پردازنده‌های 16 هسته‌ای AMD به زودی معرفی می‌شوند؟

پردازنده‌های ۱۶ هسته‌ای AMD به زودی معرفی می‌شوند؟

آساپردازش: شرکت AMD به تازگی برنامه‌های بلند مدت خود را به صورت رسمی تا سال ۲۰۲۰ اعلام کرده است. با توجه به موفقیت معماری Zen آنها جزئیاتی از Zen 2، Zen 3 و Zen 5 به صورت رسمی اعلام شد.

به گزارش آساپردازش، بنابر تصویر ارائه شده که در انتهای خبر قابل مشاهده است، Zen 3 با فناوری ۷ نانومتری ساخته می‌شود که نسبت به Zen 2 بهبود پیدا کرده است. AMD چند مدت پیش رسما اعلام کرده بود که تیم توسعه آنها مشغول ساخت سری Zen 5 هستند. بسیار جالب است که بدانیم در حال حاضر هیچ خبری از سری Zen 4 به بیرون درز پیدا نکرده است. به نظر می‌رسد که این شرکت بعد از ارائه و ساخت پردازنده‌های هفت نانومتری برای ساخت پردازنده‌های سه نانومتری اقدام خواهد کرد و خبری از ساخت پردازنده‌های پنج نانومتری نیست.

AMD در حالی کار گسترده روی ساخت و ارائه پردازنده‌های هفت نانومتری را آغاز کرده که اینتل هنوز مشغول به کار روی پردازنده‌های ده نانومتری است. در شایعه‌ای جالب نیز اشاره شده که AMD قرار است به زودی از پردازنده‌هایی با هشت، دوازده و شانزده هسته همگام با AM4 رونمایی کند. منابع آگاه اعلام کردند که احتمال معرفی پردازنده‌های ۱۲ هسته‌ای بسیار قوی است. این مقدار هسته برای پردازنده معمولی بسیار زیاد است. باید دید که AMD در چه زمانی پردازنده‌های جدید خود را به صورت رسمی معرفی می‌کند.

نوشته های مرتبط

تانوما

۲۸

بهمن
گوناگون

همه چیز درباره تانوما: قیمت و آموزش ثبت‌نام اینترنت فیبرنوری مخابرات با سرعت ۱۰۰Mbps

تانوما

شبکه فیبر نوری منازل، به‌تازگی با حضور معاون اول رئیس جمهور کشورمان یعنی آقای اسحاق جهانگیری معرفی شده است. مخابرات، این سرویس را در حال‌حاضر به صورت محدود در برخی از مناطق کشورمان ارائه می‌دهد و آن‌را “تانوما” – تار نوری مخابرات ایران- نامیده است. اما تانوما چیست و چه جزئیاتی را پیرامون این طرح باید بدانید؟

[…]

۲۷

بهمن
سرور و Mainframe

چرا سرورهای HP پیشنهاد مناسبی هستند؟

چرا سرور های Hp ؟

سرورهای HP پرفروش‌ترین سرورهای جهان هستند. در داخل هر کدام از این سرورها، قطعات اصلی مثل رم DDR4، حافظه و منابع تغذیه وجود دارد. این قطعات برای بهترین کارایی در واحدهای کاری مختلف و با قابلیت اطمینان بالا طراحی شده‌اند.

[…]