پردازنده‌های 16 هسته‌ای AMD به زودی معرفی می‌شوند؟

پردازنده‌های 16 هسته‌ای AMD به زودی معرفی می‌شوند؟

آساپردازش: شرکت AMD به تازگی برنامه‌های بلند مدت خود را به صورت رسمی تا سال 2020 اعلام کرده است. با توجه به موفقیت معماری Zen آنها جزئیاتی از Zen 2، Zen 3 و Zen 5 به صورت رسمی اعلام شد.

به گزارش آساپردازش، بنابر تصویر ارائه شده که در انتهای خبر قابل مشاهده است، Zen 3 با فناوری 7 نانومتری ساخته می‌شود که نسبت به Zen 2 بهبود پیدا کرده است. AMD چند مدت پیش رسما اعلام کرده بود که تیم توسعه آنها مشغول ساخت سری Zen 5 هستند. بسیار جالب است که بدانیم در حال حاضر هیچ خبری از سری Zen 4 به بیرون درز پیدا نکرده است. به نظر می‌رسد که این شرکت بعد از ارائه و ساخت پردازنده‌های هفت نانومتری برای ساخت پردازنده‌های سه نانومتری اقدام خواهد کرد و خبری از ساخت پردازنده‌های پنج نانومتری نیست.

AMD در حالی کار گسترده روی ساخت و ارائه پردازنده‌های هفت نانومتری را آغاز کرده که اینتل هنوز مشغول به کار روی پردازنده‌های ده نانومتری است. در شایعه‌ای جالب نیز اشاره شده که AMD قرار است به زودی از پردازنده‌هایی با هشت، دوازده و شانزده هسته همگام با AM4 رونمایی کند. منابع آگاه اعلام کردند که احتمال معرفی پردازنده‌های 12 هسته‌ای بسیار قوی است. این مقدار هسته برای پردازنده معمولی بسیار زیاد است. باید دید که AMD در چه زمانی پردازنده‌های جدید خود را به صورت رسمی معرفی می‌کند.

نوشته های مرتبط

تکنولوژی NVMe چیست؟

27

مرداد
گوناگون

تکنولوژی NVMe چیست؟

تکنولوژی NVMe (Non-Volatile Memory Express) در واقع یک رابط کاربری برای مدیریت دستگاه‌های ذخیره سازی است که برای اتصال دستگاه‌های SSD از آن در اینترپرایز و کامپیوترهای خانگی استفاده می‌شود. این رابط از باس PCIe برای اتصال بهره می‌برد. […]

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

22

تیر
شبکه ، ارتباطات و انتقال اطلاعات

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

(ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا)

در این مقاله سعی می کنیم که توجه خود را از مسایل متفرقه به موضوع اصلی(یعنی همان شبکه های کامپیوتری) معطوف کنیم.هیچ طبقه بندی پذیرفته شده ای که در بر گیرنده تمام انواع شبکه های کامپیوتری باشد وجود ندارد.امروزه دو تکنولوژی انتقال بیش از همه گسترش یافته و فراگیر هستند : […]