پردازنده

پردازنده‌های Cascade Lake Advanced Performance توسط اینتل معرفی شد

پردازنده‌های Cascade Lake Advanced Performance توسط اینتل معرفی شد

آساپردازش: اینتل امروز دو محصول جدید از خانواده پردازنده‌های زئون را معرفی کرد. اولین محصول معرفی شده پردازنده‌های Cascade Lake Advanced Performance است که انتظار می‌رود در ابتدای سال 2019 به بازار عرضه شوند. در ادامه اینتل پردازنده Xeon E-2100 را معرفی کرد که در واقع یک محصول پایه برای استفاده در سرور‌ها است. این پردازنده از امروز در سرتاسر جهان به فروش می‌رسد. این دو پردازنده در حالی به محصولات مخصوص سرور اینتل اضافه می‌شوند که اینتل قصد دارد انتخاب‌های بیشتری را برای خریداران در این بازار فراهم کند.

به گزارش آساپردازش، پردازنده‌های Cascade Lake Advanced Performance معرفی کننده کلاس جدیدی در بین محصولات Intel Xeon Scalable خواهند بود. این پردازنده‌ها برای استفاده در پردازش‌های بسیار سنگین مثل هوش مصنوعی، سرویس‌های زیر ساختی و هم چنین پردازش‌های با عملکرد بالا انتخاب بسیار مناسبی خواهند بود. این پردازنده‌ها در مدل‌های بالا می‌توانند شامل 48 هسته پردازشی و دوازده کانال حافظه DDR4 برای هر سوکت باشند. نکته جالب این است که بهترین پردازنده اینتل در سطح سرور قبل از این تنها می‌توانست شامل 28 هسته باشد. این پردازنده می‌تواند میزان 1.21 برابر Linpack نسبت به پردازنده Xeon Scalable 8180 و 3.4 برابر AMD EPYC 7601 ارائه کند. مقدار Stream Trial نیز در مقابل پردازنده Scalable 8180 حدود 1.83 برابر است. همچنین این پردازنده قدرت بسیار خوبی در زمینه هوش مصنوعی ارائه می‌کند. Cascade Lake Advanced Performance می‌تواند در یادگیری ماشینی در هر ثانیه 17 عکس را پردازش کند که تقریبا دو برابر Intel Xeon Platinum در زمان انتشار اولیه است.

در سمت مقابل پردازنده‌های Intel Xeon E-2100 برای سرور‌های پایه طراحی شده است. این پردازنده از ویژگی Intel SGX استفاده می‌کند که امنیت در سطح سخت‌افزاری و مدیریت را برای دیتاسنتر‌ها و برنامه‌ها فراهم خواهد کرد. در حال حاضر Intel SGX به صورت اختصاصی توسط پردازنده‌های پایه سری E مورد استفاده قرار می‌گیرد و با استفاده از آن شاهد لایه امنیتی بسیار بهتری در کار با برنامه‌های ابری هستیم. Xeon E-2100 بیشتر برای استفاده در کسب و کار‌هایی با اندازه کوچک و متوسط طراحی شده و البته تامین کنندگان سرویس‌های ابری نیز می‌توانند آن را در نظر بگیرند. این پردازنده قدرت پشتیبانی از بار‌های پردازشی برای سرور‌های پایه را دارد. خریداران می‌توانند با استفاده از این محصول از عملکرد مناسب و البته امنیت بسیار خوبی بهره‌مند شوند.

در ادامه معرفی دو محصول جدید اینتل در بازار پردازنده‌های سرور، Lisa Spelman جانشین مدیریت و مدیر بازریابی بخش دیتاسنتر و محصولات Xeon گفت:« ما تمرکز زیادی برای ارائه محصولات متنوع در بخش بار‌های پردازشی مدیریت شده داریم تا محصولات بر اساس نیاز خریداران ارائه شوند. در کنار معرفی محصولی پرقدرت مثل Cascade Lake Advanced Performance ما همچنین پردازنده‌ای پایه مثل E-2100 را معرفی کردیم. معرفی محصول پایه مثل E-2100 نشان می‌دهد که ما هنوز به ارائه محصولاتی پایه با عملکرد بالا پایبند هستیم. بدین ترتیب خریداران با نیاز‌های مختلف می‌توانند از گزینه‌های زیادی انتخاب نهایی خود را انجام دهند.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *