پردازنده Core i7-8086K به بازار عرضه شد

پردازنده Core i7-8086K به بازار عرضه شد

آساپردازش: سال جاری، چهلمین سالگرد تولید پردازنده 8086 شرکت اینتل است. به همین مناسبت آنها در نمایشگاه Computex 2018 پردازنده Core i7-8086K که در واقع قدرتمندترین پردازنده شش هسته‌ای این شرکت خواهد بود را به صورت رسمی معرفی کردند.

به گزارش آساپردازش، بر اساس اطلاعاتی که در حین این نمایشگاه منتشر شد پردازنده 8086K با فرکانس اصلی 5 گیگاهرتز فعالیت می‌کند و فروش آن نیز از همین امروز آغاز شده است. نکته جالب قیمت این پردازنده است که در حال حاضر 425 دلار در نظر گرفته شده. این در حالی است که قیمت بهترین پردازنده اینتل قبل از آن تنها 350 دلار بود. طبق اطلاعات منتشر شده اینتل در حال حاضر 50 هزار عدد از پردازنده مذکور را تولید کرده است.

اینتل همچنین از این میان تعداد 8086 عدد پردازنده را به صورت رایگان بین برندگان خوش‌شانس تقسیم خواهد کرد. به نظر می‌رسد که این محصول به صورت ثابت در بازار تولید نخواهد شد و عضو ثابت محصولات اینتل نیست. در حالی که 8086K با فرکانس 5 گیگاهرتز کار می‌کند اما میزان مصرف برق آن همچنان 95 وات باقی مانده است.

نوشته های مرتبط

تکنولوژی NVMe چیست؟

27

مرداد
گوناگون

تکنولوژی NVMe چیست؟

تکنولوژی NVMe (Non-Volatile Memory Express) در واقع یک رابط کاربری برای مدیریت دستگاه‌های ذخیره سازی است که برای اتصال دستگاه‌های SSD از آن در اینترپرایز و کامپیوترهای خانگی استفاده می‌شود. این رابط از باس PCIe برای اتصال بهره می‌برد. […]

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

22

تیر
شبکه ، ارتباطات و انتقال اطلاعات

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

(ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا)

در این مقاله سعی می کنیم که توجه خود را از مسایل متفرقه به موضوع اصلی(یعنی همان شبکه های کامپیوتری) معطوف کنیم.هیچ طبقه بندی پذیرفته شده ای که در بر گیرنده تمام انواع شبکه های کامپیوتری باشد وجود ندارد.امروزه دو تکنولوژی انتقال بیش از همه گسترش یافته و فراگیر هستند : […]