پیاده‌سازی سه ابرکامپیوتر‌ توسط HPE برای دانشگاه‌های بریتانیا

پیاده‌سازی سه ابرکامپیوتر‌ توسط HPE برای دانشگاه‌های بریتانیا

آساپردازش: شرکت Hewlett Packard Enterprise که با نام HPE شناخته می‌شود به تازگی آغاز به کار پروژه Catalyst در دانشگاه‌های بریتانیا را اعلام کرد. هدف اصلی این پروژه ساخت ابرکامپیوتر‌ با قدرت و البته کارایی بالاتر است.

به گزارش آساپردازش، پروژه Catalyst در دانشگاه‌های ایدنبرا، بریستول و لستر پیاده‌سازی خواهد شد. در واقع سه سوپرکامپیوتر در هر سه دانشگاه بر پایه HPE Apollo 70 HPC پیاده‌سازی خواهند شد که میزبان دوازده هزار هسته پردازشی روی چیپ‌های ARM هستند. انتظار می‌رود که هر سوپرکامپیوتر از ۳۰ کیلووات برق استفاده کند. شرکت HPE انتظار دارد تا فرآیند نصب و شروع به کار این ابرکامپیوتر‌ها تا تابستان ۲۰۱۸ به پایان برسد. همچنین انتظار می‌رود که این ابر‌کامپیوتر‌ها تا سه سال آینده با تمام قدرت به کار خود ادامه می‌دهند.

پروژه Catalyst کشور بریتانیا بیشتر روی کار‌های تحقیقاتی تمرکز خواهد کرد. همچنین دولت این کشور امید دارد تا با استفاده از قدرت این ابرکامپیوتر‌ها بریتانیا را به کشوری ایده‌آل برای زندگی در آینده تبدیل کند. کشوری که اقتصاد بسیار عالی، شغل‌های با ارزش و آینده‌ای روشن در پیش خواهد داشت. یکی از مدیران بخش بریتانیا و ایرلند شرکت HPE نیز مدعی شده که پیاده‌سازی این ابرکامپیوتر‌ها برای دستیابی به زیرساخت مناسب، دانش، مهارت و تکنولوژی‌های به روز برای بریتانیا لازم بود.

نوشته های مرتبط

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

۲۲

تیر
شبکه ، ارتباطات و انتقال اطلاعات

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

(ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا)

در این مقاله سعی می کنیم که توجه خود را از مسایل متفرقه به موضوع اصلی(یعنی همان شبکه های کامپیوتری) معطوف کنیم.هیچ طبقه بندی پذیرفته شده ای که در بر گیرنده تمام انواع شبکه های کامپیوتری باشد وجود ندارد.امروزه دو تکنولوژی انتقال بیش از همه گسترش یافته و فراگیر هستند : […]

۲۱

تیر
سرور و Mainframe

آشنایی با سرور HP نسل جدید HP – G10

آشنایی با سرور HP نسل جدید HP – G10

بسیاری از سازمان ها به دنبال یک سرور HP بسیار کارآمدی هستند که به راحتی بتوانند برای پایگاه داده ، استوریج و برنامه های گرافیکی حجیم مورد استفاده قرار دهند. […]