پردازنده Core i7-8086K به بازار عرضه شد

پردازنده Core i7-8086K به بازار عرضه شد

آساپردازش: سال جاری، چهلمین سالگرد تولید پردازنده ۸۰۸۶ شرکت اینتل است. به همین مناسبت آنها در نمایشگاه Computex 2018 پردازنده Core i7-8086K که در واقع قدرتمندترین پردازنده شش هسته‌ای این شرکت خواهد بود را به صورت رسمی معرفی کردند.

به گزارش آساپردازش، بر اساس اطلاعاتی که در حین این نمایشگاه منتشر شد پردازنده ۸۰۸۶K با فرکانس اصلی ۵ گیگاهرتز فعالیت می‌کند و فروش آن نیز از همین امروز آغاز شده است. نکته جالب قیمت این پردازنده است که در حال حاضر ۴۲۵ دلار در نظر گرفته شده. این در حالی است که قیمت بهترین پردازنده اینتل قبل از آن تنها ۳۵۰ دلار بود. طبق اطلاعات منتشر شده اینتل در حال حاضر ۵۰ هزار عدد از پردازنده مذکور را تولید کرده است.

اینتل همچنین از این میان تعداد ۸۰۸۶ عدد پردازنده را به صورت رایگان بین برندگان خوش‌شانس تقسیم خواهد کرد. به نظر می‌رسد که این محصول به صورت ثابت در بازار تولید نخواهد شد و عضو ثابت محصولات اینتل نیست. در حالی که ۸۰۸۶K با فرکانس ۵ گیگاهرتز کار می‌کند اما میزان مصرف برق آن همچنان ۹۵ وات باقی مانده است.

نوشته های مرتبط

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

۲۲

تیر
شبکه ، ارتباطات و انتقال اطلاعات

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

(ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا)

در این مقاله سعی می کنیم که توجه خود را از مسایل متفرقه به موضوع اصلی(یعنی همان شبکه های کامپیوتری) معطوف کنیم.هیچ طبقه بندی پذیرفته شده ای که در بر گیرنده تمام انواع شبکه های کامپیوتری باشد وجود ندارد.امروزه دو تکنولوژی انتقال بیش از همه گسترش یافته و فراگیر هستند : […]

۲۱

تیر
سرور و Mainframe

آشنایی با سرور HP نسل جدید HP – G10

آشنایی با سرور HP نسل جدید HP – G10

بسیاری از سازمان ها به دنبال یک سرور HP بسیار کارآمدی هستند که به راحتی بتوانند برای پایگاه داده ، استوریج و برنامه های گرافیکی حجیم مورد استفاده قرار دهند. […]