پردازنده

پردازنده Intel Xeon W-3175X مخصوص استفاده در ایستگاه‌های کاری معرفی شد

پردازنده Intel Xeon W-3175X مخصوص استفاده در ایستگاه‌های کاری معرفی شد

آساپردازش: در حالی که بدون شک در مراسم زنده برگذار شده توسط اینتل برای معرفی محصولات جدیدش، بازیگر اصلی پردازنده‌های خانگی نسل نهم بودند اما محصول جدیدی برای استفاده در ایستگاه‌های کاری نیز معرفی شدند. این محصول چیزی به جز Intel Xeon W-3175X نبود.

به گزارش آساپردازش، هدف اینتل از طراحی Xeon W-3175X تسخیر بازار ایستگاه‌های کاری است. این پردازنده قدرتمند شامل 28 هسته، 56 رشته و سرعت پایه 3.1 گیگاهرتز است که در زمان بوست حتی به 4.3 گیگاهرتز می‌رسد. این چیپ قدرت پشتیبانی از 68 خط PCIe 3.0 را دارد. (44 خط روی پردازنده و 26 خط روی چیپست) یکی دیگر از ویژگی‌های مهم این مدل پشتیبانی از شش کانال حافظه DDR4 است که امکان بهره‌برداری از 512 گیگابایت حافظه با سرعت 2666 مگاهرتز را امکان‌پذیر می‌کند. ( هر دو نوع ECC و استاندارد) توان مصرف انرژی این محصول همانند سری Skylake-X حدود 255 وات خواهد بود.

بر اساس اعلام اینتل W-3175X با استفاده از سوکت LGA3647 یا همان Socket P به مادربرد های مختلف متصل خواهد شد و به همین خاطر استفاده از مادربرد‌های جدید تقریبا الزامی است. شرکت‌های ASUS و Gigabyte اعلام کردند که محصولات جدیدی برای پشتیبانی از پردازنده‌های اینتل به بازار عرضه می کنند. اینتل همچنین در این مراسم از شرکای تجاری خود مثل Tangent Studios استفاده کرد تا قدرت محصولات خود در پردازش را به تصویر بکشد. بر اساس اطلاعات منتشر شده W-3175X در زمانی نامشخص از ماه دسامبر پیش رو به بازار عرضه خواهد شد. به نظر مقایسه این پردازنده در مقابل محصولات AMD ThreadRipper بسیار جذاب باشد چون آن محصولات نیز از تکنولوژی بسیار خوبی مثل Dynamic Local Mode برای مدیریت حافظه و رسیدن به عملکرد بهتر استفاده می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.