گوناگون

پهنای باند هر کاربر ایرانی ۵ برابر افزایش یافت

احمدرضا نخجوانی در مورد افزایش کیفیت اینترنت و زیرساخت ها اعلام کرد:

«کیفیت اینترنتی که در اختیار کاربران خود قرار داده ایم، به صورت ملموس در چند سال گذشته بهبود قابل توجهی داشته است؛ این بهبود از افزایش کیفیت اینترنت کشور سرچشمه می گیرد که توسط شرکت زیرساخت به اپراتورهای اینترنت تحویل داده شده است.»

به گفته ی مدیرعامل شاتل، در چند سال گذشته دولت یازدهم در حوزه ی اینترنت چند کار مهم انجام داده است. ضریب دسترسی و کیفیت اینترنتی که شرکت های دارنده ی پروانه از شرکت ارتباطات زیرساخت دریافت می کنند، به شکل چشم گیری بهبود پیدا کرده است.

نخجوانی گفت: «در حال حاضر اینترنت دریافتی از شرکت زیرساخت کمتر از هر زمان دیگر در ۱۰ سال گذشته، با قطعی و اختلال روبه رو است. به عنوان نمونه، ما در سال های قبل از دوره ی کنونی، این تجربه را داشتیم که ضریب دسترسی اینترنت به کمتر از ۹۰ درصد رسیده بود یا به عبارتی ۱۰ درصد مواقع اینترنت کشور با اختلال مواجه بود؛ خوشبختانه این مشکل و معضل کهنه در سال های پیش، به خوبی برطرف شده است.»

مدیرعامل شاتل افزود: «یکی از بدترین معضلاتی که در دولت پیش با آن روبه رو بودیم، کمبود پهنای باند بود. تا جایی که صاحبان پروانه اینترنتی برای داشتن پهنای باند اینترنت مورد نیاز خود باید ماه ها در صف انتظار باقی می ماندند. در حال حاضر با سیاست فعلی وزارت ارتباطات دیگر شرکتی نمی تواند این ادعا را مطرح کند که برای تأمین اینترنت مورد نیازش دچار مشکل شده یا با سهمیه بندی رو به رو است.»

مدیرعامل شاتل تأکید کرد: «به خاطر سیاست های توسعه ای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت یازدهم برای رفع محدودیت های قدیمی و هم چنین رشد تقاضا در بازار اینترنت، پهنای باند اختصاص یافته به هر کاربر در ۴ سال گذشته نزدیک به ۵ برابر شده است.»

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *