پردازنده‌های هفت نانومتری AMD همچنان برای عرضه در سال 2018-2019 آماده می‌شوند

پردازنده‌های هفت نانومتری AMD همچنان برای عرضه در سال ۲۰۱۸-۲۰۱۹ آماده می‌شوند

آساپردازش: عرضه پردازنده‌های با معماری هفت نانومتری AMD بعد از کناره‌گیری GlobalFoundries در سایه‌ای از ابهام قرار گرفته بود چون این دو شرکت از سال ۲۰۰۹ برای ساخت پردازنده‌ها با یکدیگر همکاری نزدیکی داشتند.

به گزارش آساپردازش، حالا مشخصت شده که پردازنده‌های هفت نانومتری AMD با همکاری شرکت TSMC ساخته خواهد شد. البته همکاری جدید به نظر شامل همه محصولات هفت نانومتری AMD نخواهد بود بلکه به نظر می‌رسد که باید منتظر همکاری این دو صرفا برای تولید محصولات بالا رده باشیم. این اتفاق در حالی رخ خواهد داد که دیگر GlobalFoundries همکاری با AMD نخواهد داشت. البته اگر به گذشته برگردیم، TSMC قبلا نیز با AMD همکاری داشته است. به عنوان مثال آنها در تولید نسل آخر از پردازنده‌های گرافیکی AMD نیز همکاری داشتند.

با توجه به اخبار منتشر شده می‌توان انتظار داشت که AMD برای تولید چیپ‌های هفت نانومتری Vega و Rome EPYC CPU با این شرکت تایوانی همکاری کند. در این حالت به نظر نمی‌رسد که AMD تاخیری را در عرضه محصولات بالا رده هفت نانومتری خود احساس کند. آنها قصد داشتند تا پایان سال جاری میلادی اولین محصولات هفت نانومتری خود را به بازار عرضه کنند و درسال آینده با در نظر داشتند معماری Zen 2 پردازنده‌های هفت نانومتری بیشتری را وارد بازار کنند. در این میان AMD تایید کرد که معماری Navi که برای نسل آینده پردازنده‌های گرافیکی در حال توسعه است حتما از تکنولوژی هفت نانومتری استفاده خواهد کرد و اینکار نیز با همکاری TSMC انجام می‌شود.

نوشته های مرتبط

تانوما

۲۸

بهمن
گوناگون

همه چیز درباره تانوما: قیمت و آموزش ثبت‌نام اینترنت فیبرنوری مخابرات با سرعت ۱۰۰Mbps

تانوما

شبکه فیبر نوری منازل، به‌تازگی با حضور معاون اول رئیس جمهور کشورمان یعنی آقای اسحاق جهانگیری معرفی شده است. مخابرات، این سرویس را در حال‌حاضر به صورت محدود در برخی از مناطق کشورمان ارائه می‌دهد و آن‌را “تانوما” – تار نوری مخابرات ایران- نامیده است. اما تانوما چیست و چه جزئیاتی را پیرامون این طرح باید بدانید؟

[…]

۲۷

بهمن
سرور و Mainframe

چرا سرورهای HP پیشنهاد مناسبی هستند؟

چرا سرور های Hp ؟

سرورهای HP پرفروش‌ترین سرورهای جهان هستند. در داخل هر کدام از این سرورها، قطعات اصلی مثل رم DDR4، حافظه و منابع تغذیه وجود دارد. این قطعات برای بهترین کارایی در واحدهای کاری مختلف و با قابلیت اطمینان بالا طراحی شده‌اند.

[…]