پرده برداری AMD از اولین پردازنده گرافیکی هفت نانومتری مخصوص دیتاسنتر

پرده برداری AMD از اولین پردازنده گرافیکی هفت نانومتری مخصوص دیتاسنتر

آساپردازش: امروز شاهد پرده برداری AMD از اولین کارت گرافیک هفت نانومتری مخصوص سرور بودیم.  بدین ترتیب دو کارت با نام‌های MI60 و MI50 معرفی شدند. این کارت‌ها برای انجام پردازش‌های سنگین نسل آینده یادگیری عمیق، HPC، پردازش ابری و برنامه‌های مخصوص رندر طراحی شده است. محققان، دانشمندان و توسعه دهندگان از پردازنده‌های سری Instinct برای شبیه‌سازی در ابعاد بزرگ و دیگر طرح‌های تحقیقی استفاده خواهند کرد.

به گزارش آسا پردازش، پردازنده‌های گرافیکی سری AMD Radeon Instinct مدل‌های MI60 و MI50 بسیار قدرتمند خواهد بود. این پردازنده‌ها می‌توانند فشار کاری بسیار زیادی را تحمل کرده و در نهایت عملکرد مناسبی را از خود ارائه دهند. این دو مدل قابلیت استفاده در شبیه سازی تمرین شبکه‌های عصبی را دارند و می‌توانند در نهایت قدرت پردازشی بسیار زیادی را به کاربر ارائه کنند که برای استفاده در دیتاسنتر بسیار مناسب است. این دو مدل از حافظه جدید HBM2 ( نسل دوم حافظه با پهنای باند بسیار زیاد) استفاده خواهند کرد. میزان سرعت پهنای باند در مدل‌های AMD Radeon Instinct به یک ترابایت در ثانیه خواهد رسید! همچنین باید اشاره کرد که این مدل‌ها، اولین کارت گرافیکی هستند که از رابط کاربی نسل جدید PCIe 4.02 بهره مند خواهند شد. این رابط کاربری سرعتی دو برابر نسبت به نسل قبل ارائه می‌کند و اگر قصد دارید از چند کارت استفاده کنید حالا ارتباط دو یا چند کارت با سرعت شش برابر نسبت به نسل قبل انجام خواهد شد.

AMD همچنین نسخه جدیدی از پلتفرم متن باز ROCm را معرفی کرد که شامل بهینه سازی برای هر عملیات یاد گیری (DLOPS) و AMD Infinity Fabric Link GPU Interconnect Technology خواهد بود. ROCm به کاربر اجازه می‌دهد که پردازش ناهمگون را با مصرف انرژی پایین و عملکرد بالا حتی در محیط‌های باز انجام دهد.

ویژگی‌های اصلی AMD Radeon Instinct مدل‌های MI50 و MI60 به شرح زیر است:

  • بهینه شده برای انجام عملیات یادگیری عمیق
  • پشتیبانی از رابط کاربری نسل جدید PCIe 4.02، رساندن قدرت پردازشی به ۷.۴ ترافلاپس
  • افزایش شش برابری سرعت در ارتباط دو پردازنده گرافیکی. این مقدار به چیزی حدود ۲۰۰ گیگابایت در ثانیه خواهد رسید. استفاده از حداکثر چهار پردازنده گرافیکی فراهم شده است.
  • استفاده از حافظه پرسرعت HBM2. پردازنده‌های MI50 از ۱۶ گیگابایت رم استفاده می‌کند و این مقدار در مدل MI60 به ۳۲ گیگابایت خواهد رسید.
  • پشتیبانی از بار کاری به صورت شبیه سازی شده

نوشته های مرتبط

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

۲۲

تیر
شبکه ، ارتباطات و انتقال اطلاعات

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

(ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا)

در این مقاله سعی می کنیم که توجه خود را از مسایل متفرقه به موضوع اصلی(یعنی همان شبکه های کامپیوتری) معطوف کنیم.هیچ طبقه بندی پذیرفته شده ای که در بر گیرنده تمام انواع شبکه های کامپیوتری باشد وجود ندارد.امروزه دو تکنولوژی انتقال بیش از همه گسترش یافته و فراگیر هستند : […]

۲۱

تیر
سرور و Mainframe

آشنایی با سرور HP نسل جدید HP – G10

آشنایی با سرور HP نسل جدید HP – G10

بسیاری از سازمان ها به دنبال یک سرور HP بسیار کارآمدی هستند که به راحتی بتوانند برای پایگاه داده ، استوریج و برنامه های گرافیکی حجیم مورد استفاده قرار دهند. […]