پردازنده 28 هسته‌ای اینتل معرفی شد

پردازنده ۲۸ هسته‌ای اینتل معرفی شد

آساپردازش: در کنار نمایش اولین پردازنده ۵ گیگاهرتزی، اینتل پردازنده ۶ هسته‌ای Core i7-8086K را در کنار یک پردازنده ۲۸ هسته‌ای به نمایش درآورد تا نمایشگاه Computex 2018 به رویدادی بزرگ برای آنها تبدیل شود.

به گزارش آساپردازش، در تصویر نمایش داده شده امتیاز ۷۳۳۴ را در تست بنچمارک Cinebench R15 را برای این پردازنده ۲۸ هسته‌ای مشاهده کردیم که به نظر رقیبی مستقیم برای پردازنده ۳۲ هسته‌ای Threadripper 2 شرکت AMD خواهد بود. در حال حاضر اطلاعات جزئی از این پردازنده و مشخصات آن ارائه نشده است اما انتظار می‌رود که این محصول در سه ماه پایانی سال ۲۰۱۸ به بازار عرضه شود.

بر اساس شواهد انتظار می‌رود که این پردازنده ۲۸ هسته‌ای از سوکت LGA 2066 (X299) یا LGA3647 استفاده کند که بیشتر در سرور‌ها مشاهده می‌شود. اینتل در حال حاضر تقریبا پردازنده‌هایی با همین مقدار هسته روی پلتفرم Xeon Scalable ارائه می‌کند که هر کدام از آنها ارزشی معادل ۱۰ هزار دلار دارند. البته سرعت تمامی آنها پایین‌تر از ۵ گیگاهرتز است. همچنین به نظر می‌رسد که این پردازنده از دو die تشکیل شده باشد و بدین ترتیب هر die شامل ۱۴ هسته خواهد شد. البته این اطلاعات همانطور که گفته شد هنوز مورد تایید قرار نگرفته است. در حال حاضر سوالاتی زیادی در مورد این پردازنده مانند نوع سوکت، نوع طراحی چیپ، اندازه die و مصرف برق آن وجود دارد که اینتل هنوز به آنها پاسخ دقیقی نداده و صرفا به معرفی بسنده کرده است. سوال مهم بعدی قیمت و تاریخ عرضه دقیق آن است. باید دید که اینتل در نهایت چه زمانی به این سوالات پاسخ خواهد داد.

نوشته های مرتبط

تانوما

۲۸

بهمن
گوناگون

همه چیز درباره تانوما: قیمت و آموزش ثبت‌نام اینترنت فیبرنوری مخابرات با سرعت ۱۰۰Mbps

تانوما

شبکه فیبر نوری منازل، به‌تازگی با حضور معاون اول رئیس جمهور کشورمان یعنی آقای اسحاق جهانگیری معرفی شده است. مخابرات، این سرویس را در حال‌حاضر به صورت محدود در برخی از مناطق کشورمان ارائه می‌دهد و آن‌را “تانوما” – تار نوری مخابرات ایران- نامیده است. اما تانوما چیست و چه جزئیاتی را پیرامون این طرح باید بدانید؟

[…]

۲۷

بهمن
سرور و Mainframe

چرا سرورهای HP پیشنهاد مناسبی هستند؟

چرا سرور های Hp ؟

سرورهای HP پرفروش‌ترین سرورهای جهان هستند. در داخل هر کدام از این سرورها، قطعات اصلی مثل رم DDR4، حافظه و منابع تغذیه وجود دارد. این قطعات برای بهترین کارایی در واحدهای کاری مختلف و با قابلیت اطمینان بالا طراحی شده‌اند.

[…]