پایان کار Extreme Edition توسط اینتل تکذیب شد

پایان کار Extreme Edition توسط اینتل تکذیب شد

آساپردازش: در حالی که شب گذشته اطلاعاتی در مورد پایان کار سری پردازنده‌های بالا رده اینتل یعنی Extreme Edition منتشر شده بود، اینتل رسما اعلام کرد که آنها قصد ندارند تا تغییری در برنامه این زیر برند ایجاد کرده و Intel Core-X نیز با برنامه‌های از قبل تعیین شده به کار خود ادامه خواهد داد.

به گزارش آساپردازش، این شایعه که شب گذشته منتشر شده بود باعث شد تا موج نگرانی زیادی به وجود آید. Extreme Editions نمایانگر بهترین و با کیفیت‌ترین پردازنده های شرکت اینتل بود که تقریبا در تکنولوژی روز خود بی نظیر بودند. این خبر ابتدا توسط مهندس سابق شرکت اینتل Francois Piednoel منتشر شد و او اعلام کرد که شاید اینکار بزرگترین اشتباه اینتل باشد. این برند سال‌ها برای اینتل بسیار مهم بود.

اگر به یاد داشته باشید Extreme Edition اولین بار در زمان عرضه نخستین پردازنده‌های دو هسته این شرکت به بازار راه پیدا کرد. این نسل از معماری ۹۰ نانومتری استفاده می‌کرد که با استاندارد‌های امروز یک معماری باستانی به شمار می‌رود. اولین نسخه از این پردازنده‌ها با نام Intel Pentium Extreme Edition 840 در ماه آپریل ۲۰۰۵ منتشر شد. قبل از تکذیب این شایعه حدس زده می‌شد که اینتل به خاطر واگذاری بخش زیادی از بازار به خاطر معماری AMD Zen قصد دارد تا کار این زیر برند محبوب خود را پایان دهد اما حالا می‌دانیم که این اتفاق رخ نخواهد داد.

نوشته های مرتبط

تانوما

۲۸

بهمن
گوناگون

همه چیز درباره تانوما: قیمت و آموزش ثبت‌نام اینترنت فیبرنوری مخابرات با سرعت ۱۰۰Mbps

تانوما

شبکه فیبر نوری منازل، به‌تازگی با حضور معاون اول رئیس جمهور کشورمان یعنی آقای اسحاق جهانگیری معرفی شده است. مخابرات، این سرویس را در حال‌حاضر به صورت محدود در برخی از مناطق کشورمان ارائه می‌دهد و آن‌را “تانوما” – تار نوری مخابرات ایران- نامیده است. اما تانوما چیست و چه جزئیاتی را پیرامون این طرح باید بدانید؟

[…]

۲۷

بهمن
سرور و Mainframe

چرا سرورهای HP پیشنهاد مناسبی هستند؟

چرا سرور های Hp ؟

سرورهای HP پرفروش‌ترین سرورهای جهان هستند. در داخل هر کدام از این سرورها، قطعات اصلی مثل رم DDR4، حافظه و منابع تغذیه وجود دارد. این قطعات برای بهترین کارایی در واحدهای کاری مختلف و با قابلیت اطمینان بالا طراحی شده‌اند.

[…]