پلتفرم محاسبانی HGX-2 معرفی شد

پلتفرم محاسبانی HGX-2 معرفی شد

آساپردازش: شرکت Nvidia پلتفرم محاسباتی HGX-2 را معرفی کرد. این پلتفرم قابلیت‌های محاسباتی  بسیار زیادی دارد و انعطاف بی نظیری را در پشتیبانی از پردازش های پیشرفته آینده برخوردار است.
به گزارش آساپردازش، این پلتفرم در حالی که از محاسبات اعشاری FP8 و FP16 برای یادگیری ماشین  استفاده می‌کند امکان پردازش‌ خیلی دقیق پروژه‌های محاسباتی و شبیه سازی را از طریق پشتیبانی از FP32 و FP64 فراهم می‌کند. پلتفرم HGX-2 از اتصال همزمان 16 عدد Tesla V100 به وجود می‌آید. بدین ترتیب تمامی این کارت‌ها با پهانی باندی معادل 2.4 ترابایت برای انجام عملیات‌های مختلف در کنار یکدیگر قرار گرفته و قدرت معادل دو پتافلاپس را به وجود می‌آورند.

 با استفاده از این پلتفرم می‌توان پیشرفته‌ترین سیستم‌های هوش مصنوعی را به وجود آورد. پلتفرم HGX-2 توانایی این را دارد که بیش از 15 هزار تصویر را در بنچمارک ResNet-50 یاد بگیرد. بدین ترتیب این سیستم از لحاظ تئوری می‌تواند جایگزین سیصد سرور پردازنده محور شود. در کنار ارائه این اطلاعات مشخص شد که شرکت‌هایی مثل Supermiocro علاقه خورد را برای پیاده سازی سرور‌هایی بر اساس پلتفرم HGX-2 در سال جاری اعلام کردند.

نوشته های مرتبط

تکنولوژی NVMe چیست؟

27

مرداد
گوناگون

تکنولوژی NVMe چیست؟

تکنولوژی NVMe (Non-Volatile Memory Express) در واقع یک رابط کاربری برای مدیریت دستگاه‌های ذخیره سازی است که برای اتصال دستگاه‌های SSD از آن در اینترپرایز و کامپیوترهای خانگی استفاده می‌شود. این رابط از باس PCIe برای اتصال بهره می‌برد. […]

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

22

تیر
شبکه ، ارتباطات و انتقال اطلاعات

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

(ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا)

در این مقاله سعی می کنیم که توجه خود را از مسایل متفرقه به موضوع اصلی(یعنی همان شبکه های کامپیوتری) معطوف کنیم.هیچ طبقه بندی پذیرفته شده ای که در بر گیرنده تمام انواع شبکه های کامپیوتری باشد وجود ندارد.امروزه دو تکنولوژی انتقال بیش از همه گسترش یافته و فراگیر هستند : […]