پیشتازی Nvidia در بازار پردازنده‌های گرافیکی ادامه دارد

پیشتازی Nvidia در بازار پردازنده‌های گرافیکی ادامه دارد

آساپردازش: رقابت بین دو شرکت بزرگ Nvidia و AMD در زمینه عرضه پردازنده‌های گرافیکی در بازار همیشه وجود داشته و در چند سال اخیر این رقابت بسیار بیشتر شده است. به تازگی موسسه Jon Peddie Research گزارشی ارائه کرده که طبق آن سهم بزرگی از این بازار در دستان شرکت Nvidia قرار دارد و در سمت مقابل سهم AMD نیز کاهش قابل توجهی داشته است.

به گزارش آساپردازش، طبق اطلاعات ارائه شده در سه ماه دوم سال ۲۰۱۸ محصولات AMD شاهد افت فروش ۴ درصدی نسبت به سه ماهه نخست سال میلادی بود. در سمت مقابل به خاطر عدم وجود رقیبی دیگر، این سهم دقیقا به افزایش حضور Nvidia در بازار انجامیده است. البته باید گفت در مقایسه با بازه زمانی مشابه در سال میلادی گذشته، سهم AMD رشدی ۰.۶ درصدی را نمایش می‌دهد.

این دو شرکت تامین کننده اصلی پردازنده‌های گرافیکی حدود ۵۰ شرکت مختلف در سرتاسر جهان هستند. در سال جاری تا به این لحظه عرضه پردازنده‌های گرافیکی با کاهش ۵.۷ درصدی مواجه شده است. شرکت Nvidia به چند ماه پیش رو نسل جدید پردازنده‌های گرافیکی خود را به بازار عرضه می‌کند که بالاترین مدل آن قیمتی در حدود ۱۰۰۰ دلار خواهد داشت.

نوشته های مرتبط

تانوما

۲۸

بهمن
گوناگون

همه چیز درباره تانوما: قیمت و آموزش ثبت‌نام اینترنت فیبرنوری مخابرات با سرعت ۱۰۰Mbps

تانوما

شبکه فیبر نوری منازل، به‌تازگی با حضور معاون اول رئیس جمهور کشورمان یعنی آقای اسحاق جهانگیری معرفی شده است. مخابرات، این سرویس را در حال‌حاضر به صورت محدود در برخی از مناطق کشورمان ارائه می‌دهد و آن‌را “تانوما” – تار نوری مخابرات ایران- نامیده است. اما تانوما چیست و چه جزئیاتی را پیرامون این طرح باید بدانید؟

[…]

۲۷

بهمن
سرور و Mainframe

چرا سرورهای HP پیشنهاد مناسبی هستند؟

چرا سرور های Hp ؟

سرورهای HP پرفروش‌ترین سرورهای جهان هستند. در داخل هر کدام از این سرورها، قطعات اصلی مثل رم DDR4، حافظه و منابع تغذیه وجود دارد. این قطعات برای بهترین کارایی در واحدهای کاری مختلف و با قابلیت اطمینان بالا طراحی شده‌اند.

[…]