پردازنده

پردازنده 28 هسته‌ای اینتل معرفی شد

پردازنده 28 هسته‌ای اینتل معرفی شد

آساپردازش: در کنار نمایش اولین پردازنده 5 گیگاهرتزی، اینتل پردازنده 6 هسته‌ای Core i7-8086K را در کنار یک پردازنده 28 هسته‌ای به نمایش درآورد تا نمایشگاه Computex 2018 به رویدادی بزرگ برای آنها تبدیل شود.

به گزارش آساپردازش، در تصویر نمایش داده شده امتیاز 7334 را در تست بنچمارک Cinebench R15 را برای این پردازنده 28 هسته‌ای مشاهده کردیم که به نظر رقیبی مستقیم برای پردازنده 32 هسته‌ای Threadripper 2 شرکت AMD خواهد بود. در حال حاضر اطلاعات جزئی از این پردازنده و مشخصات آن ارائه نشده است اما انتظار می‌رود که این محصول در سه ماه پایانی سال 2018 به بازار عرضه شود.

پردازنده 28 هسته‌ای اینتل معرفی شد

بر اساس شواهد انتظار می‌رود که این پردازنده 28 هسته‌ای از سوکت LGA 2066 (X299) یا LGA3647 استفاده کند که بیشتر در سرور‌ها مشاهده می‌شود. اینتل در حال حاضر تقریبا پردازنده‌هایی با همین مقدار هسته روی پلتفرم Xeon Scalable ارائه می‌کند که هر کدام از آنها ارزشی معادل 10 هزار دلار دارند. البته سرعت تمامی آنها پایین‌تر از 5 گیگاهرتز است. همچنین به نظر می‌رسد که این پردازنده از دو die تشکیل شده باشد و بدین ترتیب هر die شامل 14 هسته خواهد شد. البته این اطلاعات همانطور که گفته شد هنوز مورد تایید قرار نگرفته است. در حال حاضر سوالاتی زیادی در مورد این پردازنده مانند نوع سوکت، نوع طراحی چیپ، اندازه die و مصرف برق آن وجود دارد که اینتل هنوز به آنها پاسخ دقیقی نداده و صرفا به معرفی بسنده کرده است. سوال مهم بعدی قیمت و تاریخ عرضه دقیق آن است. باید دید که اینتل در نهایت چه زمانی به این سوالات پاسخ خواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *