پیشتازی Nvidia در بازار پردازنده‌های گرافیکی ادامه دارد

پیشتازی Nvidia در بازار پردازنده‌های گرافیکی ادامه دارد

آساپردازش: رقابت بین دو شرکت بزرگ Nvidia و AMD در زمینه عرضه پردازنده‌های گرافیکی در بازار همیشه وجود داشته و در چند سال اخیر این رقابت بسیار بیشتر شده است. به تازگی موسسه Jon Peddie Research گزارشی ارائه کرده که طبق آن سهم بزرگی از این بازار در دستان شرکت Nvidia قرار دارد و در سمت مقابل سهم AMD نیز کاهش قابل توجهی داشته است.

به گزارش آساپردازش، طبق اطلاعات ارائه شده در سه ماه دوم سال ۲۰۱۸ محصولات AMD شاهد افت فروش ۴ درصدی نسبت به سه ماهه نخست سال میلادی بود. در سمت مقابل به خاطر عدم وجود رقیبی دیگر، این سهم دقیقا به افزایش حضور Nvidia در بازار انجامیده است. البته باید گفت در مقایسه با بازه زمانی مشابه در سال میلادی گذشته، سهم AMD رشدی ۰.۶ درصدی را نمایش می‌دهد.

این دو شرکت تامین کننده اصلی پردازنده‌های گرافیکی حدود ۵۰ شرکت مختلف در سرتاسر جهان هستند. در سال جاری تا به این لحظه عرضه پردازنده‌های گرافیکی با کاهش ۵.۷ درصدی مواجه شده است. شرکت Nvidia به چند ماه پیش رو نسل جدید پردازنده‌های گرافیکی خود را به بازار عرضه می‌کند که بالاترین مدل آن قیمتی در حدود ۱۰۰۰ دلار خواهد داشت.

نوشته های مرتبط

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

۲۲

تیر
شبکه ، ارتباطات و انتقال اطلاعات

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

(ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا)

در این مقاله سعی می کنیم که توجه خود را از مسایل متفرقه به موضوع اصلی(یعنی همان شبکه های کامپیوتری) معطوف کنیم.هیچ طبقه بندی پذیرفته شده ای که در بر گیرنده تمام انواع شبکه های کامپیوتری باشد وجود ندارد.امروزه دو تکنولوژی انتقال بیش از همه گسترش یافته و فراگیر هستند : […]

۲۱

تیر
سرور و Mainframe

آشنایی با سرور HP نسل جدید HP – G10

آشنایی با سرور HP نسل جدید HP – G10

بسیاری از سازمان ها به دنبال یک سرور HP بسیار کارآمدی هستند که به راحتی بتوانند برای پایگاه داده ، استوریج و برنامه های گرافیکی حجیم مورد استفاده قرار دهند. […]