پایان کار Extreme Edition توسط اینتل تکذیب شد

پایان کار Extreme Edition توسط اینتل تکذیب شد

آساپردازش: در حالی که شب گذشته اطلاعاتی در مورد پایان کار سری پردازنده‌های بالا رده اینتل یعنی Extreme Edition منتشر شده بود، اینتل رسما اعلام کرد که آنها قصد ندارند تا تغییری در برنامه این زیر برند ایجاد کرده و Intel Core-X نیز با برنامه‌های از قبل تعیین شده به کار خود ادامه خواهد داد.

به گزارش آساپردازش، این شایعه که شب گذشته منتشر شده بود باعث شد تا موج نگرانی زیادی به وجود آید. Extreme Editions نمایانگر بهترین و با کیفیت‌ترین پردازنده های شرکت اینتل بود که تقریبا در تکنولوژی روز خود بی نظیر بودند. این خبر ابتدا توسط مهندس سابق شرکت اینتل Francois Piednoel منتشر شد و او اعلام کرد که شاید اینکار بزرگترین اشتباه اینتل باشد. این برند سال‌ها برای اینتل بسیار مهم بود.

اگر به یاد داشته باشید Extreme Edition اولین بار در زمان عرضه نخستین پردازنده‌های دو هسته این شرکت به بازار راه پیدا کرد. این نسل از معماری ۹۰ نانومتری استفاده می‌کرد که با استاندارد‌های امروز یک معماری باستانی به شمار می‌رود. اولین نسخه از این پردازنده‌ها با نام Intel Pentium Extreme Edition 840 در ماه آپریل ۲۰۰۵ منتشر شد. قبل از تکذیب این شایعه حدس زده می‌شد که اینتل به خاطر واگذاری بخش زیادی از بازار به خاطر معماری AMD Zen قصد دارد تا کار این زیر برند محبوب خود را پایان دهد اما حالا می‌دانیم که این اتفاق رخ نخواهد داد.

نوشته های مرتبط

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

۲۲

تیر
شبکه ، ارتباطات و انتقال اطلاعات

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

(ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا)

در این مقاله سعی می کنیم که توجه خود را از مسایل متفرقه به موضوع اصلی(یعنی همان شبکه های کامپیوتری) معطوف کنیم.هیچ طبقه بندی پذیرفته شده ای که در بر گیرنده تمام انواع شبکه های کامپیوتری باشد وجود ندارد.امروزه دو تکنولوژی انتقال بیش از همه گسترش یافته و فراگیر هستند : […]

۲۱

تیر
سرور و Mainframe

آشنایی با سرور HP نسل جدید HP – G10

آشنایی با سرور HP نسل جدید HP – G10

بسیاری از سازمان ها به دنبال یک سرور HP بسیار کارآمدی هستند که به راحتی بتوانند برای پایگاه داده ، استوریج و برنامه های گرافیکی حجیم مورد استفاده قرار دهند. […]