پلتفرم محاسبانی HGX-2 معرفی شد

پلتفرم محاسبانی HGX-2 معرفی شد

آساپردازش: شرکت Nvidia پلتفرم محاسباتی HGX-2 را معرفی کرد. این پلتفرم قابلیت‌های محاسباتی  بسیار زیادی دارد و انعطاف بی نظیری را در پشتیبانی از پردازش های پیشرفته آینده برخوردار است.
به گزارش آساپردازش، این پلتفرم در حالی که از محاسبات اعشاری FP8 و FP16 برای یادگیری ماشین  استفاده می‌کند امکان پردازش‌ خیلی دقیق پروژه‌های محاسباتی و شبیه سازی را از طریق پشتیبانی از FP32 و FP64 فراهم می‌کند. پلتفرم HGX-2 از اتصال همزمان ۱۶ عدد Tesla V100 به وجود می‌آید. بدین ترتیب تمامی این کارت‌ها با پهانی باندی معادل ۲.۴ ترابایت برای انجام عملیات‌های مختلف در کنار یکدیگر قرار گرفته و قدرت معادل دو پتافلاپس را به وجود می‌آورند.

 با استفاده از این پلتفرم می‌توان پیشرفته‌ترین سیستم‌های هوش مصنوعی را به وجود آورد. پلتفرم HGX-2 توانایی این را دارد که بیش از ۱۵ هزار تصویر را در بنچمارک ResNet-50 یاد بگیرد. بدین ترتیب این سیستم از لحاظ تئوری می‌تواند جایگزین سیصد سرور پردازنده محور شود. در کنار ارائه این اطلاعات مشخص شد که شرکت‌هایی مثل Supermiocro علاقه خورد را برای پیاده سازی سرور‌هایی بر اساس پلتفرم HGX-2 در سال جاری اعلام کردند.

نوشته های مرتبط

تانوما

۲۸

بهمن
گوناگون

همه چیز درباره تانوما: قیمت و آموزش ثبت‌نام اینترنت فیبرنوری مخابرات با سرعت ۱۰۰Mbps

تانوما

شبکه فیبر نوری منازل، به‌تازگی با حضور معاون اول رئیس جمهور کشورمان یعنی آقای اسحاق جهانگیری معرفی شده است. مخابرات، این سرویس را در حال‌حاضر به صورت محدود در برخی از مناطق کشورمان ارائه می‌دهد و آن‌را “تانوما” – تار نوری مخابرات ایران- نامیده است. اما تانوما چیست و چه جزئیاتی را پیرامون این طرح باید بدانید؟

[…]

۲۷

بهمن
سرور و Mainframe

چرا سرورهای HP پیشنهاد مناسبی هستند؟

چرا سرور های Hp ؟

سرورهای HP پرفروش‌ترین سرورهای جهان هستند. در داخل هر کدام از این سرورها، قطعات اصلی مثل رم DDR4، حافظه و منابع تغذیه وجود دارد. این قطعات برای بهترین کارایی در واحدهای کاری مختلف و با قابلیت اطمینان بالا طراحی شده‌اند.

[…]