri در صحبت‌های جدید خود عنوان کرد:« بله Dell در برخی از زمینه‌ها بر اساس نظر Gartner از ما جلوتر است، برای ما این مسئله اهمیتی ندارد. ما در این زمینه سرور‌ها و پیشرفت Dell در این زمینه اصلا نگران نیستیم. آنها رقیب بسیار قدرتمندی هستند و ما آنها را بسیار جدی می‌گیریم. گرچه ما اصلا در مورد آنها نگران نیستیم. Dell شاید در برخی موارد در زمینه سرور از ما جلوتر باشند اما برای کسی اهمیتی ندارد.»

بر خلاف دیگر شرکت‌ها که دنبال رتبه بهتر هستند، Neri عقیده دارد که HPE تمام توان خود را برای ارائه سرویس عالی و رضایت مشتری‌ها به کار می‌گیرد. شاید عقیده داشته باشید که این صحبت‌ها صرفا برای حفظ آبرو در بازار انجام شده باشد اما این شیوه نیز به نوع خود یک استراتژی قابل قبول است. برخی از تحلیل‌گران نیز اعلام کردند که هدف جدی HPE در حال حاضر رقابت مستقیم با Dell و شکست دادن آنها نیست. برخی دیگر نیز به HPE اخطار دادند که Dell حریف سرسختی است که به هیچ عنوان نباید دست کم گرفته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *