پردازنده

پردازنده‌های Zen 2 شرکت AMD در سال 2019 عرضه خواهد شد

پردازنده‌های Zen 2 شرکت AMD در سال 2019 عرضه خواهد شد

آساپردازش: به نظر می‌رسد که خط تولید پردازنده‌های AMD با قدرت مضاعف به کار خود ادامه می‌دهد و حتی از برنامه‌های اینتل نیز پیشی گرفته است. بعد از انتشار پردازنده‌های Zen+ با معماری 12 نانومتری حالا نوبت به Zen 2 اولین پردازنده 7 نانومتری جهان رسیده است.

به گزارش آساپردازش، تولید پردازنده‌های Zen 2 در سال جاری میلادی آغاز خواهد شد تا در نهایت برای عرضه در سال 2019 آماده شوند. در صحبت با سرمایه‌گذاران در گزارش مالی جدید AMD که هفته گذشته ارائه شده بود، Lisa Su مدیرعامل این شرکت استراتژی‌های موجود برای طراحی و ساخت پردازنده‌های 7 نانومتری را تشریح کرد.

او در این مورد توضیح داد:« ما در حال حاضر پردازنده‌های گرافیکی 7 نانومتری Vega را در برنامه داریم که در ادامه سال جاری میلادی منتشر خواهند شد. همچنین ساخت پردازنده‌های 7 نانومتری نیز در حال انجام است و نمونه‌های اولیه در انتهای سال میلادی آماده خواهند شد. ما در برنامه داریم تا تعدادی از این محصولات را در سال 2019 عرضه کنیم.» Zen+ و Zen 2 به‌روزرسانی بزرگی در معماری ساخت پردازنده‌های شرکت AMD خواهند بود. آنها با استفاده از معماری جدید خود فرصت بسیار خوبی برای بهبود عملکرد‌های خود دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.