پردازنده ارزان قیمت AMD Athlon به بازار عرضه شد

پردازنده ارزان قیمت AMD Athlon به بازار عرضه شد

آساپردازش: چند هفته پیش برای اولین بار پردازنده‌های ارزان قیمت AMD Athlon معرفی شدند که قیمتی بسیار مناسب و حدود ۶۰ دلار داشتند. AMD بعد از سال‌ها دوباره به سراغ برند Athlon رفت و حالا بر خلاف گذشته شاهد ساخت محصولات پایه و ارزان قیمت با استفاده از نام این برند هستیم.

به گزارش آساپردازش، مدل AMD Athlon مدل ۲۰۰GE پردازنده‌ای با قیمت کمتر از ۶۰ دلار است که از فناوری Zen استفاده کرده و حتی شامل واحد پردازشی Vega است. این پردازنده توان مصرفی بسیار مناسب ۳۵ وات دارد و با استفاده از سوکت AM4 به مادربرد‌های مختلف متصل می‌شود. با توجه به قیمت مناسب و پایین AMD Athlon همچنان ویژگی‌های بسیار جالبی را به کاربر ارائه خواهد کرد. این نسل از پردازنده از پلتفرم‌های سری ۳۰۰ و ۴۰۰ شرکت AMD پشتیبانی می‌کند، با SSD‌های NVMe سازگاری دارد و همچنین کاربر امکان استفاده از پورت USB 3.1 Gen 2 را خواهد داشت. واحد پردازنده گرافیکی نیز قدرت ارائه خروجی ۴K را به کاربر ارائه کند. مدل ۲۰۰GE هم اکنون در بازار جهانی عرضه شده است.

البته AMD قصد دارد دو پردازنده دیگر از خانواده Athlon را با مدل‌های ۲۲۰GE و ۲۴۰GE در ماه‌های آینده به بازار عرضه کند که هنوز مشخصات زیادی از آنها در دسترس نیست اما می‌توان مطمئن بود که نسبت به ۲۰۰GE قدرتمند‌تر خواهند بود. چیزی که مشخص است، AMD کار را برای رقیب سنتی خود در زمینه پردازنده‌های پایه با قیمت ارزان بسیار دشوار خواهد کرد چون Athlon به نظر از پتانسیل بسیار مناسبی برخوردار است.

نوشته های مرتبط

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

۲۲

تیر
شبکه ، ارتباطات و انتقال اطلاعات

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

(ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا)

در این مقاله سعی می کنیم که توجه خود را از مسایل متفرقه به موضوع اصلی(یعنی همان شبکه های کامپیوتری) معطوف کنیم.هیچ طبقه بندی پذیرفته شده ای که در بر گیرنده تمام انواع شبکه های کامپیوتری باشد وجود ندارد.امروزه دو تکنولوژی انتقال بیش از همه گسترش یافته و فراگیر هستند : […]

۲۱

تیر
سرور و Mainframe

آشنایی با سرور HP نسل جدید HP – G10

آشنایی با سرور HP نسل جدید HP – G10

بسیاری از سازمان ها به دنبال یک سرور HP بسیار کارآمدی هستند که به راحتی بتوانند برای پایگاه داده ، استوریج و برنامه های گرافیکی حجیم مورد استفاده قرار دهند. […]