پردازنده Core i7-8086K به بازار عرضه شد

پردازنده Core i7-8086K به بازار عرضه شد

آساپردازش: سال جاری، چهلمین سالگرد تولید پردازنده ۸۰۸۶ شرکت اینتل است. به همین مناسبت آنها در نمایشگاه Computex 2018 پردازنده Core i7-8086K که در واقع قدرتمندترین پردازنده شش هسته‌ای این شرکت خواهد بود را به صورت رسمی معرفی کردند.

به گزارش آساپردازش، بر اساس اطلاعاتی که در حین این نمایشگاه منتشر شد پردازنده ۸۰۸۶K با فرکانس اصلی ۵ گیگاهرتز فعالیت می‌کند و فروش آن نیز از همین امروز آغاز شده است. نکته جالب قیمت این پردازنده است که در حال حاضر ۴۲۵ دلار در نظر گرفته شده. این در حالی است که قیمت بهترین پردازنده اینتل قبل از آن تنها ۳۵۰ دلار بود. طبق اطلاعات منتشر شده اینتل در حال حاضر ۵۰ هزار عدد از پردازنده مذکور را تولید کرده است.

اینتل همچنین از این میان تعداد ۸۰۸۶ عدد پردازنده را به صورت رایگان بین برندگان خوش‌شانس تقسیم خواهد کرد. به نظر می‌رسد که این محصول به صورت ثابت در بازار تولید نخواهد شد و عضو ثابت محصولات اینتل نیست. در حالی که ۸۰۸۶K با فرکانس ۵ گیگاهرتز کار می‌کند اما میزان مصرف برق آن همچنان ۹۵ وات باقی مانده است.

نوشته های مرتبط

تانوما

۲۸

بهمن
گوناگون

همه چیز درباره تانوما: قیمت و آموزش ثبت‌نام اینترنت فیبرنوری مخابرات با سرعت ۱۰۰Mbps

تانوما

شبکه فیبر نوری منازل، به‌تازگی با حضور معاون اول رئیس جمهور کشورمان یعنی آقای اسحاق جهانگیری معرفی شده است. مخابرات، این سرویس را در حال‌حاضر به صورت محدود در برخی از مناطق کشورمان ارائه می‌دهد و آن‌را “تانوما” – تار نوری مخابرات ایران- نامیده است. اما تانوما چیست و چه جزئیاتی را پیرامون این طرح باید بدانید؟

[…]

۲۷

بهمن
سرور و Mainframe

چرا سرورهای HP پیشنهاد مناسبی هستند؟

چرا سرور های Hp ؟

سرورهای HP پرفروش‌ترین سرورهای جهان هستند. در داخل هر کدام از این سرورها، قطعات اصلی مثل رم DDR4، حافظه و منابع تغذیه وجود دارد. این قطعات برای بهترین کارایی در واحدهای کاری مختلف و با قابلیت اطمینان بالا طراحی شده‌اند.

[…]