پشتیبانی از برخی مدل پردازنده‌های قدیمی AMD متوقف شد!

پشتیبانی از برخی مدل پردازنده‌های قدیمی AMD متوقف شد!

آساپردازش: یکی از وظایف اصلی بایوس (BIOS) روی مادربرد‌ها این است که قدرت تشخیص و پشتیبانی از پردازنده نصب شده را داشته باشد. معمولا بعد از عرضه هر نسل جدید از پردازنده‌ها یک نسخه جدید از بایوس برای هر مدل عرضه می‌شود. یکی از محدودیت‌های بزرگ بایوس حجم کم حافظه‌ آن است.

به گزارش آساپردازش، در حال حاضر تقریبا تمام مادربرد‌ها از یک تراشه با حجم حافظه ۱۲۸ مگابیت (۱۶ مگابایت) برای بایوس استفاده می‌کنند و حالا تعداد زیاد پردازنده در کنار رابط کاربری گرافیکی باعث شده است تا این مقدار فضا برای سازندگان مادربرد کافی نباشد. به دلیل این محدودیت برخی از سازندگان مادربرد مجبور شدند تا پشتیبانی از برخی پردازنده‌های قدیمی AMD را متوقف کنند. این پردازنده‌ها از خانواده Bristol Ridge هستند.

حذف این پردازنده‌ها از به‌روزرسانی جدید باعث شده تا بسیاری از کاربران که هنوز از این نسل استفاده می‌کنند دچار مشکل شوند. برخی از سازندگان راهکار حل این مشکل را استفاده از تراشه‌های ۲۵۶ مگابیتی می‌دانند که باعث می‌شود قیمت تمام شده برای خریدار افزایش پیدا کند که در مدل‌های ارزان قیمت می‌تواند کاملا تاثیرگذار باشد. برخی دیگر نیز پیشنهاد استفاده از دو تراشه ۱۲۸ مگابیتی را دادند که البته مشکلات خاص خود را دارد. با توجه به حجم معرفی و ارائه پردازنده‌های جدید و افزایش قیمت با استفاده از تراشه‌های ۲۵۶ مگابیتی به نظر می‌رسد که بسیاری از سازندگان مجبور شوند تا مدل‌های قدیمی را از لیست پشتیبانی شده خود حذف کنند. البته امکام حذف ویژگی‌های رابط کاربری گرافیکی نیز وجود دارد که البته اصلا راهکار آسانی نیست.

نوشته های مرتبط

تانوما

۲۸

بهمن
گوناگون

همه چیز درباره تانوما: قیمت و آموزش ثبت‌نام اینترنت فیبرنوری مخابرات با سرعت ۱۰۰Mbps

تانوما

شبکه فیبر نوری منازل، به‌تازگی با حضور معاون اول رئیس جمهور کشورمان یعنی آقای اسحاق جهانگیری معرفی شده است. مخابرات، این سرویس را در حال‌حاضر به صورت محدود در برخی از مناطق کشورمان ارائه می‌دهد و آن‌را “تانوما” – تار نوری مخابرات ایران- نامیده است. اما تانوما چیست و چه جزئیاتی را پیرامون این طرح باید بدانید؟

[…]

۲۷

بهمن
سرور و Mainframe

چرا سرورهای HP پیشنهاد مناسبی هستند؟

چرا سرور های Hp ؟

سرورهای HP پرفروش‌ترین سرورهای جهان هستند. در داخل هر کدام از این سرورها، قطعات اصلی مثل رم DDR4، حافظه و منابع تغذیه وجود دارد. این قطعات برای بهترین کارایی در واحدهای کاری مختلف و با قابلیت اطمینان بالا طراحی شده‌اند.

[…]