پردازنده ارزان قیمت AMD Athlon به بازار عرضه شد

پردازنده ارزان قیمت AMD Athlon به بازار عرضه شد

آساپردازش: چند هفته پیش برای اولین بار پردازنده‌های ارزان قیمت AMD Athlon معرفی شدند که قیمتی بسیار مناسب و حدود 60 دلار داشتند. AMD بعد از سال‌ها دوباره به سراغ برند Athlon رفت و حالا بر خلاف گذشته شاهد ساخت محصولات پایه و ارزان قیمت با استفاده از نام این برند هستیم.

به گزارش آساپردازش، مدل AMD Athlon مدل 200GE پردازنده‌ای با قیمت کمتر از 60 دلار است که از فناوری Zen استفاده کرده و حتی شامل واحد پردازشی Vega است. این پردازنده توان مصرفی بسیار مناسب 35 وات دارد و با استفاده از سوکت AM4 به مادربرد‌های مختلف متصل می‌شود. با توجه به قیمت مناسب و پایین AMD Athlon همچنان ویژگی‌های بسیار جالبی را به کاربر ارائه خواهد کرد. این نسل از پردازنده از پلتفرم‌های سری 300 و 400 شرکت AMD پشتیبانی می‌کند، با SSD‌های NVMe سازگاری دارد و همچنین کاربر امکان استفاده از پورت USB 3.1 Gen 2 را خواهد داشت. واحد پردازنده گرافیکی نیز قدرت ارائه خروجی 4K را به کاربر ارائه کند. مدل 200GE هم اکنون در بازار جهانی عرضه شده است.

البته AMD قصد دارد دو پردازنده دیگر از خانواده Athlon را با مدل‌های 220GE و 240GE در ماه‌های آینده به بازار عرضه کند که هنوز مشخصات زیادی از آنها در دسترس نیست اما می‌توان مطمئن بود که نسبت به 200GE قدرتمند‌تر خواهند بود. چیزی که مشخص است، AMD کار را برای رقیب سنتی خود در زمینه پردازنده‌های پایه با قیمت ارزان بسیار دشوار خواهد کرد چون Athlon به نظر از پتانسیل بسیار مناسبی برخوردار است.

نوشته های مرتبط

تکنولوژی NVMe چیست؟

27

مرداد
گوناگون

تکنولوژی NVMe چیست؟

تکنولوژی NVMe (Non-Volatile Memory Express) در واقع یک رابط کاربری برای مدیریت دستگاه‌های ذخیره سازی است که برای اتصال دستگاه‌های SSD از آن در اینترپرایز و کامپیوترهای خانگی استفاده می‌شود. این رابط از باس PCIe برای اتصال بهره می‌برد. […]

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

22

تیر
شبکه ، ارتباطات و انتقال اطلاعات

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

(ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا)

در این مقاله سعی می کنیم که توجه خود را از مسایل متفرقه به موضوع اصلی(یعنی همان شبکه های کامپیوتری) معطوف کنیم.هیچ طبقه بندی پذیرفته شده ای که در بر گیرنده تمام انواع شبکه های کامپیوتری باشد وجود ندارد.امروزه دو تکنولوژی انتقال بیش از همه گسترش یافته و فراگیر هستند : […]