پهنای باند هر کاربر ایرانی ۵ برابر افزایش یافت

احمدرضا نخجوانی در مورد افزایش کیفیت اینترنت و زیرساخت ها اعلام کرد:

«کیفیت اینترنتی که در اختیار کاربران خود قرار داده ایم، به صورت ملموس در چند سال گذشته بهبود قابل توجهی داشته است؛ این بهبود از افزایش کیفیت اینترنت کشور سرچشمه می گیرد که توسط شرکت زیرساخت به اپراتورهای اینترنت تحویل داده شده است.»

به گفته ی مدیرعامل شاتل، در چند سال گذشته دولت یازدهم در حوزه ی اینترنت چند کار مهم انجام داده است. ضریب دسترسی و کیفیت اینترنتی که شرکت های دارنده ی پروانه از شرکت ارتباطات زیرساخت دریافت می کنند، به شکل چشم گیری بهبود پیدا کرده است.

نخجوانی گفت: «در حال حاضر اینترنت دریافتی از شرکت زیرساخت کمتر از هر زمان دیگر در ۱۰ سال گذشته، با قطعی و اختلال روبه رو است. به عنوان نمونه، ما در سال های قبل از دوره ی کنونی، این تجربه را داشتیم که ضریب دسترسی اینترنت به کمتر از ۹۰ درصد رسیده بود یا به عبارتی ۱۰ درصد مواقع اینترنت کشور با اختلال مواجه بود؛ خوشبختانه این مشکل و معضل کهنه در سال های پیش، به خوبی برطرف شده است.»

مدیرعامل شاتل افزود: «یکی از بدترین معضلاتی که در دولت پیش با آن روبه رو بودیم، کمبود پهنای باند بود. تا جایی که صاحبان پروانه اینترنتی برای داشتن پهنای باند اینترنت مورد نیاز خود باید ماه ها در صف انتظار باقی می ماندند. در حال حاضر با سیاست فعلی وزارت ارتباطات دیگر شرکتی نمی تواند این ادعا را مطرح کند که برای تأمین اینترنت مورد نیازش دچار مشکل شده یا با سهمیه بندی رو به رو است.»

مدیرعامل شاتل تأکید کرد: «به خاطر سیاست های توسعه ای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت یازدهم برای رفع محدودیت های قدیمی و هم چنین رشد تقاضا در بازار اینترنت، پهنای باند اختصاص یافته به هر کاربر در ۴ سال گذشته نزدیک به ۵ برابر شده است.»

منبع

نوشته های مرتبط

سرور HPE DL380 Gen10 Plus

04

اردیبهشت
سرور و Mainframe

سرور HPE DL380 Gen10 Plus

سرور HPE DL380 Gen10 Plus

سرور های HPE پرفروش‌ ترین مدل سرور در ایران و کل دنیا هستند، و باز هم HPE جدیدترین سرور خود را با نام HPE DL380 Gen10 PLUS میباشد را معرفی و به بازار دنیا روانه کرد تا بالاترین جایگاه را در میان دیتاسنتر ها کسب نماید .

در سرورهای نسل 10 با داشتن ویژگی‌ها و تکنولوژی‌های به‌روز و جدید در زمینه سخت افزار و نرم افزار، قادر به ارایه کارایی، توسعه پذیری و امنیت در سطح بسیار بالا است و در پردازش‌های سنگین و دیتاسنتر، HPC ، مجازی سازی ، گرافیک و رندرینگ در سطح حرفه‌ای ، شبیه سازی و مدل سازی ، کاربرد دارد. […]

iLO Amplifier Pack

11

بهمن
نرم افزار و سیستم عامل

نرم افزار HPE iLO Amplifier Pack چیست؟

نرم افزار iLO Amplifier Pack یک ابزار مدیریت به روزرسانی است که کاربران سرور اچ پی HPE SERVER GEN8/9/10 را قادر می سازد تا سریعتر به روزرسانی خود را انجام داده و سیستم عامل و بروزرسانی های درایور را به صورت خودکار انجام دهند. […]

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

10

بهمن
شبکه ، ارتباطات و انتقال اطلاعات

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

(ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا)

در این مقاله سعی می کنیم که توجه خود را از مسایل متفرقه به موضوع اصلی(یعنی همان شبکه های کامپیوتری) معطوف کنیم.هیچ طبقه بندی پذیرفته شده ای که در بر گیرنده تمام انواع شبکه های کامپیوتری باشد وجود ندارد.امروزه دو تکنولوژی انتقال بیش از همه گسترش یافته و فراگیر هستند : […]