گوناگون

پلتفرم محاسبانی HGX-2 معرفی شد

پلتفرم محاسبانی HGX-2 معرفی شد

آساپردازش: شرکت Nvidia پلتفرم محاسباتی HGX-2 را معرفی کرد. این پلتفرم قابلیت‌های محاسباتی  بسیار زیادی دارد و انعطاف بی نظیری را در پشتیبانی از پردازش های پیشرفته آینده برخوردار است.
به گزارش آساپردازش، این پلتفرم در حالی که از محاسبات اعشاری FP8 و FP16 برای یادگیری ماشین  استفاده می‌کند امکان پردازش‌ خیلی دقیق پروژه‌های محاسباتی و شبیه سازی را از طریق پشتیبانی از FP32 و FP64 فراهم می‌کند. پلتفرم HGX-2 از اتصال همزمان 16 عدد Tesla V100 به وجود می‌آید. بدین ترتیب تمامی این کارت‌ها با پهانی باندی معادل 2.4 ترابایت برای انجام عملیات‌های مختلف در کنار یکدیگر قرار گرفته و قدرت معادل دو پتافلاپس را به وجود می‌آورند.

 با استفاده از این پلتفرم می‌توان پیشرفته‌ترین سیستم‌های هوش مصنوعی را به وجود آورد. پلتفرم HGX-2 توانایی این را دارد که بیش از 15 هزار تصویر را در بنچمارک ResNet-50 یاد بگیرد. بدین ترتیب این سیستم از لحاظ تئوری می‌تواند جایگزین سیصد سرور پردازنده محور شود. در کنار ارائه این اطلاعات مشخص شد که شرکت‌هایی مثل Supermiocro علاقه خورد را برای پیاده سازی سرور‌هایی بر اساس پلتفرم HGX-2 در سال جاری اعلام کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *