پشتیبانی از برخی مدل پردازنده‌های قدیمی AMD متوقف شد!

پشتیبانی از برخی مدل پردازنده‌های قدیمی AMD متوقف شد!

آساپردازش: یکی از وظایف اصلی بایوس (BIOS) روی مادربرد‌ها این است که قدرت تشخیص و پشتیبانی از پردازنده نصب شده را داشته باشد. معمولا بعد از عرضه هر نسل جدید از پردازنده‌ها یک نسخه جدید از بایوس برای هر مدل عرضه می‌شود. یکی از محدودیت‌های بزرگ بایوس حجم کم حافظه‌ آن است.

به گزارش آساپردازش، در حال حاضر تقریبا تمام مادربرد‌ها از یک تراشه با حجم حافظه ۱۲۸ مگابیت (۱۶ مگابایت) برای بایوس استفاده می‌کنند و حالا تعداد زیاد پردازنده در کنار رابط کاربری گرافیکی باعث شده است تا این مقدار فضا برای سازندگان مادربرد کافی نباشد. به دلیل این محدودیت برخی از سازندگان مادربرد مجبور شدند تا پشتیبانی از برخی پردازنده‌های قدیمی AMD را متوقف کنند. این پردازنده‌ها از خانواده Bristol Ridge هستند.

حذف این پردازنده‌ها از به‌روزرسانی جدید باعث شده تا بسیاری از کاربران که هنوز از این نسل استفاده می‌کنند دچار مشکل شوند. برخی از سازندگان راهکار حل این مشکل را استفاده از تراشه‌های ۲۵۶ مگابیتی می‌دانند که باعث می‌شود قیمت تمام شده برای خریدار افزایش پیدا کند که در مدل‌های ارزان قیمت می‌تواند کاملا تاثیرگذار باشد. برخی دیگر نیز پیشنهاد استفاده از دو تراشه ۱۲۸ مگابیتی را دادند که البته مشکلات خاص خود را دارد. با توجه به حجم معرفی و ارائه پردازنده‌های جدید و افزایش قیمت با استفاده از تراشه‌های ۲۵۶ مگابیتی به نظر می‌رسد که بسیاری از سازندگان مجبور شوند تا مدل‌های قدیمی را از لیست پشتیبانی شده خود حذف کنند. البته امکام حذف ویژگی‌های رابط کاربری گرافیکی نیز وجود دارد که البته اصلا راهکار آسانی نیست.

نوشته های مرتبط

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

۲۲

تیر
شبکه ، ارتباطات و انتقال اطلاعات

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

(ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا)

در این مقاله سعی می کنیم که توجه خود را از مسایل متفرقه به موضوع اصلی(یعنی همان شبکه های کامپیوتری) معطوف کنیم.هیچ طبقه بندی پذیرفته شده ای که در بر گیرنده تمام انواع شبکه های کامپیوتری باشد وجود ندارد.امروزه دو تکنولوژی انتقال بیش از همه گسترش یافته و فراگیر هستند : […]

۲۱

تیر
سرور و Mainframe

آشنایی با سرور HP نسل جدید HP – G10

آشنایی با سرور HP نسل جدید HP – G10

بسیاری از سازمان ها به دنبال یک سرور HP بسیار کارآمدی هستند که به راحتی بتوانند برای پایگاه داده ، استوریج و برنامه های گرافیکی حجیم مورد استفاده قرار دهند. […]