پردازنده‌های 7 نانومتری Zen 2 معرفی شد

پردازنده‌های ۷ نانومتری Zen 2 معرفی شد

آساپردازش: شرکت AMD حضور بسیار گسترده و البته پررنگ در نمایشگاه Computex 2018 داشت و محصولات بسیار متفاوتی را معرفی کرد. در این میان پردازنده‌های ۷ نانومتری Zen 2 از خانواده EPYC نیز معرفی شد.

به گزارش آساپردازش، این پردازنده‌ها برای استفاده در سرور به فروش خواهند رسید و بعد از آن AMD به سراغ ساخت پردازنده‌های دسکتاپ با فناوری ۷ نانومتری خواهد رفت. بر اساس اطلاعات ارائه شده این محصول در سال ۲۰۱۹ به بازار عرضه می‌شود. مدیرعامل شرکت AMD خانم لیزا سو این پردازنده‌های ۷ نانومتری Zen 2 در حال حاضر در آزمایشگاه‌ها مورد تست قرار می‌گیرد. بدین ترتیب می‌توان گفت که طراحی کلی به پایان رسیده و نمونه‌های اولین در حال آزمایش هستند.

بر اساس برنامه‌های منتشر شده توسط AMD در نیمه دوم سال جاری میلادی این شرکت نمونه‌های از نسخه نهایی Zen 2 با معماری ۷ نانومتری را در اختیار شرکای تجاری خود قرار خواهد داد. در این کنفرانس چیپ Zen 2 EPYC نیز توسط خانم لیزا سو به همگان نشان داده شده تا AMD نشان دهد که قصد دارد اولین شرکتی باشد که چیپ با معماری ۷ نانومتری را به بازار عرضه کند.

نوشته های مرتبط

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

۲۲

تیر
شبکه ، ارتباطات و انتقال اطلاعات

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

(ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا)

در این مقاله سعی می کنیم که توجه خود را از مسایل متفرقه به موضوع اصلی(یعنی همان شبکه های کامپیوتری) معطوف کنیم.هیچ طبقه بندی پذیرفته شده ای که در بر گیرنده تمام انواع شبکه های کامپیوتری باشد وجود ندارد.امروزه دو تکنولوژی انتقال بیش از همه گسترش یافته و فراگیر هستند : […]

۲۱

تیر
سرور و Mainframe

آشنایی با سرور HP نسل جدید HP – G10

آشنایی با سرور HP نسل جدید HP – G10

بسیاری از سازمان ها به دنبال یک سرور HP بسیار کارآمدی هستند که به راحتی بتوانند برای پایگاه داده ، استوریج و برنامه های گرافیکی حجیم مورد استفاده قرار دهند. […]