پردازنده 28 هسته‌ای اینتل معرفی شد

پردازنده ۲۸ هسته‌ای اینتل معرفی شد

آساپردازش: در کنار نمایش اولین پردازنده ۵ گیگاهرتزی، اینتل پردازنده ۶ هسته‌ای Core i7-8086K را در کنار یک پردازنده ۲۸ هسته‌ای به نمایش درآورد تا نمایشگاه Computex 2018 به رویدادی بزرگ برای آنها تبدیل شود.

به گزارش آساپردازش، در تصویر نمایش داده شده امتیاز ۷۳۳۴ را در تست بنچمارک Cinebench R15 را برای این پردازنده ۲۸ هسته‌ای مشاهده کردیم که به نظر رقیبی مستقیم برای پردازنده ۳۲ هسته‌ای Threadripper 2 شرکت AMD خواهد بود. در حال حاضر اطلاعات جزئی از این پردازنده و مشخصات آن ارائه نشده است اما انتظار می‌رود که این محصول در سه ماه پایانی سال ۲۰۱۸ به بازار عرضه شود.

بر اساس شواهد انتظار می‌رود که این پردازنده ۲۸ هسته‌ای از سوکت LGA 2066 (X299) یا LGA3647 استفاده کند که بیشتر در سرور‌ها مشاهده می‌شود. اینتل در حال حاضر تقریبا پردازنده‌هایی با همین مقدار هسته روی پلتفرم Xeon Scalable ارائه می‌کند که هر کدام از آنها ارزشی معادل ۱۰ هزار دلار دارند. البته سرعت تمامی آنها پایین‌تر از ۵ گیگاهرتز است. همچنین به نظر می‌رسد که این پردازنده از دو die تشکیل شده باشد و بدین ترتیب هر die شامل ۱۴ هسته خواهد شد. البته این اطلاعات همانطور که گفته شد هنوز مورد تایید قرار نگرفته است. در حال حاضر سوالاتی زیادی در مورد این پردازنده مانند نوع سوکت، نوع طراحی چیپ، اندازه die و مصرف برق آن وجود دارد که اینتل هنوز به آنها پاسخ دقیقی نداده و صرفا به معرفی بسنده کرده است. سوال مهم بعدی قیمت و تاریخ عرضه دقیق آن است. باید دید که اینتل در نهایت چه زمانی به این سوالات پاسخ خواهد داد.

نوشته های مرتبط

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

۲۲

تیر
شبکه ، ارتباطات و انتقال اطلاعات

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

(ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا)

در این مقاله سعی می کنیم که توجه خود را از مسایل متفرقه به موضوع اصلی(یعنی همان شبکه های کامپیوتری) معطوف کنیم.هیچ طبقه بندی پذیرفته شده ای که در بر گیرنده تمام انواع شبکه های کامپیوتری باشد وجود ندارد.امروزه دو تکنولوژی انتقال بیش از همه گسترش یافته و فراگیر هستند : […]

۲۱

تیر
سرور و Mainframe

آشنایی با سرور HP نسل جدید HP – G10

آشنایی با سرور HP نسل جدید HP – G10

بسیاری از سازمان ها به دنبال یک سرور HP بسیار کارآمدی هستند که به راحتی بتوانند برای پایگاه داده ، استوریج و برنامه های گرافیکی حجیم مورد استفاده قرار دهند. […]